LADONTEX SRL
Ștefan cel Mare, Sat Muntenii De Jos, Comuna Muntenii De Jos, Vaslui
În 2025: cifra de afaceri 4,5 mil lei, profit net 480 mii lei, 2 angajați.
Despre LADONTEX SRL
LADONTEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 2005 cu numărul J2005000261370 și codul unic de înregistrare (CUI) 17404003, cu sediul în Muntenii De Jos, județul Vaslui. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții” (cod CAEN 4663). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,5 mil lei (+11% față de 2024), un profit net de 480 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,4 mil lei la 4,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 septembrie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 17404003
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005000261370
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 martie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005000261370
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 03.09.2020
reactivat 02.09.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,5 mil lei
- Profit net
- 480 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 4 mil lei
- Datorii
- 750 mii lei
- Active totale
- 4,9 mil lei
- Marjă netă
- 10,8%
- Cifră / angajat
- 2,2 mil lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 3,6 mil | 4 mil | 4,5 mil |
| Venituri totale | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 3,7 mil | 4,1 mil | 4,5 mil |
| Cheltuieli totale | 874 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 2 mil | 2,2 mil | 3 mil | 3,6 mil | 3,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 279 mii | 275 mii | 277 mii | 545 mii | 482 mii | 463 mii | 661 mii | 470 mii | 571 mii |
| Profit / pierdere netă | 234 mii | 261 mii | 261 mii | 520 mii | 458 mii | 436 mii | 589 mii | 394 mii | 480 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 0 | 21 mii | 27 mii | 30 mii | 30 mii | 132 mii | 169 mii |
| Active circulante | 855 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 3,5 mil | 4,1 mil | 4,6 mil | 4,7 mil |
| din care stocuri | 447 mii | 708 mii | 1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 2,5 mil | 3,2 mil | 3,5 mil | 3,9 mil |
| creanțe | 206 mii | 272 mii | 234 mii | 334 mii | 323 mii | 230 mii | 36 mii | 196 mii | 545 mii |
| casa și conturi la bănci | 203 mii | 347 mii | 427 mii | 541 mii | 414 mii | 786 mii | 896 mii | 882 mii | 273 mii |
| Cheltuieli în avans | 11 mii | 11 mii | 1.747 | 0 | 0 | 2.300 | 0 | 2.700 | 46 mii |
| Datorii | 218 mii | 427 mii | 507 mii | 572 mii | 32 mii | 403 mii | 421 mii | 850 mii | 750 mii |
| Venituri în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 210 mii | 168 mii |
| Capitaluri proprii | 648 mii | 910 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 3,2 mil | 3,7 mil | 3,7 mil | 4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 2 în județul Vaslui și locul 90 din 276 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4663 – Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții.
Firme similare din județul Vaslui
- ROACONSTRUCT S.R.L. · Vaslui11,8 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 664/89/202626.03.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului verificare stadiu procedură generală insolvenţă
Tribunalul Vaslui · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4663 – Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre LADONTEX SRL
Care este CUI-ul firmei LADONTEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei LADONTEX SRL este 17404003, iar codul de TVA este RO17404003. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000261370, iar codul EUID este ROONRC.J2005000261370.
Unde are sediul LADONTEX SRL?
Sediul social al firmei LADONTEX SRL este în Ștefan cel Mare, Sat Muntenii De Jos, Comuna Muntenii De Jos, Vaslui, județul Vaslui, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are LADONTEX SRL?
Activitatea principală a firmei LADONTEX SRL este „Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții”, cod CAEN 4663. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată LADONTEX SRL?
LADONTEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma LADONTEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 879). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are LADONTEX SRL?
În 2025, LADONTEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,5 mil lei și un profit net de 480 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este LADONTEX SRL plătitoare de TVA?
Da. LADONTEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 septembrie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.