ROXER GRUP S.R.L.
Calea BACIULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 17,2 mil lei, profit net 1,4 mil lei, 39 angajați.
Despre ROXER GRUP S.R.L.
ROXER GRUP S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 1991 cu numărul J1991000084129 și codul unic de înregistrare (CUI) 201845, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații” (cod CAEN 4650). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 17,2 mil lei (-2% față de 2024), un profit net de 1,4 mil lei și 39 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 14,5 mil lei la 17,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 201845
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000084129
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 februarie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000084129
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 17,2 mil lei
- Profit net
- 1,4 mil lei
- Angajați (medie)
- 39
- Capitaluri proprii
- 35 mil lei
- Datorii
- 6,1 mil lei
- Active totale
- 41,6 mil lei
- Marjă netă
- 8%
- Cifră / angajat
- 441 mii lei
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 12,2 mil | 12,6 mil | 13,4 mil | 14,3 mil | 12,1 mil | 14,5 mil | 15,4 mil | 16,8 mil | 17,6 mil | 17,2 mil |
| Venituri totale | 13,3 mil | 13,4 mil | 14,2 mil | 15,4 mil | 13,4 mil | 15,4 mil | 16,4 mil | 17,4 mil | 18,3 mil | 18,5 mil |
| Cheltuieli totale | 12,5 mil | 12,6 mil | 13,5 mil | 14,3 mil | 11,3 mil | 13,5 mil | 14,7 mil | 16,1 mil | 16,8 mil | 16,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 833 mii | 761 mii | 661 mii | 1,1 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 627 mii | 528 mii | 406 mii | 719 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 994 mii | 1,2 mil | 1,4 mil |
| Număr mediu de angajați | 60 | 60 | 60 | 62 | 52 | 44 | 41 | 47 | 42 | 39 |
| Active imobilizate | 25,4 mil | 25,9 mil | 26,2 mil | 25,8 mil | 33,6 mil | 35 mil | 36,9 mil | 38,2 mil | 38,4 mil | 38,6 mil |
| Active circulante | 2 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 3,4 mil | 4 mil | 4 mil | 2,2 mil | 1,8 mil | 2,9 mil |
| din care stocuri | 209 mii | 215 mii | 326 mii | 379 mii | 315 mii | 458 mii | 468 mii | 290 mii | 336 mii | 284 mii |
| creanțe | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 998 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 985 mii | 2,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 506 mii | 79 mii | 128 mii | 273 mii | 2,1 mil | 2,3 mil | 1,8 mil | 697 mii | 484 mii | 557 mii |
| Cheltuieli în avans | 23 mii | 32 mii | 43 mii | 38 mii | 32 mii | 71 mii | 78 mii | 104 mii | 72 mii | 99 mii |
| Datorii | 2,3 mil | 2,6 mil | 3 mil | 2,3 mil | 1,9 mil | 3,2 mil | 5,2 mil | 5,3 mil | 4,9 mil | 6,1 mil |
| Venituri în avans | 32 mii | 26 mii | 33 mii | 64 mii | 35 mii | 677 mii | 687 mii | 423 mii | 363 mii | 361 mii |
| Provizioane | 0 | 27 mii | 80 mii | 114 mii | 85 mii | 94 mii | 81 mii | 54 mii | 174 mii | 152 mii |
| Capitaluri proprii | 25,1 mil | 25 mil | 24,9 mil | 25,1 mil | 35 mil | 35,1 mil | 35 mil | 34,7 mil | 34,8 mil | 35 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 71 în județul Cluj și locul 162 din 1.057 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4650 – Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații.
Firme similare din județul Cluj
- MAGNUM TRANSILVANIA SRL · Cluj-Napoca17,7 mil lei · 2 ang.
- MODERN POWER SOLUTIONS S.R.L. · Florești17,5 mil lei · 5 ang.
- ELEKTROWEIGL SRL · Cluj-Napoca15,3 mil lei · 15 ang.
- COPYLAND TRADING SRL · Cluj-Napoca12,2 mil lei · 20 ang.
- BAD DOG OFFICE DISTRIBUTION SRL · Cluj-Napoca11,7 mil lei · 11 ang.
- SELECT IT SRL · Cluj-Napoca10,9 mil lei · 11 ang.
- MOZAIK CONSULTING SRL · Cluj-Napoca8,8 mil lei · 7 ang.
- HA & SZ S.R.L. · Cluj-Napoca8,2 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4650 – Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre ROXER GRUP S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ROXER GRUP S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROXER GRUP S.R.L. este 201845, iar codul de TVA este RO201845. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000084129, iar codul EUID este ROONRC.J1991000084129.
Unde are sediul ROXER GRUP S.R.L.?
Sediul social al firmei ROXER GRUP S.R.L. este în Calea BACIULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROXER GRUP S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ROXER GRUP S.R.L. este „Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații”, cod CAEN 4650. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROXER GRUP S.R.L.?
ROXER GRUP S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROXER GRUP S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 101). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROXER GRUP S.R.L.?
În 2025, ROXER GRUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 17,2 mil lei și un profit net de 1,4 mil lei, cu 39 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROXER GRUP S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ROXER GRUP S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.