Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA9 ani pe piață

REVERSE STORE SRL

CUI 36654260J2016004183234

CERNICA, Oraș Pantelimon, Ilfov

A primit finanțare publică (6 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 21,6 mil lei, pierdere netă 628 mii lei, 13 angajați.

Despre REVERSE STORE SRL

REVERSE STORE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 2016 cu numărul J2016004183234 și codul unic de înregistrare (CUI) 36654260, cu sediul în Pantelimon, județul Ilfov. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat” (cod CAEN 4791). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 21,6 mil lei (-28% față de 2024), o pierdere netă de 628 mii lei și 13 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 25,9 mil lei la 21,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2017.

Date de identificare

CUI
36654260
Nr. Registrul Comerțului
J2016004183234
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 octombrie 2016
EUID
ROONRC.J2016004183234
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2017

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
21,6 mil lei

-28% față de 2024

Pierdere netă
628 mii lei
Angajați (medie)
13
Capitaluri proprii
397 mii lei
Datorii
7,1 mil lei
Active totale
7,5 mil lei
Marjă netă
-2,9%
Cifră / angajat
1,7 mil lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 95% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-10 mil010 mil20 mil30 mil2016: cifra de afaceri 276.898 lei; profit net 74.523 lei20162017: cifra de afaceri 3.782.462 lei; profit net 618.779 lei20172018: cifra de afaceri 3.862.005 lei; profit net 534.797 lei20182019: cifra de afaceri 7.475.983 lei; profit net 924.301 lei20192020: cifra de afaceri 15.428.777 lei; profit net 1.258.741 lei20202021: cifra de afaceri 25.910.637 lei; profit net 2.354.254 lei20212022: cifra de afaceri 26.865.576 lei; profit net 985.168 lei20222023: cifra de afaceri 26.362.207 lei; profit net 223.886 lei20232024: cifra de afaceri 29.832.364 lei; profit net 165.389 lei20242025: cifra de afaceri 21.581.353 lei; pierdere netă 628.339 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă277 mii3,8 mil3,9 mil7,5 mil15,4 mil25,9 mil26,9 mil26,4 mil29,8 mil21,6 mil
Venituri totale277 mii3,8 mil3,9 mil7,5 mil15,5 mil26 mil27 mil26,8 mil31,5 mil22,5 mil
Cheltuieli totale200 mii3,1 mil3,3 mil6,4 mil14 mil23,3 mil25,9 mil26,5 mil31,3 mil23,1 mil
Profit / pierdere brută77 mii682 mii570 mii1 mil1,4 mil2,7 mil1,1 mil291 mii252 mii-628 mii
Profit / pierdere netă75 mii619 mii535 mii924 mii1,3 mil2,4 mil985 mii224 mii165 mii-628 mii
Număr mediu de angajați254691116171613
Active imobilizate48638 mii96 mii451 mii495 mii1 mil635 mii1,5 mil1,5 mil1,5 mil
Active circulante163 mii756 mii880 mii1,7 mil3,1 mil5,3 mil7,1 mil7,3 mil7 mil6 mil
din care stocuri47 mii130 mii294 mii336 mii351 mii542 mii1,6 mil2 mil2,8 mil882 mii
creanțe32 mii54 mii87 mii209 mii658 mii1,1 mil1,4 mil764 mii927 mii676 mii
casa și conturi la bănci84 mii571 mii499 mii1,1 mil2 mil3,6 mil3,8 mil4,2 mil3 mil4,2 mil
Cheltuieli în avans4211.3086.6758.8866.8126.99725 mii30 mii31 mii4.927
Datorii90 mii176 mii78 mii612 mii1,6 mil3 mil5,5 mil6,6 mil7 mil7,1 mil
Venituri în avans—165—100400400————
Capitaluri proprii75 mii619 mii904 mii1,5 mil1,9 mil3,3 mil2,3 mil2,2 mil1,5 mil397 mii
din care capital subscris vărsat200400400400400400400—400400

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 12 din 1.262 în județul Ilfov și locul 66 din 10.873 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4791 – Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat.

Firme similare din județul Ilfov

Dosare în instanță

3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 8881/1748/202520.05.2025

    plângere contravenţională C/0218964/28.03.2025

    Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 8688/1748/202516.05.2025

    plângere contravenţională AVR/0019473/15.04.2025

    Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 11869/302/202506.05.2025

    validare poprire

    Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4791 – Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
  • 8292 Activități de ambalare

Întrebări frecvente despre REVERSE STORE SRL

Care este CUI-ul firmei REVERSE STORE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei REVERSE STORE SRL este 36654260, iar codul de TVA este RO36654260. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016004183234, iar codul EUID este ROONRC.J2016004183234.

Unde are sediul REVERSE STORE SRL?

Sediul social al firmei REVERSE STORE SRL este în CERNICA, Oraș Pantelimon, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are REVERSE STORE SRL?

Activitatea principală a firmei REVERSE STORE SRL este „Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat”, cod CAEN 4791. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată REVERSE STORE SRL?

REVERSE STORE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 2016, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma REVERSE STORE SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru REVERSE STORE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Pantelimon sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are REVERSE STORE SRL?

În 2025, REVERSE STORE SRL a raportat o cifră de afaceri de 21,6 mil lei și o pierdere netă de 628 mii lei, cu 13 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este REVERSE STORE SRL plătitoare de TVA?

Da. REVERSE STORE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează