RIZOMEX STAR SRL
VICTORIEI, sc. C, et. 1, ap. 29, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 39 mii lei, pierdere netă 53 mii lei, 4 angajați.
Despre RIZOMEX STAR SRL
RIZOMEX STAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2015 cu numărul J32/276/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34299161, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Activități de consultanță în afaceri și management” (cod CAEN 7020). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 39 mii lei (-80% față de 2024), o pierdere netă de 53 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 176 mii lei la 39 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 34299161
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/276/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 martie 2015
- EUID
- ROONRC.J32/276/2015
- Cod poștal
- 550024
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 39 mii lei
- Pierdere netă
- 53 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 570 mii lei
- Datorii
- 3.772 lei
- Active totale
- 574 mii lei
- Marjă netă
- -134,8%
- Cifră / angajat
- 9.740 lei
-80% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 80% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 216 mii | 211 mii | 0 | 114 mii | 130 mii | 176 mii | 241 mii | 250 mii | 191 mii | 39 mii |
| Venituri totale | 232 mii | 241 mii | 3.150 | 114 mii | 130 mii | 183 mii | 267 mii | 310 mii | 224 mii | 166 mii |
| Cheltuieli totale | 80 mii | 118 mii | 34 mii | 64 mii | 23 mii | 33 mii | 102 mii | 303 mii | 297 mii | 219 mii |
| Profit / pierdere brută | 152 mii | 124 mii | -31 mii | 50 mii | 107 mii | 151 mii | 164 mii | 7.307 | -73 mii | -52 mii |
| Profit / pierdere netă | 150 mii | 121 mii | -31 mii | 46 mii | 106 mii | 149 mii | 163 mii | 5.179 | -75 mii | -53 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 536 | 536 | 536 | 536 | 536 | 536 | 536 | — | — | — |
| Active circulante | 166 mii | 264 mii | 234 mii | 278 mii | 382 mii | 532 mii | 699 mii | 702 mii | 645 mii | 574 mii |
| creanțe | 154 mii | 260 mii | 233 mii | 268 mii | 379 mii | 419 mii | 695 mii | 697 mii | 643 mii | 567 mii |
| casa și conturi la bănci | 12 mii | 4.082 | 935 | 9.288 | 3.144 | 113 mii | 3.872 | 5.095 | 1.945 | 6.534 |
| Datorii | 28 mii | 5.318 | 6.210 | 3.410 | 2.154 | 2.957 | 7.255 | 4.553 | 23 mii | 3.772 |
| Capitaluri proprii | 138 mii | 260 mii | 229 mii | 275 mii | 381 mii | 530 mii | 692 mii | 698 mii | 622 mii | 570 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 177 din 221 în județul Sibiu și locul 8.788 din 10.808 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management.
Firme similare din județul Sibiu
- CDA DANIEL S.R.L. · Velț (com. Bazna)41 mii lei · 0 ang.
- ALPHA VALUE BUSINESS S.R.L. · Cisnădie40 mii lei · 0 ang.
- MYSTERY FASHION SRL · Șura Mare39 mii lei · 0 ang.
- H & S GROUP SRL · Sibiu38 mii lei · 1 ang.
- MEDIAS STRATEGIES & INVESTMENT S.R.L. · Mediaș37 mii lei · 0 ang.
- APIFOND MANAGEMENT SRL · Sibiu37 mii lei · 0 ang.
- ANCA CONSULT CONCEPT S.R.L. · Sibiu36 mii lei · 0 ang.
- MBX CONSULTING SIBIU S.R.L. · Sibiu36 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Întrebări frecvente despre RIZOMEX STAR SRL
Care este CUI-ul firmei RIZOMEX STAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RIZOMEX STAR SRL este 34299161. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/276/2015, iar codul EUID este ROONRC.J32/276/2015.
Unde are sediul RIZOMEX STAR SRL?
Sediul social al firmei RIZOMEX STAR SRL este în VICTORIEI, sc. C, et. 1, ap. 29, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550024, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RIZOMEX STAR SRL?
Activitatea principală a firmei RIZOMEX STAR SRL este „Activități de consultanță în afaceri și management”, cod CAEN 7020.
Când a fost înființată RIZOMEX STAR SRL?
RIZOMEX STAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RIZOMEX STAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 960). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RIZOMEX STAR SRL?
În 2025, RIZOMEX STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 39 mii lei și o pierdere netă de 53 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RIZOMEX STAR SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, RIZOMEX STAR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.