Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA17 ani pe piață

ROMAGRIS SRL

CUI 24997400J2009000085042

Ion C. Agarici, Sat Călugăreni, Comuna Dămienești, Bacău

A primit finanțare publică (4 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 3,9 mil lei, profit net 1,4 mil lei, 5 angajați.

Despre ROMAGRIS SRL

ROMAGRIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 2009 cu numărul J2009000085042 și codul unic de înregistrare (CUI) 24997400, cu sediul în Călugăreni (com. Dămienești), județul Bacău. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,9 mil lei (+10% față de 2024), un profit net de 1,4 mil lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 4,7 mil lei la 3,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2009.

Date de identificare

CUI
24997400
Nr. Registrul Comerțului
J2009000085042
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 ianuarie 2009
EUID
ROONRC.J2009000085042
Cod poștal
607136

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.04.2009

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
3,9 mil lei

+10% față de 2024

Profit net
1,4 mil lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
-328 mii lei
Datorii
4,4 mil lei
Active totale
4,1 mil lei
Marjă netă
35,5%
Cifră / angajat
782 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (108%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 2.815.582 lei; profit net 43.233 lei20162017: cifra de afaceri 3.565.368 lei; profit net 1.086.863 lei20172018: cifra de afaceri 948.288 lei; profit net 14.751 lei20182019: cifra de afaceri 5.518.641 lei; profit net 5.551 lei20192020: cifra de afaceri 2.624.455 lei; pierdere netă 423.883 lei20202021: cifra de afaceri 4.718.972 lei; profit net 848.183 lei20212022: cifra de afaceri 1.592.217 lei; pierdere netă 996.636 lei20222023: cifra de afaceri 4.584.582 lei; pierdere netă 1.270.694 lei20232024: cifra de afaceri 3.541.092 lei; profit net 469.050 lei20242025: cifra de afaceri 3.912.229 lei; profit net 1.387.625 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă2,8 mil3,6 mil948 mii5,5 mil2,6 mil4,7 mil1,6 mil4,6 mil3,5 mil3,9 mil
Venituri totale3,3 mil4,3 mil3,7 mil5,5 mil3,6 mil5,5 mil3,6 mil4,4 mil4,3 mil4,9 mil
Cheltuieli totale3,2 mil3,2 mil3,7 mil5,4 mil4 mil4,6 mil4,6 mil5,7 mil3,8 mil3,4 mil
Profit / pierdere brută43 mii1,1 mil28 mii44 mii-424 mii896 mii-977 mii-1,3 mil493 mii1,5 mil
Profit / pierdere netă43 mii1,1 mil15 mii5.551-424 mii848 mii-997 mii-1,3 mil469 mii1,4 mil
Număr mediu de angajați5554445675
Active imobilizate2,6 mil2 mil3,1 mil2,3 mil2 mil1,2 mil1,2 mil1,1 mil1,7 mil1,1 mil
Active circulante3,3 mil3,9 mil5,6 mil2,8 mil4,4 mil4 mil5 mil3,9 mil2,5 mil3 mil
din care stocuri1,1 mil961 mii3,7 mil1,5 mil1,3 mil1,3 mil2,3 mil1,5 mil824 mii1,6 mil
creanțe1,7 mil1,8 mil1,1 mil944 mii2,4 mil1,9 mil2,6 mil2 mil1,7 mil1,3 mil
casa și conturi la bănci509 mii1,2 mil830 mii415 mii631 mii774 mii154 mii448 mii24 mii123 mii
Datorii5,1 mil4,2 mil7,2 mil4,5 mil6,2 mil4,2 mil7,1 mil7,2 mil5,9 mil4,4 mil
Venituri în avans641 mii452 mii263 mii74 mii——————
Capitaluri proprii144 mii1,2 mil1,2 mil551 mii127 mii975 mii-914 mii-2,2 mil-1,7 mil-328 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 26 din 152 în județul Bacău și locul 1.539 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.

Firme similare din județul Bacău

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 11 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 2375/180/2024*18.12.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Tribunalul Bacau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 2401/303/202504.08.2025

    contestaţie la executare

    Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 2375/180/202417.02.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Tribunalul Bacau · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 2401/303/202511.02.2025

    contestaţie la executare

    Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 11918/299/202422.04.2024

    cerere de valoare redusă 5341,93 LEI

    Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 2375/180/202413.02.2024

    pretenţii

    Judecătoria Bacau · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 11623/180/2023/a126.01.2024

    reexaminare anulare cerere

    Judecătoria Bacau · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 11623/180/202326.07.2023

    plângere contravenţională ISCTR NR. 23116000034/01.07.2023

    Judecătoria Bacau · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 1701/3/2014*/a2306.04.2023

    Verificare măsuri asiguratorii (art. 250 ind.2 C.p.p.) CO

    Curtea de Apel Bucuresti · Contestaţie(NCPP) · Penal · calitate: Inculpat

  • 1701/3/2014*/a2312.10.2022

    Verificare măsuri asiguratorii (art. 250 ind.2 C.p.p.)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Inculpat

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5611 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre ROMAGRIS SRL

Care este CUI-ul firmei ROMAGRIS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROMAGRIS SRL este 24997400, iar codul de TVA este RO24997400. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000085042, iar codul EUID este ROONRC.J2009000085042.

Unde are sediul ROMAGRIS SRL?

Sediul social al firmei ROMAGRIS SRL este în Ion C. Agarici, Sat Călugăreni, Comuna Dămienești, Bacău, Călugăreni (com. Dămienești), județul Bacău, cod poștal 607136, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ROMAGRIS SRL?

Activitatea principală a firmei ROMAGRIS SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ROMAGRIS SRL?

ROMAGRIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 2009, deci are 17 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ROMAGRIS SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ROMAGRIS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Călugăreni (com. Dămienești) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ROMAGRIS SRL?

În 2025, ROMAGRIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,9 mil lei și un profit net de 1,4 mil lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ROMAGRIS SRL plătitoare de TVA?

Da. ROMAGRIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează