Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA31 ani pe piață

RUCOMSI IMPEX SRL

CUI 6974050J1995000095125

Sovata, ap. 1, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 442 mii lei, pierdere netă 156 mii lei, 5 angajați.

Despre RUCOMSI IMPEX SRL

RUCOMSI IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 1995 cu numărul J1995000095125 și codul unic de înregistrare (CUI) 6974050, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice” (cod CAEN 4754). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 442 mii lei (-55% față de 2024), o pierdere netă de 156 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 449 mii lei la 442 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1996.

Date de identificare

CUI
6974050
Nr. Registrul Comerțului
J1995000095125
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
02 februarie 1995
EUID
ROONRC.J1995000095125
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.1996

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
442 mii lei

-55% față de 2024

Pierdere netă
156 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
-443 mii lei
Datorii
565 mii lei
Active totale
122 mii lei
Marjă netă
-35,4%
Cifră / angajat
88 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (462%); cifra de afaceri a scăzut cu 55% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil2016: cifra de afaceri 387.050 lei; pierdere netă 10.458 lei20162017: cifra de afaceri 393.669 lei; profit net 8.676 lei20172018: cifra de afaceri 527.192 lei; profit net 44.763 lei20182019: cifra de afaceri 525.700 lei; profit net 50.211 lei20192020: cifra de afaceri 264.956 lei; pierdere netă 340.254 lei20202021: cifra de afaceri 449.092 lei; profit net 22.615 lei20212022: cifra de afaceri 763.541 lei; pierdere netă 165.382 lei20222023: cifra de afaceri 974.353 lei; profit net 72.755 lei20232024: cifra de afaceri 974.302 lei; profit net 89.291 lei20242025: cifra de afaceri 442.060 lei; pierdere netă 156.376 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă387 mii394 mii527 mii526 mii265 mii449 mii764 mii974 mii974 mii442 mii
Venituri totale387 mii394 mii527 mii684 mii121 mii589 mii624 mii974 mii974 mii442 mii
Cheltuieli totale394 mii381 mii477 mii629 mii459 mii562 mii781 mii892 mii860 mii589 mii
Profit / pierdere brută-6.58713 mii50 mii56 mii-338 mii27 mii-158 mii82 mii114 mii-147 mii
Profit / pierdere netă-10 mii8.67645 mii50 mii-340 mii23 mii-165 mii73 mii89 mii-156 mii
Număr mediu de angajați881011989875
Active imobilizate28 mii97 mii76 mii120 mii87 mii62 mii43 mii36 mii39 mii34 mii
Active circulante52 mii107 mii79 mii251 mii88 mii219 mii167 mii355 mii231 mii88 mii
din care stocuri26 mii73 mii42 mii215 mii58 mii194 mii101 mii144 mii0309
creanțe13 mii—14 mii22 mii27 mii17 mii59 mii204 mii115 mii69 mii
casa și conturi la bănci13 mii34 mii23 mii14 mii3.5848.4477.5387.378116 mii19 mii
Datorii149 mii264 mii171 mii336 mii480 mii564 mii659 mii768 mii557 mii565 mii
Capitaluri proprii-69 mii-61 mii-16 mii34 mii-306 mii-283 mii-449 mii-376 mii-287 mii-443 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 8 din 19 în județul Cluj și locul 244 din 514 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4754 – Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4754 – Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

Întrebări frecvente despre RUCOMSI IMPEX SRL

Care este CUI-ul firmei RUCOMSI IMPEX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RUCOMSI IMPEX SRL este 6974050, iar codul de TVA este RO6974050. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000095125, iar codul EUID este ROONRC.J1995000095125.

Unde are sediul RUCOMSI IMPEX SRL?

Sediul social al firmei RUCOMSI IMPEX SRL este în Sovata, ap. 1, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are RUCOMSI IMPEX SRL?

Activitatea principală a firmei RUCOMSI IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice”, cod CAEN 4754. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată RUCOMSI IMPEX SRL?

RUCOMSI IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 1995, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma RUCOMSI IMPEX SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 310). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are RUCOMSI IMPEX SRL?

În 2025, RUCOMSI IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 442 mii lei și o pierdere netă de 156 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este RUCOMSI IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da. RUCOMSI IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează