Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA5 ani pe piață

REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L.

CUI 43831542J29/572/2021

CĂTINEI, bl. 37E, sc. A, et. PARTER, ap. 1, Municipiul Ploiești, Prahova

În 2025: cifra de afaceri 884 mii lei, profit net 749 mii lei, 1 angajați.

Despre REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L.

REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 martie 2021 cu numărul J29/572/2021 și codul unic de înregistrare (CUI) 43831542, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 884 mii lei (+97% față de 2024), un profit net de 749 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 638 mii lei la 884 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2021.

Date de identificare

CUI
43831542
Nr. Registrul Comerțului
J29/572/2021
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
02 martie 2021
EUID
ROONRC.J29/572/2021
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.04.2021

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
01.11.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
884 mii lei

+97% față de 2024

Profit net
749 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
750 mii lei
Datorii
95 mii lei
Active totale
846 mii lei
Marjă netă
84,8%
Cifră / angajat
884 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0250 mii500 mii750 mii1 mil2021: cifra de afaceri 638.434 lei; profit net 433.253 lei20212022: cifra de afaceri 735.290 lei; profit net 403.685 lei20222023: cifra de afaceri 701.601 lei; profit net 444.800 lei20232024: cifra de afaceri 449.399 lei; profit net 273.851 lei20242025: cifra de afaceri 884.081 lei; profit net 749.309 lei2025
Indicator (lei)20212022202320242025
Cifra de afaceri netă638 mii735 mii702 mii449 mii884 mii
Venituri totale638 mii735 mii702 mii450 mii885 mii
Cheltuieli totale198 mii325 mii251 mii165 mii117 mii
Profit / pierdere brută440 mii410 mii451 mii285 mii767 mii
Profit / pierdere netă433 mii404 mii445 mii274 mii749 mii
Număr mediu de angajați55321
Active imobilizate—35353519 mii
Active circulante475 mii579 mii452 mii324 mii827 mii
din care stocuri————192
creanțe134 mii404 mii399 mii296 mii771 mii
casa și conturi la bănci341 mii175 mii53 mii28 mii56 mii
Datorii42 mii32 mii6.65850 mii95 mii
Capitaluri proprii433 mii547 mii445 mii274 mii750 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Prahova

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 01.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Întrebări frecvente despre REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L. este 43831542, iar codul de TVA este RO43831542. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/572/2021, iar codul EUID este ROONRC.J29/572/2021.

Unde are sediul REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social al firmei REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L. este în CĂTINEI, bl. 37E, sc. A, et. PARTER, ap. 1, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L.?

REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 martie 2021, deci are 5 ani de activitate.

Cum pot contacta firma REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ploiești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 884 mii lei și un profit net de 749 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. REZIDENTIAL JUST CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 noiembrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/43831542

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează