RARES SOFTWARE S.R.L.
Valea Gârboului, bl. CORP 2, ap. 12, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 592 mii lei, profit net 468 mii lei, 1 angajați.
Despre RARES SOFTWARE S.R.L.
RARES SOFTWARE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 februarie 2023 cu numărul J2023000427127 și codul unic de înregistrare (CUI) 47546484, cu sediul în Florești, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 3 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 592 mii lei (+6% față de 2024), un profit net de 468 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 371 mii lei la 592 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 47546484
- Nr. Registrul Comerțului
- J2023000427127
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 februarie 2023
- EUID
- ROONRC.J2023000427127
- Cod poștal
- 407280
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.01.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 592 mii lei
- Profit net
- 468 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 57 mii lei
- Datorii
- 12 mii lei
- Active totale
- 69 mii lei
- Marjă netă
- 79%
- Cifră / angajat
- 592 mii lei
+6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 18% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 371 mii | 557 mii | 592 mii |
| Venituri totale | 378 mii | 586 mii | 594 mii |
| Cheltuieli totale | 24 mii | 53 mii | 108 mii |
| Profit / pierdere brută | 353 mii | 533 mii | 485 mii |
| Profit / pierdere netă | 298 mii | 515 mii | 468 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 8.875 | 7.660 | 12 mii |
| Active circulante | 311 mii | 142 mii | 56 mii |
| creanțe | 257 mii | 96 mii | 43 mii |
| casa și conturi la bănci | 36 mii | 18 mii | 14 mii |
| Datorii | 22 mii | 37 mii | 12 mii |
| Capitaluri proprii | 298 mii | 113 mii | 57 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 543 din 1.991 în județul Cluj și locul 3.574 din 14.284 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- COPPERCLOUD S.R.L. · Cluj-Napoca594 mii lei · 1 ang.
- WORLDAPPDEW S.R.L. · Cluj-Napoca594 mii lei · 0 ang.
- SOLUTII ZVELTE S.R.L. · Cluj-Napoca593 mii lei · 1 ang.
- DREAMCODE DYNAMICS S.R.L. · Popești (com. Baciu)591 mii lei · 1 ang.
- VESUVIO SRL · Florești591 mii lei · 2 ang.
- CODE SAIL IT S.R.L. · Cluj-Napoca590 mii lei · 1 ang.
- QUICK MIND SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L. · Cluj-Napoca590 mii lei · 1 ang.
- INTERLINKED S.R.L. · Cluj-Napoca589 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Întrebări frecvente despre RARES SOFTWARE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei RARES SOFTWARE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RARES SOFTWARE S.R.L. este 47546484, iar codul de TVA este RO47546484. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2023000427127, iar codul EUID este ROONRC.J2023000427127.
Unde are sediul RARES SOFTWARE S.R.L.?
Sediul social al firmei RARES SOFTWARE S.R.L. este în Valea Gârboului, bl. CORP 2, ap. 12, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407280, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RARES SOFTWARE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei RARES SOFTWARE S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210.
Când a fost înființată RARES SOFTWARE S.R.L.?
RARES SOFTWARE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 februarie 2023, deci are 3 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RARES SOFTWARE S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 861). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RARES SOFTWARE S.R.L.?
În 2025, RARES SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 592 mii lei și un profit net de 468 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RARES SOFTWARE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. RARES SOFTWARE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.