Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

SABINICOMP SRL

CUI 17096400J2005000128406

Sos. PANTELIMON, bl. 3, sc. F, et. 5, ap. 220, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 498 mii lei, profit net 27 mii lei, 1 angajați.

Despre SABINICOMP SRL

SABINICOMP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 ianuarie 2005 cu numărul J2005000128406 și codul unic de înregistrare (CUI) 17096400, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea de mâncăruri preparate” (cod CAEN 1085). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 498 mii lei (-4% față de 2024), un profit net de 27 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 273 mii lei la 498 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 ianuarie 2005.

Date de identificare

CUI
17096400
Nr. Registrul Comerțului
J2005000128406
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
06 ianuarie 2005
EUID
ROONRC.J2005000128406
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 07.01.2005

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
498 mii lei

-4% față de 2024

Profit net
27 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
85 mii lei
Datorii
17 mii lei
Active totale
102 mii lei
Marjă netă
5,3%
Cifră / angajat
498 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 17% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 156.366 lei; pierdere netă 77.673 lei20162017: cifra de afaceri 252.992 lei; pierdere netă 82.061 lei20172018: cifra de afaceri 354.729 lei; profit net 463 lei20182019: cifra de afaceri 338.967 lei; pierdere netă 8.460 lei20192021: cifra de afaceri 272.616 lei; profit net 14.187 lei20212022: cifra de afaceri 199.092 lei; pierdere netă 1.753 lei20222023: cifra de afaceri 369.796 lei; pierdere netă 33.078 lei20232024: cifra de afaceri 517.529 lei; profit net 125.714 lei20242025: cifra de afaceri 498.021 lei; profit net 26.589 lei2025
Indicator (lei)201620172018201920212022202320242025
Cifra de afaceri netă156 mii253 mii355 mii339 mii273 mii199 mii370 mii518 mii498 mii
Venituri totale157 mii254 mii362 mii339 mii273 mii199 mii370 mii519 mii498 mii
Cheltuieli totale233 mii334 mii358 mii344 mii256 mii199 mii399 mii383 mii461 mii
Profit / pierdere brută-76 mii-80 mii4.081-5.06917 mii238-29 mii136 mii37 mii
Profit / pierdere netă-78 mii-82 mii463-8.46014 mii-1.753-33 mii126 mii27 mii
Număr mediu de angajați234411111
Active imobilizate41 mii31 mii22 mii13 mii521————
Active circulante29 mii76 mii18 mii30 mii29 mii44 mii69 mii120 mii102 mii
din care stocuri7.62252 mii—8.133-5387.4461.93948 mii21 mii
creanțe20 mii24 mii17 mii21 mii29 mii36 mii60 mii70 mii76 mii
casa și conturi la bănci1.6421.1328534916296457.0271.5455.180
Datorii147 mii267 mii39 mii50 mii79 mii95 mii170 mii95 mii17 mii
Capitaluri proprii-77 mii-159 mii1.003-7.457-49 mii-51 mii-101 mii25 mii85 mii
din care capital subscris vărsat500500500500500500500500500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 19 din 26 în județul București și locul 104 din 210 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1085 – Fabricarea de mâncăruri preparate.

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1085 – Fabricarea de mâncăruri preparate

  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
  • 5210 Depozitări
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre SABINICOMP SRL

Care este CUI-ul firmei SABINICOMP SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SABINICOMP SRL este 17096400, iar codul de TVA este RO17096400. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000128406, iar codul EUID este ROONRC.J2005000128406.

Unde are sediul SABINICOMP SRL?

Sediul social al firmei SABINICOMP SRL este în Sos. PANTELIMON, bl. 3, sc. F, et. 5, ap. 220, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SABINICOMP SRL?

Activitatea principală a firmei SABINICOMP SRL este „Fabricarea de mâncăruri preparate”, cod CAEN 1085. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SABINICOMP SRL?

SABINICOMP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 ianuarie 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SABINICOMP SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 592). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SABINICOMP SRL?

În 2025, SABINICOMP SRL a raportat o cifră de afaceri de 498 mii lei și un profit net de 27 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SABINICOMP SRL plătitoare de TVA?

Da. SABINICOMP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 ianuarie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează