RUDNIC SRL
Sat Todirești, Comuna Todirești, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 1,7 mil lei, profit net 127 mii lei, 1 angajați.
Despre RUDNIC SRL
RUDNIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 1994 cu numărul J33/2468/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6895720, cu sediul în Todirești, județul Suceava. Activitatea principală este „Alte servicii de cazare” (cod CAEN 5590). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,7 mil lei (+31% față de 2024), un profit net de 127 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2.880 lei la 1,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2023.
Date de identificare
- CUI
- 6895720
- Nr. Registrul Comerțului
- J33/2468/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J33/2468/1994
- Cod poștal
- 727530
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.08.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,7 mil lei
- Profit net
- 127 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 816 mii lei
- Datorii
- 2,1 mil lei
- Active totale
- 2,9 mil lei
- Marjă netă
- 7,7%
- Cifră / angajat
- 1,7 mil lei
+31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 72% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | — | — | 2.880 | — | 436 mii | 1,3 mil | 1,7 mil |
| Venituri totale | 20 mii | 17 mii | 6.862 | 0 | 592 mii | 2.880 | 0 | 436 mii | 1,3 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 12 mii | 11 mii | 13 mii | 11 mii | 6.865 | — | 277 | 404 mii | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 8.124 | 5.865 | -5.718 | -11 mii | 585 mii | 2.880 | -277 | 32 mii | 107 mii | 148 mii |
| Profit / pierdere netă | 8.122 | 5.565 | -5.718 | -11 mii | 580 mii | 2.851 | -277 | 28 mii | 92 mii | 127 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | 1 | 0 | — | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 601 mii | 594 mii | 584 mii | 581 mii | 581 mii | 581 mii | 581 mii | 582 mii | 603 mii | 1,8 mil |
| Active circulante | 23 mii | 29 mii | 25 mii | 25 mii | 209 | 3.202 | 2.925 | 486 mii | 819 mii | 1,1 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 368 mii | 707 mii | 942 mii |
| creanțe | 15 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | — | — | — | 17 mii | 41 mii | 13 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.680 | 4.174 | 56 | 602 | 209 | 3.202 | 2.925 | 102 mii | 70 mii | 146 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 188 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 844 mii | 844 mii | 843 mii | 851 mii | 315 mii | 315 mii | 315 mii | 771 mii | 733 mii | 2,1 mil |
| Venituri în avans | 83 mii | 76 mii | 69 mii | 69 mii | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -302 mii | -297 mii | -302 mii | -313 mii | 266 mii | 269 mii | 269 mii | 297 mii | 689 mii | 816 mii |
| din care capital subscris vărsat | 700 | 700 | 700 | 700 | 700 | 700 | 700 | 700 | 301 mii | 301 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 17 din 110 în județul Suceava și locul 133 din 1.657 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5590 – Alte servicii de cazare.
Firme similare din județul Suceava
- LIV CONSTRUCT SRL · Mănăstirea Humorului2 mil lei · 3 ang.
- CABANA RARĂU S.R.L. · Câmpulung Moldovenesc1,9 mil lei · 7 ang.
- SIADY-ȘTEF SRL · Vatra Dornei1,9 mil lei · 6 ang.
- DAVALICIA S.R.L. · Gura Humorului1,7 mil lei · 9 ang.
- PERLA BUCOVINEI SRL · Suceava1,7 mil lei · 7 ang.
- CALEMIL ENA SRL · Pojorâta1,5 mil lei · 13 ang.
- LA CODRII CAJVANEI S.R.L. · Sat Codru, Oraș Cajvana1,5 mil lei · 6 ang.
- VARVARA DE BUCOVINA S.R.L. · Gura Humorului1,1 mil lei · 7 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5590 – Alte servicii de cazare
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 5590 Alte servicii de cazare
Întrebări frecvente despre RUDNIC SRL
Care este CUI-ul firmei RUDNIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RUDNIC SRL este 6895720, iar codul de TVA este RO6895720. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/2468/1994, iar codul EUID este ROONRC.J33/2468/1994.
Unde are sediul RUDNIC SRL?
Sediul social al firmei RUDNIC SRL este în Sat Todirești, Comuna Todirești, Suceava, județul Suceava, cod poștal 727530, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RUDNIC SRL?
Activitatea principală a firmei RUDNIC SRL este „Alte servicii de cazare”, cod CAEN 5590. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RUDNIC SRL?
RUDNIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RUDNIC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 489). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RUDNIC SRL?
În 2025, RUDNIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,7 mil lei și un profit net de 127 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RUDNIC SRL plătitoare de TVA?
Da. RUDNIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.