RMS TEAM SRL
Str. Giacomo Puccini, ap. 5, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 883 mii lei, pierdere netă 64 mii lei, 2 angajați.
Despre RMS TEAM SRL
RMS TEAM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2007 cu numărul J40/7790/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21592711, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate” (cod CAEN 4778). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 883 mii lei (+6% față de 2024), o pierdere netă de 64 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 740 mii lei la 883 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 aprilie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 21592711
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/7790/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 aprilie 2007
- EUID
- ROONRC.J40/7790/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 23.04.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 883 mii lei
- Pierdere netă
- 64 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 1,4 mil lei
- Datorii
- 354 mii lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- -7,2%
- Cifră / angajat
- 442 mii lei
+6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,6 mil | 4,8 mil | 4,4 mil | 5 mil | 1,1 mil | 740 mii | 752 mii | 847 mii | 834 mii | 883 mii |
| Venituri totale | 4,6 mil | 5,1 mil | 4,5 mil | 5 mil | 1,1 mil | 742 mii | 752 mii | 852 mii | 841 mii | 887 mii |
| Cheltuieli totale | 4,3 mil | 4,4 mil | 3,9 mil | 4,3 mil | 1,1 mil | 725 mii | 727 mii | 834 mii | 841 mii | 948 mii |
| Profit / pierdere brută | 325 mii | 700 mii | 555 mii | 661 mii | 12 mii | 17 mii | 25 mii | 19 mii | 259 | -61 mii |
| Profit / pierdere netă | 272 mii | 584 mii | 463 mii | 615 mii | 6.528 | 9.182 | 17 mii | 12 mii | -11 mii | -64 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 7 | 6 | 7 | 5 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 996 mii | 1 mil | 932 mii | 830 mii | 841 mii | 784 mii | 650 mii | 976 mii | 815 mii | 679 mii |
| Active circulante | 1 mil | 1,2 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 2 mil | 1,2 mil | 945 mii | 1,2 mil | 1,1 mil |
| din care stocuri | 643 mii | 511 mii | 545 mii | 467 mii | 538 mii | 525 mii | 582 mii | 621 mii | 822 mii | 723 mii |
| creanțe | 104 mii | 423 mii | 422 mii | 195 mii | 145 mii | 1,4 mil | 240 mii | 136 mii | 184 mii | 162 mii |
| casa și conturi la bănci | 288 mii | 247 mii | 797 mii | 1,5 mil | 1,5 mil | 81 mii | 424 mii | 188 mii | 174 mii | 47 mii |
| Cheltuieli în avans | 6.750 | 3.350 | 3.350 | — | 350 | 350 | — | — | 5.963 | 3.448 |
| Datorii | 775 mii | 460 mii | 495 mii | 185 mii | 152 mii | 195 mii | 345 mii | 358 mii | 498 mii | 354 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 2.000 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1,3 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 125 din 433 în județul București și locul 902 din 3.229 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate.
Firme similare din județul București
- SMART LOCKER ROMANIA S.R.L. · București Sector 5919 mii lei · 1 ang.
- STEFAN OPTIC 2002 SRL · București Sector 5876 mii lei · 3 ang.
- FOFO PEST EXPERT S.R.L. · București Sector 3845 mii lei · 0 ang.
- EGO FUM SRL · București Sector 2833 mii lei · 5 ang.
- SEVERIN SRL · București Sector 2803 mii lei · 2 ang.
- UNIQUE PRODUCT STUDIO S.R.L. · București Sector 2800 mii lei · 1 ang.
- ATTERA GROUP S.R.L. · București Sector 2777 mii lei · 1 ang.
- AT&AS GROUP PRODUCTS SRL · București Sector 1769 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0147 Creșterea păsărilor
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Întrebări frecvente despre RMS TEAM SRL
Care este CUI-ul firmei RMS TEAM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RMS TEAM SRL este 21592711, iar codul de TVA este RO21592711. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/7790/2007, iar codul EUID este ROONRC.J40/7790/2007.
Unde are sediul RMS TEAM SRL?
Sediul social al firmei RMS TEAM SRL este în Str. Giacomo Puccini, ap. 5, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RMS TEAM SRL?
Activitatea principală a firmei RMS TEAM SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate”, cod CAEN 4778. În Registrul Comerțului are autorizate în total 47 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RMS TEAM SRL?
RMS TEAM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RMS TEAM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 284). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RMS TEAM SRL?
În 2025, RMS TEAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 883 mii lei și o pierdere netă de 64 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RMS TEAM SRL plătitoare de TVA?
Da. RMS TEAM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 aprilie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.