RONEX PRODUCTIE SRL
Toamnei, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 673 mii lei, pierdere netă 71 mii lei, 5 angajați.
Despre RONEX PRODUCTIE SRL
RONEX PRODUCTIE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 1994 cu numărul J1994027656407 și codul unic de înregistrare (CUI) 6927805, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea de mobilă” (cod CAEN 3100). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 673 mii lei (+4% față de 2024), o pierdere netă de 71 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 807 mii lei la 673 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 februarie 1995 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 6927805
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994027656407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994027656407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 06.02.1995
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 673 mii lei
- Pierdere netă
- 71 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 676 mii lei
- Datorii
- 309 mii lei
- Active totale
- 985 mii lei
- Marjă netă
- -10,6%
- Cifră / angajat
- 135 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 693 mii | 756 mii | 752 mii | 873 mii | 737 mii | 807 mii | 793 mii | 647 mii | 647 mii | 673 mii |
| Venituri totale | 694 mii | 757 mii | 947 mii | 898 mii | 769 mii | 807 mii | 793 mii | 647 mii | 647 mii | 674 mii |
| Cheltuieli totale | 578 mii | 622 mii | 636 mii | 740 mii | 647 mii | 688 mii | 665 mii | 627 mii | 722 mii | 730 mii |
| Profit / pierdere brută | 115 mii | 135 mii | 311 mii | 158 mii | 122 mii | 119 mii | 128 mii | 21 mii | -75 mii | -57 mii |
| Profit / pierdere netă | 100 mii | 129 mii | 305 mii | 149 mii | 115 mii | 112 mii | 121 mii | 15 mii | -88 mii | -71 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 7 | 7 | 8 | 10 | 9 | 7 | 6 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 862 mii | 847 mii | 823 mii | 798 mii | 963 mii | 924 mii | 881 mii | 845 mii | 806 mii | 766 mii |
| Active circulante | 485 mii | 405 mii | 493 mii | 457 mii | 216 mii | 164 mii | 207 mii | 216 mii | 187 mii | 219 mii |
| din care stocuri | 193 mii | 143 mii | 130 mii | 104 mii | 77 mii | 22 mii | 5.221 | 80 mii | 130 mii | 139 mii |
| creanțe | 88 mii | 92 mii | 88 mii | 195 mii | 92 mii | 104 mii | 99 mii | 109 mii | 32 mii | 48 mii |
| casa și conturi la bănci | 204 mii | 170 mii | 275 mii | 158 mii | 47 mii | 38 mii | 102 mii | 27 mii | 26 mii | 31 mii |
| Datorii | 330 mii | 226 mii | 179 mii | 179 mii | 239 mii | 195 mii | 275 mii | 233 mii | 246 mii | 309 mii |
| Venituri în avans | 194 mii | 194 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 822 mii | 832 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 941 mii | 893 mii | 814 mii | 828 mii | 747 mii | 676 mii |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul București
- FURNITURE FOR YOU DESIGN S.R.L. · București Sector 5704 mii lei · 3 ang.
- CONCEPT STYLE LINEAR S.R.L. · București Sector 6697 mii lei · 0 ang.
- TOPPER REST S.R.L. · București Sector 2693 mii lei · 1 ang.
- SILCOT FLEX S.R.L. · București Sector 6688 mii lei · 2 ang.
- NEXT CONFORT MOBILI S.R.L. · București Sector 6656 mii lei · 1 ang.
- TODAY 360 S.R.L. · București Sector 1652 mii lei · 1 ang.
- TOTALMOB SRL · București Sector 6652 mii lei · 5 ang.
- OSCA ATELIER S.R.L. · București Sector 3644 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 23.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3100 – Fabricarea de mobilă
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Întrebări frecvente despre RONEX PRODUCTIE SRL
Care este CUI-ul firmei RONEX PRODUCTIE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RONEX PRODUCTIE SRL este 6927805, iar codul de TVA este RO6927805. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994027656407, iar codul EUID este ROONRC.J1994027656407.
Unde are sediul RONEX PRODUCTIE SRL?
Sediul social al firmei RONEX PRODUCTIE SRL este în Toamnei, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RONEX PRODUCTIE SRL?
Activitatea principală a firmei RONEX PRODUCTIE SRL este „Fabricarea de mobilă”, cod CAEN 3100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RONEX PRODUCTIE SRL?
RONEX PRODUCTIE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RONEX PRODUCTIE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0767 *** 092). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RONEX PRODUCTIE SRL?
În 2025, RONEX PRODUCTIE SRL a raportat o cifră de afaceri de 673 mii lei și o pierdere netă de 71 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RONEX PRODUCTIE SRL plătitoare de TVA?
Da. RONEX PRODUCTIE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 februarie 1995 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/6927805API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.