Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

RIT AGRO PERFORMANCE SRL

CUI 28363006J2011000897136

Mamaia, et. 6, Municipiul Constanța, Constanța

A primit finanțare publică (5 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 5,2 mil lei, profit net 744 mii lei, 5 angajați.

Despre RIT AGRO PERFORMANCE SRL

RIT AGRO PERFORMANCE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 aprilie 2011 cu numărul J2011000897136 și codul unic de înregistrare (CUI) 28363006, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,2 mil lei (+64% față de 2024), un profit net de 744 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 4,8 mil lei la 5,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2013.

Date de identificare

CUI
28363006
Nr. Registrul Comerțului
J2011000897136
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 aprilie 2011
EUID
ROONRC.J2011000897136
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.2013

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
5,2 mil lei

+64% față de 2024

Profit net
744 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
5 mil lei
Datorii
8,9 mil lei
Active totale
13,8 mil lei
Marjă netă
14,2%
Cifră / angajat
1 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil8 mil2016: cifra de afaceri 1.753.966 lei; profit net 605.637 lei20162017: cifra de afaceri 1.800.033 lei; profit net 1.548.598 lei20172018: cifra de afaceri 1.890.152 lei; profit net 1.233.617 lei20182019: cifra de afaceri 3.597.859 lei; profit net 2.515.030 lei20192020: cifra de afaceri 1.578.664 lei; profit net 1.139.580 lei20202021: cifra de afaceri 4.758.762 lei; profit net 3.470.287 lei20212022: cifra de afaceri 4.072.286 lei; profit net 3.319.364 lei20222023: cifra de afaceri 6.229.674 lei; profit net 2.534.976 lei20232024: cifra de afaceri 3.180.076 lei; pierdere netă 449.821 lei20242025: cifra de afaceri 5.224.718 lei; profit net 744.028 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,8 mil1,8 mil1,9 mil3,6 mil1,6 mil4,8 mil4,1 mil6,2 mil3,2 mil5,2 mil
Venituri totale1,9 mil2,7 mil2,7 mil4,1 mil3,9 mil5,7 mil7,7 mil7,3 mil5,7 mil4,5 mil
Cheltuieli totale1,1 mil1,1 mil1,5 mil1,6 mil2,7 mil2,2 mil4,4 mil4,8 mil6,1 mil3,7 mil
Profit / pierdere brută739 mii1,6 mil1,3 mil2,6 mil1,2 mil3,5 mil3,4 mil2,6 mil-450 mii829 mii
Profit / pierdere netă606 mii1,5 mil1,2 mil2,5 mil1,1 mil3,5 mil3,3 mil2,5 mil-450 mii744 mii
Număr mediu de angajați2222223445
Active imobilizate3,4 mil4,7 mil4,7 mil5 mil5,8 mil6,7 mil7,6 mil9,2 mil9,8 mil11,5 mil
Active circulante485 mii704 mii926 mii2,1 mil1,5 mil1,9 mil5,3 mil2,2 mil4,9 mil2,3 mil
din care stocuri202 mii188 mii123 mii174 mii502 mii1,2 mil2,6 mil2,5 mil3,1 mil549 mii
creanțe101 mii103 mii311 mii1,3 mil764 mii1,2 mil3,2 mil33 mii906 mii643 mii
casa și conturi la bănci182 mii414 mii492 mii670 mii217 mii-539 mii-578 mii-330 mii858 mii1,1 mil
Cheltuieli în avans————————27 mii—
Datorii2,9 mil3,6 mil2,7 mil3,3 mil3,4 mil2,4 mil8,8 mil5,1 mil9,7 mil8,9 mil
Venituri în avans329 mii269 mii209 mii154 mii95 mii35 mii————
Capitaluri proprii606 mii1,5 mil2,8 mil3,6 mil3,8 mil6,2 mil4,1 mil6,4 mil5 mil5 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 82 din 615 în județul Constanța și locul 1.115 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.

Firme similare din județul Constanța

Dosare în instanță

3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 33934/212/202504.11.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Debitor

  • 5440/118/202529.10.2025

    deschiderea procedurii la cererea creditorului

    Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 14621/212/202521.05.2025

    contestaţie la executare 50/VD/2025

    Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Contestator

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
  • 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
  • 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5224 Manipulări
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 9691 Activități de servicii personale la domiciliu

Întrebări frecvente despre RIT AGRO PERFORMANCE SRL

Care este CUI-ul firmei RIT AGRO PERFORMANCE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RIT AGRO PERFORMANCE SRL este 28363006, iar codul de TVA este RO28363006. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000897136, iar codul EUID este ROONRC.J2011000897136.

Unde are sediul RIT AGRO PERFORMANCE SRL?

Sediul social al firmei RIT AGRO PERFORMANCE SRL este în Mamaia, et. 6, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are RIT AGRO PERFORMANCE SRL?

Activitatea principală a firmei RIT AGRO PERFORMANCE SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată RIT AGRO PERFORMANCE SRL?

RIT AGRO PERFORMANCE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 aprilie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma RIT AGRO PERFORMANCE SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 854). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are RIT AGRO PERFORMANCE SRL?

În 2025, RIT AGRO PERFORMANCE SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,2 mil lei și un profit net de 744 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este RIT AGRO PERFORMANCE SRL plătitoare de TVA?

Da. RIT AGRO PERFORMANCE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează