RILUC SRL
Sat Tișăuți, Comuna Ipotești, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 963 mii lei, profit net 23 mii lei, 4 angajați.
Despre RILUC SRL
RILUC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 1998 cu numărul J33/80/1998 și codul unic de înregistrare (CUI) 10206211, cu sediul în Tișăuți (com. Ipotești), județul Suceava. Activitatea principală este „Alte transporturi terestre de călători n.c.a” (cod CAEN 4939). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 963 mii lei (-23% față de 2024), un profit net de 23 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 564 mii lei la 963 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2014.
Date de identificare
- CUI
- 10206211
- Nr. Registrul Comerțului
- J33/80/1998
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 februarie 1998
- EUID
- ROONRC.J33/80/1998
- Cod poștal
- 727327
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.09.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 963 mii lei
- Profit net
- 23 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 183 mii lei
- Datorii
- 463 mii lei
- Active totale
- 646 mii lei
- Marjă netă
- 2,4%
- Cifră / angajat
- 241 mii lei
-23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 72% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 127 mii | 104 mii | 113 mii | 71 mii | 234 mii | 564 mii | 595 mii | 818 mii | 1,3 mil | 963 mii |
| Venituri totale | 127 mii | 104 mii | 113 mii | 71 mii | 238 mii | 565 mii | 610 mii | 823 mii | 1,3 mil | 963 mii |
| Cheltuieli totale | 119 mii | 104 mii | 140 mii | 155 mii | 191 mii | 505 mii | 544 mii | 769 mii | 1,2 mil | 937 mii |
| Profit / pierdere brută | 8.095 | -777 | -27 mii | -84 mii | 47 mii | 60 mii | 66 mii | 54 mii | 66 mii | 27 mii |
| Profit / pierdere netă | 6.838 | -1.813 | -29 mii | -85 mii | 44 mii | 55 mii | 61 mii | 48 mii | 35 mii | 23 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 5 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 202 mii | 146 mii | 302 mii | 631 mii | 616 mii |
| Active circulante | 36 mii | 36 mii | 37 mii | 3.882 | 2.023 | 68 mii | 132 mii | 68 mii | 47 mii | 30 mii |
| din care stocuri | 5.099 | 7.952 | 12 mii | — | — | 608 | 6.605 | 14 mii | — | 2.265 |
| creanțe | 8.829 | 12 mii | 23 mii | 3.197 | 883 | 17 mii | 23 mii | 40 mii | 25 mii | 24 mii |
| casa și conturi la bănci | 22 mii | 16 mii | 921 | 685 | 1.140 | 51 mii | 102 mii | 14 mii | 22 mii | 4.017 |
| Datorii | 3.509 | 5.442 | 35 mii | 86 mii | 40 mii | 254 mii | 201 mii | 245 mii | 518 mii | 463 mii |
| Capitaluri proprii | 33 mii | 31 mii | 2.225 | -82 mii | -38 mii | 17 mii | 77 mii | 125 mii | 160 mii | 183 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 82 în județul Suceava și locul 424 din 3.967 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Firme similare din județul Suceava
- SMART CONNECT TOUR S.R.L. · Rădășeni1,1 mil lei · 2 ang.
- CADORA COM SRL · Sfântu Ilie (com. Șcheia)893 mii lei · 2 ang.
- ANDITRANS 2019 S.R.L. · Baia760 mii lei · 4 ang.
- HOLIDAY-LYA TRANS S.R.L. · Gura Haitii (com. Șaru Dornei)747 mii lei · 2 ang.
- NORD BUS EXPRESS S.R.L. · Volovăț747 mii lei · 0 ang.
- DUMILAV SRL · Paltinu (com. Vatra Moldoviței)724 mii lei · 3 ang.
- AMI TOUR INTERNATIONAL TRAVEL S.R.L. · Suceava675 mii lei · 5 ang.
- MANUCU COM SRL · Suceava609 mii lei · 6 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 17.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 6629 Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
Întrebări frecvente despre RILUC SRL
Care este CUI-ul firmei RILUC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RILUC SRL este 10206211, iar codul de TVA este RO10206211. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/80/1998, iar codul EUID este ROONRC.J33/80/1998.
Unde are sediul RILUC SRL?
Sediul social al firmei RILUC SRL este în Sat Tișăuți, Comuna Ipotești, Suceava, Tișăuți (com. Ipotești), județul Suceava, cod poștal 727327, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RILUC SRL?
Activitatea principală a firmei RILUC SRL este „Alte transporturi terestre de călători n.c.a”, cod CAEN 4939. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RILUC SRL?
RILUC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 1998, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RILUC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 987). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RILUC SRL?
În 2025, RILUC SRL a raportat o cifră de afaceri de 963 mii lei și un profit net de 23 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RILUC SRL plătitoare de TVA?
Da. RILUC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.