Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA14 ani pe piață

RDAI MACARALE GRUP SRL

CUI 30142090J40/4978/2012

CIOCÂRLIEI, bl. D9, sc. 1, et. 5, ap. 31, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 294 mii lei, profit net 34 mii lei, 2 angajați.

Despre RDAI MACARALE GRUP SRL

RDAI MACARALE GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 mai 2012 cu numărul J40/4978/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30142090, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții” (cod CAEN 7732). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 294 mii lei (+59% față de 2024), un profit net de 34 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 134 mii lei la 294 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
30142090
Nr. Registrul Comerțului
J40/4978/2012
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
03 mai 2012
EUID
ROONRC.J40/4978/2012
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
294 mii lei

+59% față de 2024

Profit net
34 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
-12 mii lei
Datorii
139 mii lei
Active totale
127 mii lei
Marjă netă
11,6%
Cifră / angajat
147 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (110%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 177.810 lei; profit net 100.425 lei20162018: cifra de afaceri 103.550 lei; pierdere netă 307 lei20182019: cifra de afaceri 173.450 lei; profit net 33.746 lei20192020: cifra de afaceri 146.000 lei; profit net 8.072 lei20202021: cifra de afaceri 133.700 lei; pierdere netă 1.302 lei20212022: cifra de afaceri 208.000 lei; profit net 8.361 lei20222023: cifra de afaceri 278.249 lei; profit net 76.762 lei20232024: cifra de afaceri 184.750 lei; pierdere netă 39.084 lei20242025: cifra de afaceri 294.450 lei; profit net 34.267 lei2025
Indicator (lei)201620182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă178 mii104 mii173 mii146 mii134 mii208 mii278 mii185 mii294 mii
Venituri totale178 mii104 mii173 mii147 mii135 mii208 mii278 mii187 mii294 mii
Cheltuieli totale72 mii103 mii138 mii138 mii135 mii198 mii199 mii224 mii257 mii
Profit / pierdere brută106 mii72935 mii9.5155010 mii79 mii-37 mii37 mii
Profit / pierdere netă100 mii-30734 mii8.072-1.3028.36177 mii-39 mii34 mii
Număr mediu de angajați122223222
Active imobilizate—38 mii25 mii20 mii12 mii2.29459 mii49 mii39 mii
Active circulante104 mii62 mii96 mii94 mii98 mii89 mii102 mii83 mii88 mii
creanțe14 mii16 mii16 mii21 mii17 mii22 mii25 mii4.21412 mii
casa și conturi la bănci90 mii46 mii80 mii73 mii81 mii67 mii78 mii79 mii76 mii
Cheltuieli în avans——268——————
Datorii3.774100 mii87 mii72 mii69 mii78 mii79 mii144 mii139 mii
Capitaluri proprii101 mii15934 mii42 mii41 mii14 mii82 mii-12 mii-12 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 60 din 114 în județul București și locul 444 din 945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7732 – Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7732 – Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

  • 5224 Manipulări
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre RDAI MACARALE GRUP SRL

Care este CUI-ul firmei RDAI MACARALE GRUP SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RDAI MACARALE GRUP SRL este 30142090. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/4978/2012, iar codul EUID este ROONRC.J40/4978/2012.

Unde are sediul RDAI MACARALE GRUP SRL?

Sediul social al firmei RDAI MACARALE GRUP SRL este în CIOCÂRLIEI, bl. D9, sc. 1, et. 5, ap. 31, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are RDAI MACARALE GRUP SRL?

Activitatea principală a firmei RDAI MACARALE GRUP SRL este „Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții”, cod CAEN 7732. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată RDAI MACARALE GRUP SRL?

RDAI MACARALE GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 mai 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma RDAI MACARALE GRUP SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 757). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are RDAI MACARALE GRUP SRL?

În 2025, RDAI MACARALE GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 294 mii lei și un profit net de 34 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este RDAI MACARALE GRUP SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, RDAI MACARALE GRUP SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează