Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare22 ani pe piață

RM ELECTRIC SRL

CUI 15852850J12/3035/2003

Str. GHEORGHE DIMA, sc. II, et. 1, ap. 13, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 803 mii lei, profit net 26 mii lei, 3 angajați.

Despre RM ELECTRIC SRL

RM ELECTRIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 2003 cu numărul J12/3035/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15852850, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 803 mii lei (-25% față de 2024), un profit net de 26 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 568 mii lei la 803 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 aprilie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
15852850
Nr. Registrul Comerțului
J12/3035/2003
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 octombrie 2003
EUID
ROONRC.J12/3035/2003
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 24.04.2014

TVA la încasare
Da

din 24.04.2014

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
803 mii lei

-25% față de 2024

Profit net
26 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
209 mii lei
Datorii
314 mii lei
Active totale
549 mii lei
Marjă netă
3,2%
Cifră / angajat
268 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 57% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 881.970 lei; profit net 323.488 lei20162017: cifra de afaceri 671.260 lei; profit net 209.433 lei20172018: cifra de afaceri 398.195 lei; pierdere netă 4.735 lei20182019: cifra de afaceri 325.662 lei; profit net 37.599 lei20192020: cifra de afaceri 366.666 lei; pierdere netă 220.313 lei20202021: cifra de afaceri 568.053 lei; profit net 200.532 lei20212022: cifra de afaceri 275.780 lei; pierdere netă 118.438 lei20222023: cifra de afaceri 533.964 lei; profit net 113.790 lei20232024: cifra de afaceri 1.065.758 lei; profit net 162.700 lei20242025: cifra de afaceri 802.910 lei; profit net 25.858 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă882 mii671 mii398 mii326 mii367 mii568 mii276 mii534 mii1,1 mil803 mii
Venituri totale884 mii673 mii398 mii327 mii393 mii570 mii276 mii534 mii1,1 mil817 mii
Cheltuieli totale509 mii457 mii399 mii287 mii610 mii365 mii392 mii416 mii875 mii772 mii
Profit / pierdere brută374 mii216 mii-89140 mii-217 mii205 mii-117 mii118 mii191 mii45 mii
Profit / pierdere netă323 mii209 mii-4.73538 mii-220 mii201 mii-118 mii114 mii163 mii26 mii
Număr mediu de angajați7743333333
Active imobilizate27 mii17 mii60 mii47 mii34 mii15 mii3.5264.797199 mii148 mii
Active circulante397 mii457 mii371 mii392 mii362 mii428 mii299 mii466 mii267 mii401 mii
din care stocuri1.268—64——208——0960
creanțe119 mii44 mii28 mii29 mii53 mii64 mii83 mii151 mii100 mii185 mii
casa și conturi la bănci277 mii413 mii343 mii363 mii309 mii363 mii216 mii314 mii167 mii215 mii
Datorii100 mii72 mii34 mii40 mii234 mii81 mii59 mii113 mii246 mii314 mii
Venituri în avans————————26 mii26 mii
Provizioane443—————————
Capitaluri proprii324 mii402 mii397 mii399 mii161 mii362 mii244 mii357 mii194 mii209 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 163 din 576 în județul Cluj și locul 2.667 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 17624/211/202605.06.2026

    confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice

  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2640 Fabricarea produselor electronice de larg consum
  • 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
  • 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
  • 2720 Fabricarea de acumulatori și baterii
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice
  • 3511 Producția de energie electrică
  • 3513 Distribuția energiei electrice
  • 3514 Comercializarea energiei electrice
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6420 Activități ale holdingurilor
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7410 Activități de design specializat
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Întrebări frecvente despre RM ELECTRIC SRL

Care este CUI-ul firmei RM ELECTRIC SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RM ELECTRIC SRL este 15852850, iar codul de TVA este RO15852850. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/3035/2003, iar codul EUID este ROONRC.J12/3035/2003.

Unde are sediul RM ELECTRIC SRL?

Sediul social al firmei RM ELECTRIC SRL este în Str. GHEORGHE DIMA, sc. II, et. 1, ap. 13, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are RM ELECTRIC SRL?

Activitatea principală a firmei RM ELECTRIC SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 36 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată RM ELECTRIC SRL?

RM ELECTRIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 2003, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma RM ELECTRIC SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 866). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are RM ELECTRIC SRL?

În 2025, RM ELECTRIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 803 mii lei și un profit net de 26 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este RM ELECTRIC SRL plătitoare de TVA?

Da. RM ELECTRIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 aprilie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează