ROSAN MED SRL
POȘTEI, bl. C1, et. parter, ap. 2, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 401 mii lei, pierdere netă 44 mii lei, 3 angajați.
Despre ROSAN MED SRL
ROSAN MED SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 aprilie 2008 cu numărul J2008001103290 și codul unic de înregistrare (CUI) 23707885, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 401 mii lei (+37% față de 2024), o pierdere netă de 44 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 431 mii lei la 401 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 23707885
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008001103290
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 aprilie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008001103290
- Cod poștal
- 100162
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
reactivat 17.01.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 401 mii lei
- Pierdere netă
- 44 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 42 mii lei
- Datorii
- 73 mii lei
- Active totale
- 115 mii lei
- Marjă netă
- -10,9%
- Cifră / angajat
- 134 mii lei
+37% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 181 mii | 208 mii | 247 mii | 292 mii | 450 mii | 431 mii | 434 mii | 467 mii | 293 mii | 401 mii |
| Venituri totale | 181 mii | 208 mii | 247 mii | 292 mii | 466 mii | 432 mii | 618 mii | 467 mii | 293 mii | 401 mii |
| Cheltuieli totale | 164 mii | 162 mii | 177 mii | 254 mii | 241 mii | 287 mii | 462 mii | 355 mii | 343 mii | 433 mii |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | 46 mii | 69 mii | 37 mii | 226 mii | 145 mii | 156 mii | 111 mii | -50 mii | -32 mii |
| Profit / pierdere netă | 16 mii | 44 mii | 67 mii | 35 mii | 222 mii | 141 mii | 151 mii | 108 mii | -57 mii | -44 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 3 | 4 | 3 | 4 | 3 | 2 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 28 mii | 25 mii | 73 mii | 62 mii | 55 mii | 169 mii | 150 mii | 110 mii | 69 mii | 62 mii |
| Active circulante | 94 | 26 mii | 107 mii | 22 mii | 234 mii | 132 mii | 102 mii | 56 mii | 59 mii | 53 mii |
| din care stocuri | — | — | 8.122 | — | 739 | 3.569 | 10 mii | 27 | 637 | — |
| creanțe | — | — | 4.140 | — | 27 | 27 | 2.097 | 2.070 | 8.111 | 22 mii |
| casa și conturi la bănci | 94 | 26 mii | 95 mii | 22 mii | 234 mii | 129 mii | 90 mii | 53 mii | 50 mii | 31 mii |
| Datorii | 34 mii | 13 mii | 76 mii | 68 mii | 52 mii | 133 mii | 38 mii | 22 mii | 41 mii | 73 mii |
| Capitaluri proprii | -6.240 | 38 mii | 104 mii | 16 mii | 238 mii | 168 mii | 214 mii | 143 mii | 86 mii | 42 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 123 din 306 în județul Prahova și locul 3.596 din 10.349 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8623 – Activități de asistență stomatologică.
Firme similare din județul Prahova
- ANGIDENT SRL · Câmpina416 mii lei · 2 ang.
- DENTAPOP CONSULT SRL · Ploiești415 mii lei · 1 ang.
- ROXADENT MEDICAL S.R.L. · Ploiești410 mii lei · 1 ang.
- IVCODENT SRL · Sinaia409 mii lei · 4 ang.
- DACIDENT CARE S.R.L. · Ploiești405 mii lei · 1 ang.
- DINȚI DE ZECE S.R.L. · Ploiești392 mii lei · 1 ang.
- BOGDENT SMILE SRL · Vălenii De Munte388 mii lei · 1 ang.
- THE CLINIC S.R.L. · Ploiești385 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8623 – Activități de asistență stomatologică
- 8623 Activități de asistență stomatologică
Întrebări frecvente despre ROSAN MED SRL
Care este CUI-ul firmei ROSAN MED SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROSAN MED SRL este 23707885. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008001103290, iar codul EUID este ROONRC.J2008001103290.
Unde are sediul ROSAN MED SRL?
Sediul social al firmei ROSAN MED SRL este în POȘTEI, bl. C1, et. parter, ap. 2, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, cod poștal 100162, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROSAN MED SRL?
Activitatea principală a firmei ROSAN MED SRL este „Activități de asistență stomatologică”, cod CAEN 8623.
Când a fost înființată ROSAN MED SRL?
ROSAN MED SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 aprilie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROSAN MED SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 074). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROSAN MED SRL?
În 2025, ROSAN MED SRL a raportat o cifră de afaceri de 401 mii lei și o pierdere netă de 44 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROSAN MED SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ROSAN MED SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.