REMT 2002 SRL
RUGINEȘTI, Sat Ruginești, Comuna Ruginești, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 181 mii lei, pierdere netă 39 mii lei, 1 angajați.
Despre REMT 2002 SRL
REMT 2002 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 2002 cu numărul J2002000511397 și codul unic de înregistrare (CUI) 15033944, cu sediul în Ruginești, județul Vrancea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 181 mii lei (-66% față de 2024), o pierdere netă de 39 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 845 mii lei la 181 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 15033944
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002000511397
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 noiembrie 2002
- EUID
- ROONRC.J2002000511397
- Cod poștal
- 627295
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.01.2005
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Adjud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 181 mii lei
- Pierdere netă
- 39 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 482 mii lei
- Datorii
- 758 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- -21,4%
- Cifră / angajat
- 181 mii lei
-66% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 66% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 779 mii | 601 mii | 845 mii | 820 mii | 432 mii | 530 mii | 181 mii |
| Venituri totale | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 906 mii | 674 mii | 852 mii | 829 mii | 520 mii | 570 mii | 231 mii |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 884 mii | 666 mii | 841 mii | 817 mii | 511 mii | 555 mii | 268 mii |
| Profit / pierdere brută | 21 mii | 11 mii | -53 mii | 22 mii | 8.178 | 11 mii | 12 mii | 8.963 | 15 mii | -37 mii |
| Profit / pierdere netă | 18 mii | 8.843 | -67 mii | 9.519 | 1.427 | 3.400 | 4.081 | 3.765 | 3.837 | -39 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 7 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 97 mii | 96 mii | 63 mii | 32 mii | 25 mii | 18 mii | 11 mii | 6.360 | 3.069 | 1.109 |
| Active circulante | 999 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| din care stocuri | 846 mii | 981 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 1 mil |
| creanțe | 147 mii | 93 mii | 152 mii | 219 mii | 142 mii | 124 mii | 165 mii | 133 mii | 175 mii | 128 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.657 | 16 mii | 15 mii | 10 mii | 12 mii | 6.799 | 25 mii | 9.011 | 54 mii | 7.852 |
| Cheltuieli în avans | 79 mii | 68 mii | 68 mii | 68 mii | 68 mii | 68 mii | 68 mii | 60 mii | 60 mii | 60 mii |
| Datorii | 569 mii | 651 mii | 856 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 985 mii | 982 mii | 889 mii | 758 mii |
| Venituri în avans | 45 mii | 31 mii | 16 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 560 mii | 572 mii | 504 mii | 514 mii | 515 mii | 519 mii | 523 mii | 525 mii | 528 mii | 482 mii |
| din care capital subscris vărsat | 469 mii | 469 mii | 469 mii | 469 mii | 469 mii | 469 mii | 469 mii | 469 mii | 469 mii | 469 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 323 din 571 în județul Vrancea și locul 21.914 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Vrancea
- LUCROBY TOTAL S.R.L. · Jariștea188 mii lei · 1 ang.
- AGRO CRISTICOM SRL · Urechești187 mii lei · 1 ang.
- BALUMADEN SRL · Dealul Lung (com. Gura Caliței)184 mii lei · 1 ang.
- ROFICATIO SRL · Bătinești (com. Țifești)184 mii lei · 0 ang.
- BIOMARGET COM SRL · Biceștii De Jos (com. Dumitrești)182 mii lei · 0 ang.
- STENIELAN SRL · Homocea181 mii lei · 0 ang.
- FALU IMPEX SRL · Focșani178 mii lei · 2 ang.
- NELCRISS IGNAT S.R.L. · Păunești177 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 8122 Activități specializate de curățenie
Întrebări frecvente despre REMT 2002 SRL
Care este CUI-ul firmei REMT 2002 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei REMT 2002 SRL este 15033944, iar codul de TVA este RO15033944. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002000511397, iar codul EUID este ROONRC.J2002000511397.
Unde are sediul REMT 2002 SRL?
Sediul social al firmei REMT 2002 SRL este în RUGINEȘTI, Sat Ruginești, Comuna Ruginești, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 627295, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are REMT 2002 SRL?
Activitatea principală a firmei REMT 2002 SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată REMT 2002 SRL?
REMT 2002 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 2002, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma REMT 2002 SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0728 *** 082). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are REMT 2002 SRL?
În 2025, REMT 2002 SRL a raportat o cifră de afaceri de 181 mii lei și o pierdere netă de 39 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este REMT 2002 SRL plătitoare de TVA?
Da. REMT 2002 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.