Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare11 ani pe piață

ROMCONTROL PROTECT SRL

CUI 33845540J2014013789403

Vasile Lascăr, ap. 6, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 193 mii lei, 31 angajați.

Despre ROMCONTROL PROTECT SRL

ROMCONTROL PROTECT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 noiembrie 2014 cu numărul J2014013789403 și codul unic de înregistrare (CUI) 33845540, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de investigații și servicii private de protecție” (cod CAEN 8001). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+33% față de 2024), un profit net de 193 mii lei și 31 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 299 mii lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
33845540
Nr. Registrul Comerțului
J2014013789403
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
26 noiembrie 2014
EUID
ROONRC.J2014013789403
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.10.2017

TVA la încasare
Da

din 01.10.2017

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,8 mil lei

+33% față de 2024

Profit net
193 mii lei
Angajați (medie)
31
Capitaluri proprii
193 mii lei
Datorii
268 mii lei
Active totale
461 mii lei
Marjă netă
10,8%
Cifră / angajat
57 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 71.388 lei; profit net 11.572 lei20162017: cifra de afaceri 424.289 lei; pierdere netă 34.694 lei20172018: cifra de afaceri 449.100 lei; pierdere netă 9.415 lei20182019: cifra de afaceri 465.613 lei; pierdere netă 26.956 lei20192020: cifra de afaceri 461.816 lei; profit net 8.952 lei20202021: cifra de afaceri 299.014 lei; profit net 76.086 lei20212022: cifra de afaceri 76.230 lei; profit net 27.928 lei20222023: cifra de afaceri 1.174.573 lei; profit net 130.388 lei20232024: cifra de afaceri 1.332.463 lei; profit net 44.920 lei20242025: cifra de afaceri 1.778.554 lei; profit net 192.824 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă71 mii424 mii449 mii466 mii462 mii299 mii76 mii1,2 mil1,3 mil1,8 mil
Venituri totale71 mii450 mii573 mii477 mii462 mii299 mii76 mii1,2 mil1,4 mil2 mil
Cheltuieli totale59 mii480 mii578 mii500 mii449 mii220 mii48 mii1 mil1,3 mil1,8 mil
Profit / pierdere brută12 mii-30 mii-4.924-22 mii13 mii79 mii29 mii142 mii79 mii232 mii
Profit / pierdere netă12 mii-35 mii-9.415-27 mii8.95276 mii28 mii130 mii45 mii193 mii
Număr mediu de angajați31———61—3031
Active imobilizate————————1.6181.156
Active circulante15 mii40 mii43 mii53 mii48 mii44 mii60 mii349 mii441 mii460 mii
din care stocuri———————2.691——
creanțe—2.08610 mii9.32716 mii10 mii48633 mii101 mii189 mii
casa și conturi la bănci15 mii38 mii33 mii44 mii32 mii34 mii59 mii313 mii340 mii271 mii
Datorii7.30468 mii79 mii76 mii103 mii23 mii10 mii169 mii374 mii268 mii
Venituri în avans———40 mii——————
Capitaluri proprii7.378-27 mii-37 mii-64 mii-55 mii21 mii49 mii180 mii69 mii193 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 150 din 317 în județul București și locul 517 din 1.084 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție

  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
  • 0910 Activități de servicii anexe extracției petrolului brut și gazelor naturale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4934 Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • 5223 Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
  • 5330 Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
  • 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
  • 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
  • 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
  • 7752 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)
  • 8001 Activități de investigații și servicii private de protecție
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
  • 8110 Activități de servicii suport combinate
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8291 Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
  • 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
  • 8697 Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
  • 8791 Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
  • 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale

Întrebări frecvente despre ROMCONTROL PROTECT SRL

Care este CUI-ul firmei ROMCONTROL PROTECT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROMCONTROL PROTECT SRL este 33845540, iar codul de TVA este RO33845540. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014013789403, iar codul EUID este ROONRC.J2014013789403.

Unde are sediul ROMCONTROL PROTECT SRL?

Sediul social al firmei ROMCONTROL PROTECT SRL este în Vasile Lascăr, ap. 6, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ROMCONTROL PROTECT SRL?

Activitatea principală a firmei ROMCONTROL PROTECT SRL este „Activități de investigații și servicii private de protecție”, cod CAEN 8001. În Registrul Comerțului are autorizate în total 62 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ROMCONTROL PROTECT SRL?

ROMCONTROL PROTECT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 noiembrie 2014, deci are 11 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ROMCONTROL PROTECT SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ROMCONTROL PROTECT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ROMCONTROL PROTECT SRL?

În 2025, ROMCONTROL PROTECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 193 mii lei, cu 31 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ROMCONTROL PROTECT SRL plătitoare de TVA?

Da. ROMCONTROL PROTECT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează