ROCONTRAST SRL
Sat Mânzătești, Comuna Ungheni, Iași
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 249 mii lei, 1 angajați.
Despre ROCONTRAST SRL
ROCONTRAST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 octombrie 2008 cu numărul J22/3189/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 24652460, cu sediul în Mânzătești (com. Ungheni), județul Iași. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+54% față de 2024), un profit net de 249 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 671 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 decembrie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 24652460
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/3189/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 octombrie 2008
- EUID
- ROONRC.J22/3189/2008
- Cod poștal
- 707568
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 04.12.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 249 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 418 mii lei
- Datorii
- 954 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 16,7%
- Cifră / angajat
- 1,5 mil lei
+54% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 652 mii | 664 mii | 778 mii | 416 mii | 383 mii | 671 mii | 741 mii | 860 mii | 967 mii | 1,5 mil |
| Venituri totale | 793 mii | 748 mii | 778 mii | 1,1 mil | 966 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 714 mii | 389 mii | 1,1 mil | 775 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 79 mii | 360 mii | -319 mii | 307 mii | -236 mii | 130 mii | 114 mii | 16 mii | 63 mii | 260 mii |
| Profit / pierdere netă | 66 mii | 353 mii | -327 mii | 303 mii | -240 mii | 123 mii | 109 mii | 13 mii | 49 mii | 249 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 35 mii | 1,4 mil | 2,7 mil | 2,3 mil | 2 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1 mil | 729 mii | 610 mii |
| Active circulante | 466 mii | 3 mil | 3,4 mil | 995 mii | 582 mii | 865 mii | 816 mii | 895 mii | 1,1 mil | 762 mii |
| din care stocuri | 36 mii | 110 mii | 105 mii | 170 mii | 100 mii | 286 mii | 180 mii | 82 mii | 194 mii | 180 mii |
| creanțe | 131 mii | 2,3 mil | 3,1 mil | 712 mii | 408 mii | 465 mii | 630 mii | 791 mii | 717 mii | 467 mii |
| casa și conturi la bănci | 299 mii | 565 mii | 195 mii | 113 mii | 73 mii | 113 mii | 5.589 | 22 mii | 210 mii | 116 mii |
| Cheltuieli în avans | 75 mii | 81 mii | 148 mii | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Datorii | 436 mii | 1,6 mil | 3,7 mil | 841 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 954 mii |
| Venituri în avans | — | 2,2 mil | 2,2 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 744 mii | 394 mii | 40 mii | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 140 mii | 665 mii | 396 mii | 1 mil | 398 mii | 521 mii | 404 mii | 390 mii | 439 mii | 418 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 130 din 294 în județul Iași și locul 3.393 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Iași
- GHERGHICEANU SRL · Iugani (com. Mircești)1,6 mil lei · 3 ang.
- FERMA GOLĂEȘTI S.R.L. · Golăiești1,6 mil lei · 2 ang.
- ELPPY COMPANY SRL · Avântu (com. Românești)1,6 mil lei · 4 ang.
- UGA TIR COM SRL · Răducăneni1,5 mil lei · 1 ang.
- DANOVIS FERM SRL · Răsboieni (com. Țibănești)1,5 mil lei · 5 ang.
- FARMING AGRO TCL S.R.L. · Rediu (com. Brăești)1,5 mil lei · 2 ang.
- POIANA AGRICOLA S.R.L. · Poiana (com. Deleni)1,5 mil lei · 3 ang.
- CERES AGRO U&T S.R.L. · Plugari1,5 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0146 Creșterea porcinelor
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Întrebări frecvente despre ROCONTRAST SRL
Care este CUI-ul firmei ROCONTRAST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROCONTRAST SRL este 24652460, iar codul de TVA este RO24652460. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/3189/2008, iar codul EUID este ROONRC.J22/3189/2008.
Unde are sediul ROCONTRAST SRL?
Sediul social al firmei ROCONTRAST SRL este în Sat Mânzătești, Comuna Ungheni, Iași, Mânzătești (com. Ungheni), județul Iași, cod poștal 707568, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROCONTRAST SRL?
Activitatea principală a firmei ROCONTRAST SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 40 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROCONTRAST SRL?
ROCONTRAST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 octombrie 2008, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROCONTRAST SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ROCONTRAST SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Mânzătești (com. Ungheni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ROCONTRAST SRL?
În 2025, ROCONTRAST SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 249 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROCONTRAST SRL plătitoare de TVA?
Da. ROCONTRAST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 decembrie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Mânzătești (com. Ungheni)
- Firme cu CAEN 0111 din județul Iași
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- Top firme din județul Iași
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Iași
- Beneficiari de fonduri din județul Iași
- Compară ROCONTRAST SRL cu alte firme