REMEDICA SRL
Str. MUNCII, bl. B 3, et. PART, Loc. Slănic, Oraș Slănic, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 4,1 mil lei, profit net 131 mii lei, 8 angajați.
Despre REMEDICA SRL
REMEDICA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 1993 cu numărul J1993001590292 și codul unic de înregistrare (CUI) 4089478, cu sediul în Slănic, județul Prahova. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,1 mil lei (+8% față de 2024), un profit net de 131 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,8 mil lei la 4,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 4089478
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993001590292
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 iunie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993001590292
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.11.1993
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Slănic
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,1 mil lei
- Profit net
- 131 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 296 mii lei
- Datorii
- 828 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 3,2%
- Cifră / angajat
- 515 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 74% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,6 mil | 2,8 mil | 3 mil | 3,3 mil | 3,8 mil | 4,1 mil |
| Venituri totale | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,6 mil | 2,8 mil | 3 mil | 3,3 mil | 3,8 mil | 4,1 mil |
| Cheltuieli totale | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 3,6 mil | 4 mil |
| Profit / pierdere brută | 89 mii | 100 mii | 132 mii | 159 mii | 233 mii | 242 mii | 238 mii | 213 mii | 194 mii | 155 mii |
| Profit / pierdere netă | 71 mii | 82 mii | 115 mii | 139 mii | 211 mii | 217 mii | 209 mii | 181 mii | 160 mii | 131 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 9 | — | 8 | 8 |
| Active imobilizate | 92 mii | 110 mii | 95 mii | 83 mii | 77 mii | 92 mii | 88 mii | 85 mii | 134 mii | 126 mii |
| Active circulante | 588 mii | 653 mii | 705 mii | 910 mii | 955 mii | 1,1 mil | 681 mii | 730 mii | 836 mii | 993 mii |
| din care stocuri | 199 mii | 228 mii | 232 mii | 254 mii | 375 mii | 383 mii | 353 mii | 390 mii | 442 mii | 500 mii |
| creanțe | 52 mii | 142 mii | 202 mii | 171 mii | 232 mii | 284 mii | 283 mii | 282 mii | 336 mii | 371 mii |
| casa și conturi la bănci | 338 mii | 283 mii | 271 mii | 485 mii | 348 mii | 438 mii | 44 mii | 58 mii | 58 mii | 123 mii |
| Cheltuieli în avans | 4.089 | 1.607 | 568 | 691 | 2.612 | 663 | 4.949 | 5.490 | 4.631 | 4.660 |
| Datorii | 322 mii | 246 mii | 168 mii | 223 mii | 253 mii | 379 mii | 400 mii | 466 mii | 649 mii | 828 mii |
| Capitaluri proprii | 362 mii | 518 mii | 632 mii | 771 mii | 781 mii | 818 mii | 374 mii | 355 mii | 325 mii | 296 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.600 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 31 din 91 în județul Prahova și locul 804 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.
Firme similare din județul Prahova
- FARMACIA LILIANA SRL · Ploiești5,6 mil lei · 5 ang.
- FARMACIA ASCLEPIOS SRL · Vălenii De Munte4,9 mil lei · 6 ang.
- BIONIFARM SRL · Cioranii De Jos (com. Ciorani)4,8 mil lei · 0 ang.
- TEHNO FARM DANIEL SRL · Ploiești3,6 mil lei · 6 ang.
- OKPETS PETSHOP S.R.L. · Ploiești3,6 mil lei · 2 ang.
- SALVATOR FARM SRL · Potigrafu (com. Gorgota)3,3 mil lei · 5 ang.
- DALIA FARM SRL · Curcubeu (com. Balta Doamnei)3,2 mil lei · 5 ang.
- RODIMA FARM SRL · Ploiești3 mil lei · 8 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Întrebări frecvente despre REMEDICA SRL
Care este CUI-ul firmei REMEDICA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei REMEDICA SRL este 4089478, iar codul de TVA este RO4089478. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001590292, iar codul EUID este ROONRC.J1993001590292.
Unde are sediul REMEDICA SRL?
Sediul social al firmei REMEDICA SRL este în Str. MUNCII, bl. B 3, et. PART, Loc. Slănic, Oraș Slănic, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are REMEDICA SRL?
Activitatea principală a firmei REMEDICA SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773.
Când a fost înființată REMEDICA SRL?
REMEDICA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma REMEDICA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru REMEDICA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Slănic sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are REMEDICA SRL?
În 2025, REMEDICA SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,1 mil lei și un profit net de 131 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este REMEDICA SRL plătitoare de TVA?
Da. REMEDICA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.