RAVIONYK SRL
Str. PRIETENIEI, bl. 90, sc. B, et. 1, ap. 4, Municipiul Suceava, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 368 mii lei, pierdere netă 75 mii lei, 3 angajați.
Despre RAVIONYK SRL
RAVIONYK SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 2007 cu numărul J33/326/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21218742, cu sediul în Suceava, județul Suceava. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 368 mii lei (-8% față de 2024), o pierdere netă de 75 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 249 mii lei la 368 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 21218742
- Nr. Registrul Comerțului
- J33/326/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 februarie 2007
- EUID
- ROONRC.J33/326/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.03.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 368 mii lei
- Pierdere netă
- 75 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -68 mii lei
- Datorii
- 201 mii lei
- Active totale
- 132 mii lei
- Marjă netă
- -20,3%
- Cifră / angajat
- 123 mii lei
-8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (151%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 265 mii | 254 mii | 263 mii | 254 mii | 176 mii | 249 mii | 240 mii | 273 mii | 402 mii | 368 mii |
| Venituri totale | 265 mii | 254 mii | 263 mii | 255 mii | 182 mii | 249 mii | 241 mii | 274 mii | 402 mii | 369 mii |
| Cheltuieli totale | 223 mii | 226 mii | 247 mii | 251 mii | 185 mii | 244 mii | 252 mii | 306 mii | 436 mii | 439 mii |
| Profit / pierdere brută | 42 mii | 28 mii | 16 mii | 3.122 | -3.238 | 5.707 | -11 mii | -32 mii | -34 mii | -70 mii |
| Profit / pierdere netă | 36 mii | 25 mii | 14 mii | 577 | -4.899 | 3.264 | -13 mii | -35 mii | -40 mii | -75 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 |
| Active circulante | 158 mii | 123 mii | 130 mii | 133 mii | 109 mii | 152 mii | 205 mii | 229 mii | 161 mii | 132 mii |
| din care stocuri | 113 mii | 112 mii | 127 mii | 132 mii | 103 mii | 149 mii | 171 mii | 181 mii | 151 mii | 125 mii |
| creanțe | — | 171 | 0 | — | — | 285 | 285 | 525 | 0 | 2.802 |
| casa și conturi la bănci | 45 mii | 11 mii | 3.253 | 1.261 | 5.780 | 3.336 | 34 mii | 48 mii | 9.991 | 4.509 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 6.000 | 0 | — | — | — |
| Datorii | 102 mii | 41 mii | 35 mii | 37 mii | 18 mii | 64 mii | 124 mii | 183 mii | 154 mii | 201 mii |
| Capitaluri proprii | 57 mii | 82 mii | 95 mii | 96 mii | 91 mii | 94 mii | 81 mii | 46 mii | 6.630 | -68 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 159 din 279 în județul Suceava și locul 3.996 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul Suceava
- NAOMI EVENT PACKING S.R.L. · Ipotești387 mii lei · 2 ang.
- CALVI COM SRL · Cumpărătura (com. Bosanci)379 mii lei · 1 ang.
- TRARIAM SPED S.R.L. · Suceava370 mii lei · 2 ang.
- EMBREISE SRL · Sfântu Ilie (com. Șcheia)360 mii lei · 1 ang.
- MATFIX S.R.L. · Șcheia358 mii lei · 0 ang.
- LUK AGROTRANS GLOBAL S.R.L. · Sat Gulia, Oraș Dolhasca357 mii lei · 1 ang.
- XANDERALE SPEDITION S.R.L. · Suceava351 mii lei · 2 ang.
- CADESO IMPEX SRL · Vatra Dornei348 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre RAVIONYK SRL
Care este CUI-ul firmei RAVIONYK SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RAVIONYK SRL este 21218742, iar codul de TVA este RO21218742. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/326/2007, iar codul EUID este ROONRC.J33/326/2007.
Unde are sediul RAVIONYK SRL?
Sediul social al firmei RAVIONYK SRL este în Str. PRIETENIEI, bl. 90, sc. B, et. 1, ap. 4, Municipiul Suceava, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RAVIONYK SRL?
Activitatea principală a firmei RAVIONYK SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690.
Când a fost înființată RAVIONYK SRL?
RAVIONYK SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RAVIONYK SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 077). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RAVIONYK SRL?
În 2025, RAVIONYK SRL a raportat o cifră de afaceri de 368 mii lei și o pierdere netă de 75 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RAVIONYK SRL plătitoare de TVA?
Da. RAVIONYK SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.