Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA11 ani pe piață

ROACONSTRUCT S.R.L.

CUI 33735815J2014000352371

ȘOSEAUA NAȚIONALĂ, Municipiul Vaslui, Vaslui

În 2025: cifra de afaceri 11,8 mil lei, profit net 315 mii lei, 3 angajați.

Despre ROACONSTRUCT S.R.L.

ROACONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 octombrie 2014 cu numărul J2014000352371 și codul unic de înregistrare (CUI) 33735815, cu sediul în Vaslui, județul Vaslui. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții” (cod CAEN 4663). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11,8 mil lei (+28% față de 2024), un profit net de 315 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 7,7 mil lei la 11,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 noiembrie 2014.

Date de identificare

CUI
33735815
Nr. Registrul Comerțului
J2014000352371
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 octombrie 2014
EUID
ROONRC.J2014000352371
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 05.11.2014

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
11,8 mil lei

+28% față de 2024

Profit net
315 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
3,8 mil lei
Datorii
1,7 mil lei
Active totale
5,5 mil lei
Marjă netă
2,7%
Cifră / angajat
3,9 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 1.592.140 lei; profit net 26.031 lei20162017: cifra de afaceri 1.650.803 lei; profit net 448.074 lei20172018: cifra de afaceri 2.273.193 lei; profit net 314.791 lei20182019: cifra de afaceri 2.941.976 lei; profit net 438.068 lei20192020: cifra de afaceri 4.115.466 lei; profit net 466.994 lei20202021: cifra de afaceri 7.657.627 lei; profit net 764.482 lei20212022: cifra de afaceri 6.770.522 lei; profit net 278.236 lei20222023: cifra de afaceri 6.511.820 lei; profit net 267.078 lei20232024: cifra de afaceri 9.259.721 lei; profit net 349.751 lei20242025: cifra de afaceri 11.828.420 lei; profit net 315.218 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,6 mil1,7 mil2,3 mil2,9 mil4,1 mil7,7 mil6,8 mil6,5 mil9,3 mil11,8 mil
Venituri totale1,6 mil1,7 mil2,3 mil2,9 mil4,2 mil7,7 mil6,8 mil6,5 mil9,3 mil11,8 mil
Cheltuieli totale1,6 mil1,2 mil2 mil2,5 mil3,7 mil6,8 mil6,5 mil6,2 mil8,8 mil11,5 mil
Profit / pierdere brută31 mii464 mii338 mii467 mii509 mii832 mii331 mii320 mii418 mii378 mii
Profit / pierdere netă26 mii448 mii315 mii438 mii467 mii764 mii278 mii267 mii350 mii315 mii
Număr mediu de angajați2222222223
Active imobilizate——11 mii3.0213.0213.0213.021141 mii709 mii973 mii
Active circulante548 mii928 mii1,2 mil1,9 mil2,1 mil2,6 mil3,6 mil3,9 mil3,7 mil4,5 mil
din care stocuri204 mii278 mii495 mii728 mii1,9 mil1,8 mil2,7 mil3,3 mil3 mil2,5 mil
creanțe10 mii5.1988.57644 mii139 mii152 mii286 mii627 mii1,1 mil1,3 mil
casa și conturi la bănci333 mii644 mii705 mii1,1 mil48 mii709 mii595 mii55 mii-407 mii780 mii
Cheltuieli în avans——24100002.52900
Datorii394 mii326 mii303 mii524 mii318 mii58 mii698 mii953 mii959 mii1,7 mil
Capitaluri proprii153 mii601 mii916 mii1,4 mil1,8 mil2,6 mil2,9 mil3,1 mil3,5 mil3,8 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 2 în județul Vaslui și locul 51 din 276 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4663 – Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții.

Firme similare din județul Vaslui

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4663 – Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții

  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre ROACONSTRUCT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei ROACONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROACONSTRUCT S.R.L. este 33735815, iar codul de TVA este RO33735815. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000352371, iar codul EUID este ROONRC.J2014000352371.

Unde are sediul ROACONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social al firmei ROACONSTRUCT S.R.L. este în ȘOSEAUA NAȚIONALĂ, Municipiul Vaslui, Vaslui, județul Vaslui, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ROACONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei ROACONSTRUCT S.R.L. este „Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții”, cod CAEN 4663. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ROACONSTRUCT S.R.L.?

ROACONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 octombrie 2014, deci are 11 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ROACONSTRUCT S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0754 *** 973). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ROACONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, ROACONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 11,8 mil lei și un profit net de 315 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ROACONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. ROACONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 5 noiembrie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează