REFERENCE CONSTRUCT S.R.L.
OCTAVIAN GOGA, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 57 mii lei, profit net 29 mii lei.
Despre REFERENCE CONSTRUCT S.R.L.
REFERENCE CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2018 cu numărul J12/5460/2018 și codul unic de înregistrare (CUI) 40316682, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 57 mii lei (+47% față de 2024), un profit net de 29 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 120 mii lei la 57 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 40316682
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/5460/2018
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 decembrie 2018
- EUID
- ROONRC.J12/5460/2018
- Cod poștal
- 400698
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 57 mii lei
- Profit net
- 29 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 41 mii lei
- Datorii
- 8.078 lei
- Active totale
- 49 mii lei
- Marjă netă
- 51%
+47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 16% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 128 mii | 81 mii | 120 mii | 51 mii | 201 mii | 39 mii | 57 mii |
| Venituri totale | 128 mii | 81 mii | 130 mii | 51 mii | 202 mii | 39 mii | 57 mii |
| Cheltuieli totale | 24 mii | 18 mii | 18 mii | 25 mii | 92 mii | 26 mii | 23 mii |
| Profit / pierdere brută | 104 mii | 64 mii | 112 mii | 27 mii | 110 mii | 13 mii | 34 mii |
| Profit / pierdere netă | 100 mii | 61 mii | 109 mii | 25 mii | 108 mii | 11 mii | 29 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | 1 | 1 | — |
| Active imobilizate | 8.137 | 3.175 | 8.716 | 1.831 | — | 2.338 | — |
| Active circulante | 93 mii | 168 mii | 159 mii | 47 mii | 116 mii | 52 mii | 49 mii |
| creanțe | -215 | 85 | — | 34 mii | 82 mii | — | — |
| casa și conturi la bănci | 93 mii | 168 mii | 159 mii | 14 mii | 34 mii | 52 mii | 49 mii |
| Datorii | 681 | 144 | 2.665 | 23 mii | 7.774 | 14 mii | 8.078 |
| Venituri în avans | — | 9.679 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 100 mii | 162 mii | 165 mii | 26 mii | 108 mii | 40 mii | 41 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.031 din 1.249 în județul Cluj și locul 13.521 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Cluj
- D & D HOUSE SRL · Cluj-Napoca59 mii lei · 0 ang.
- NR ENG CONSTRUCT SRL · Cluj-Napoca59 mii lei · 1 ang.
- PASSIVHAUS ARCHITEKTUR S.R.L. · Cluj-Napoca58 mii lei · 0 ang.
- ASIZA CONSTRUCT PROJECT SRL · Cluj-Napoca57 mii lei · 0 ang.
- DASEL PROJECT S.R.L. · Cluj-Napoca57 mii lei · 0 ang.
- SRC BUILDING CONTROL S.R.L. · Cluj-Napoca57 mii lei · 0 ang.
- STAV CONSULTING SRL · Jucu De Sus (com. Jucu)57 mii lei · 0 ang.
- CECON GRUP S.R.L. · Cluj-Napoca55 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre REFERENCE CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei REFERENCE CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei REFERENCE CONSTRUCT S.R.L. este 40316682. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/5460/2018, iar codul EUID este ROONRC.J12/5460/2018.
Unde are sediul REFERENCE CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei REFERENCE CONSTRUCT S.R.L. este în OCTAVIAN GOGA, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400698, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are REFERENCE CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei REFERENCE CONSTRUCT S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.
Când a fost înființată REFERENCE CONSTRUCT S.R.L.?
REFERENCE CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2018, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma REFERENCE CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 687). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are REFERENCE CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, REFERENCE CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 57 mii lei și un profit net de 29 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este REFERENCE CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, REFERENCE CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.