ROGELYA PROD SRL
Str. ION CREANGA, Municipiul Fălticeni, Suceava
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 37,9 mil lei, profit net 1,5 mil lei, 88 angajați.
Despre ROGELYA PROD SRL
ROGELYA PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 1995 cu numărul J1995000752338 și codul unic de înregistrare (CUI) 7518434, cu sediul în Fălticeni, județul Suceava. Activitatea principală este „Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)” (cod CAEN 1013). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 37,9 mil lei (-2% față de 2024), un profit net de 1,5 mil lei și 88 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 28,6 mil lei la 37,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1995.
Date de identificare
- CUI
- 7518434
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995000752338
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 iulie 1995
- EUID
- ROONRC.J1995000752338
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.08.1995
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 37,9 mil lei
- Profit net
- 1,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 88
- Capitaluri proprii
- 18,8 mil lei
- Datorii
- 3 mil lei
- Active totale
- 21,8 mil lei
- Marjă netă
- 3,9%
- Cifră / angajat
- 430 mii lei
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 14% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 20,7 mil | 26,5 mil | 27,7 mil | 29,8 mil | 28,9 mil | 28,6 mil | 32,8 mil | 38,9 mil | 38,8 mil | 37,9 mil |
| Venituri totale | 29,5 mil | 38,9 mil | 41 mil | 44,2 mil | 43,8 mil | 43,9 mil | 50,7 mil | 62,4 mil | 62,7 mil | 58,7 mil |
| Cheltuieli totale | 27,2 mil | 36,7 mil | 38,8 mil | 43,9 mil | 42,5 mil | 42,7 mil | 49,5 mil | 59,8 mil | 59,3 mil | 56,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 2,3 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 321 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 2,7 mil | 3,4 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 2 mil | 1,9 mil | 2 mil | 285 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 2,3 mil | 2,9 mil | 1,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 72 | 77 | 84 | 85 | 84 | 83 | 81 | 90 | 88 | 88 |
| Active imobilizate | 6,8 mil | 6,5 mil | 7,8 mil | 7,9 mil | 7,6 mil | 7,6 mil | 7,4 mil | 7,3 mil | 7,2 mil | 6,5 mil |
| Active circulante | 6,4 mil | 7,7 mil | 8,2 mil | 8,3 mil | 9,3 mil | 9 mil | 9,1 mil | 10,6 mil | 13,6 mil | 15,3 mil |
| din care stocuri | 664 mii | 636 mii | 733 mii | 682 mii | 619 mii | 622 mii | 1,1 mil | 1 mil | 962 mii | 957 mii |
| creanțe | 691 mii | 894 mii | 800 mii | 935 mii | 1 mil | 860 mii | 1,2 mil | 943 mii | 1,2 mil | 1,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 5 mil | 6,2 mil | 6,7 mil | 6,6 mil | 7,6 mil | 7,5 mil | 6,8 mil | 8,6 mil | 11,4 mil | 13,2 mil |
| Datorii | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 583 mii | 3,9 mil | 3,2 mil | 3,1 mil | 3 mil |
| Venituri în avans | 62 mii | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 11,9 mil | 12,5 mil | 14,5 mil | 13,7 mil | 14,5 mil | 16 mil | 12,6 mil | 14,8 mil | 17,7 mil | 18,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 20 în județul Suceava și locul 50 din 450 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1013 – Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre).
Firme similare din județul Suceava
- SUPERSTAR COM SRL · Rădăuți54 mil lei · 171 ang.
- FACOS SA · Șcheia34,1 mil lei · 104 ang.
- EMITRAD SRL · Bădeuți (oraș Milișăuți)20,3 mil lei · 40 ang.
- HARALD PROD SRL · Gura Humorului12,3 mil lei · 32 ang.
- ANDELVERO PROD-COM SRL · Câmpulung Moldovenesc7,7 mil lei · 23 ang.
- BĂCĂNIA BOIEREASCĂ S.R.L. · Sfântu Ilie (com. Șcheia)7,7 mil lei · 20 ang.
- BICARUS S.R.L. · Bilca2,9 mil lei · 8 ang.
- SOF & MAT S.R.L. · Mihăiești (com. Horodniceni)2,1 mil lei · 10 ang.
Dosare în instanță
10 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2261/227/202419.08.2026
anulare proces verbal de contravenţie pv seria DGAF nr. 0159646/29.04.2024
Tribunalul Suceava · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant Petent
- 657/314/202623.01.2026
validare poprire
Judecătoria Suceava · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 21215/180/202521.11.2025
validare poprire dos.exec.nr.723/2022 al SCPEJ MITITELU ŞI PÂNCESCU
Judecătoria Bacau · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 18080/180/202506.10.2025
validare poprire dos.exec.nr.2411/2023 AL BEJ VASILIU CONSTANTIN
Judecătoria Bacau · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 810/227/202111.06.2025
obligaţie de a face
Tribunalul Suceava · Apel · Civil · calitate: Intimat prin avocati Solcanu Simona şi Moroşanu Cezara (fila 54)
- 1133/227/202514.03.2025
validare poprire
Judecătoria Falticeni · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 4594/227/202416.10.2024
validare poprire
Judecătoria Falticeni · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 2261/227/202421.05.2024
anulare proces verbal de contravenţie pv seria DGAF nr. 0159646/29.04.2024
Judecătoria Falticeni · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent prin av. Simona Solcanu
- 2476/227/202316.06.2023
validare poprire
Judecătoria Falticeni · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 810/227/202118.03.2021
obligaţie de a face
Judecătoria Falticeni · Fond · Civil · calitate: Pârât prin avocati Solcanu Simona şi Moroşanu Cezara (fila 54)
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1013 – Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
- 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
- 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
- 1092 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre ROGELYA PROD SRL
Care este CUI-ul firmei ROGELYA PROD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROGELYA PROD SRL este 7518434, iar codul de TVA este RO7518434. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000752338, iar codul EUID este ROONRC.J1995000752338.
Unde are sediul ROGELYA PROD SRL?
Sediul social al firmei ROGELYA PROD SRL este în Str. ION CREANGA, Municipiul Fălticeni, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROGELYA PROD SRL?
Activitatea principală a firmei ROGELYA PROD SRL este „Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)”, cod CAEN 1013. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROGELYA PROD SRL?
ROGELYA PROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROGELYA PROD SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0751 *** 711). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ROGELYA PROD SRL?
În 2025, ROGELYA PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 37,9 mil lei și un profit net de 1,5 mil lei, cu 88 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROGELYA PROD SRL plătitoare de TVA?
Da. ROGELYA PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.