RED CONSULTING SRL
BUȘTENI, et. 3, ap. 13, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 263 mii lei, profit net 62 mii lei, 1 angajați.
Despre RED CONSULTING SRL
RED CONSULTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 septembrie 2017 cu numărul J2017005518126 și codul unic de înregistrare (CUI) 38185364, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Alte forme de învățământ n.c.a.” (cod CAEN 8559). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 263 mii lei (+408% față de 2024), un profit net de 62 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 160 mii lei la 263 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 38185364
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017005518126
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 septembrie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017005518126
- Cod poștal
- 400427
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 263 mii lei
- Profit net
- 62 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 59 mii lei
- Datorii
- 17 mii lei
- Active totale
- 76 mii lei
- Marjă netă
- 23,6%
- Cifră / angajat
- 263 mii lei
+408% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 23% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.567 | 22 mii | 23 mii | 14 mii | 160 mii | 251 mii | 201 mii | 52 mii | 263 mii |
| Venituri totale | 7.567 | 22 mii | 23 mii | 14 mii | 160 mii | 251 mii | 202 mii | 52 mii | 263 mii |
| Cheltuieli totale | 1.109 | 7.339 | 5.528 | 4.284 | 57 mii | 18 mii | 191 mii | 65 mii | 198 mii |
| Profit / pierdere brută | 6.458 | 15 mii | 17 mii | 9.509 | 102 mii | 232 mii | 11 mii | -13 mii | 65 mii |
| Profit / pierdere netă | 6.231 | 14 mii | 17 mii | 9.136 | 98 mii | 226 mii | 9.236 | -13 mii | 62 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 91 | — | 1.031 | 756 | 481 | 4.514 | 1.958 | — | 13 mii |
| Active circulante | 7.232 | 21 mii | 37 mii | 18 mii | 123 mii | 226 mii | 35 mii | 8.949 | 62 mii |
| creanțe | — | — | — | 143 | — | 90 mii | 400 | 8.386 | 52 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.232 | 21 mii | 37 mii | 18 mii | 123 mii | 136 mii | 34 mii | 563 | 10 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 760 | 443 |
| Datorii | 892 | 541 | 167 | 0 | 6.725 | 3.130 | 26 mii | 13 mii | 17 mii |
| Capitaluri proprii | 6.431 | 21 mii | 37 mii | 19 mii | 117 mii | 227 mii | 10 mii | -3.110 | 59 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 177 din 639 în județul Cluj și locul 2.232 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8559 – Alte forme de învățământ n.c.a..
Firme similare din județul Cluj
- CDM CONSULTING SRL · Cluj-Napoca269 mii lei · 3 ang.
- CENTRUL DE PREGATIRE IN TRANSPORTURI S.R.L. · Turda268 mii lei · 1 ang.
- AUTOCAST SKILLS SRL · Cluj-Napoca268 mii lei · 0 ang.
- KIDS CLUB AVG S.R.L. · Cluj-Napoca263 mii lei · 1 ang.
- IULIA COMEXPERT SRL · Cluj-Napoca261 mii lei · 1 ang.
- VITAVET IMPEX SRL · Cluj-Napoca260 mii lei · 0 ang.
- NEXT LEVEL EDUCATION PRO S.R.L. · Florești260 mii lei · 1 ang.
- LEVELUP VISION S.R.L. · Florești258 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8559 – Alte forme de învățământ n.c.a.
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre RED CONSULTING SRL
Care este CUI-ul firmei RED CONSULTING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RED CONSULTING SRL este 38185364. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017005518126, iar codul EUID este ROONRC.J2017005518126.
Unde are sediul RED CONSULTING SRL?
Sediul social al firmei RED CONSULTING SRL este în BUȘTENI, et. 3, ap. 13, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400427, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RED CONSULTING SRL?
Activitatea principală a firmei RED CONSULTING SRL este „Alte forme de învățământ n.c.a.”, cod CAEN 8559. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RED CONSULTING SRL?
RED CONSULTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 septembrie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RED CONSULTING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0758 *** 972). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RED CONSULTING SRL?
În 2025, RED CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 263 mii lei și un profit net de 62 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RED CONSULTING SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, RED CONSULTING SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.