SAL COMPANY SRL
Str. HUMORULUI, Sat Șcheia, Comuna Șcheia, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 413 mii lei, profit net 54 mii lei, 2 angajați.
Despre SAL COMPANY SRL
SAL COMPANY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 1995 cu numărul J33/1058/1995 și codul unic de înregistrare (CUI) 7785857, cu sediul în Șcheia, județul Suceava. Activitatea principală este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 413 mii lei (+25% față de 2024), un profit net de 54 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 376 mii lei la 413 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1996.
Date de identificare
- CUI
- 7785857
- Nr. Registrul Comerțului
- J33/1058/1995
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 octombrie 1995
- EUID
- ROONRC.J33/1058/1995
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 27.10.2026
din 01.01.1996
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 413 mii lei
- Profit net
- 54 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 449 mii lei
- Datorii
- 29 mii lei
- Active totale
- 477 mii lei
- Marjă netă
- 13,1%
- Cifră / angajat
- 206 mii lei
+25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 6% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 294 mii | 355 mii | 320 mii | 349 mii | 369 mii | 376 mii | 381 mii | 385 mii | 331 mii | 413 mii |
| Venituri totale | 294 mii | 356 mii | 323 mii | 350 mii | 370 mii | 377 mii | 382 mii | 386 mii | 332 mii | 413 mii |
| Cheltuieli totale | 260 mii | 310 mii | 304 mii | 309 mii | 321 mii | 323 mii | 301 mii | 341 mii | 323 mii | 347 mii |
| Profit / pierdere brută | 34 mii | 46 mii | 19 mii | 41 mii | 48 mii | 54 mii | 81 mii | 45 mii | 9.415 | 65 mii |
| Profit / pierdere netă | 31 mii | 43 mii | 15 mii | 38 mii | 46 mii | 50 mii | 78 mii | 41 mii | 645 | 54 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 9 | 8 | 7 | 5 | 4 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 339 mii | 325 mii | 309 mii | 294 mii | 279 mii | 261 mii | 349 mii | 374 mii | 353 mii | 325 mii |
| Active circulante | 37 mii | 28 mii | 20 mii | 30 mii | 32 mii | 29 mii | 45 mii | 45 mii | 66 mii | 151 mii |
| din care stocuri | 3.295 | 1.966 | 535 | 180 | 269 | 502 | 938 | 491 | 490 | 878 |
| creanțe | 18 mii | 12 mii | 12 mii | 17 mii | 11 mii | 9.830 | 20 mii | 14 mii | 35 mii | 75 mii |
| casa și conturi la bănci | 16 mii | 14 mii | 8.025 | 13 mii | 21 mii | 19 mii | 24 mii | 30 mii | 31 mii | 76 mii |
| Cheltuieli în avans | 13 mii | 8.483 | 931 | 944 | 457 | 966 | 1.243 | 1.230 | 1.308 | 1.257 |
| Datorii | 158 mii | 88 mii | 41 mii | 22 mii | 28 mii | 15 mii | 43 mii | 26 mii | 26 mii | 29 mii |
| Capitaluri proprii | 231 mii | 274 mii | 290 mii | 303 mii | 284 mii | 275 mii | 353 mii | 394 mii | 395 mii | 449 mii |
| din care capital subscris vărsat | 49 mii | 49 mii | 49 mii | 49 mii | 49 mii | 49 mii | 49 mii | 49 mii | 49 mii | 49 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Suceava
- RARAU-TURISM S.R.L. · Câmpulung Moldovenesc592 mii lei · 3 ang.
- LUK-AL INTERNATIONAL SRL · Gura Humorului324 mii lei · 3 ang.
- APOLLO SRL · Rădăuți281 mii lei · 2 ang.
- ONERO SRL · Șcheia253 mii lei · 0 ang.
- LA GALAN SRL · Rădăuți239 mii lei · 2 ang.
- VIANORA TURISM SRL · Sucevița226 mii lei · 4 ang.
- HARMONY B&B S.R.L. · Fălticeni223 mii lei · 3 ang.
- CABIN TURISM S.R.L. · Sfântu Ilie (com. Șcheia)189 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 8309/314/202325.06.2024
validare poprire
Tribunalul Suceava · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Terţ poprit
- 7088/314/202307.06.2024
validare poprire
Tribunalul Suceava · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Terţ poprit
- 8309/314/202328.08.2023
validare poprire
Judecătoria Suceava · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 7088/314/202324.07.2023
validare poprire
Judecătoria Suceava · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 27.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Întrebări frecvente despre SAL COMPANY SRL
Care este CUI-ul firmei SAL COMPANY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SAL COMPANY SRL este 7785857, iar codul de TVA este RO7785857. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/1058/1995, iar codul EUID este ROONRC.J33/1058/1995.
Unde are sediul SAL COMPANY SRL?
Sediul social al firmei SAL COMPANY SRL este în Str. HUMORULUI, Sat Șcheia, Comuna Șcheia, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SAL COMPANY SRL?
Activitatea principală a firmei SAL COMPANY SRL este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare”, cod CAEN 5510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SAL COMPANY SRL?
SAL COMPANY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SAL COMPANY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0230 *** 260). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SAL COMPANY SRL?
În 2025, SAL COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 413 mii lei și un profit net de 54 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SAL COMPANY SRL plătitoare de TVA?
Da. SAL COMPANY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 27 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/7785857API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.