RAMCOR TOP BUSINESS SRL
Tudor Vianu, bl. B2A, sc. C, ap. 41, Municipiul Pitești, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 5,5 mil lei, profit net 288 mii lei, 9 angajați.
Despre RAMCOR TOP BUSINESS SRL
RAMCOR TOP BUSINESS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iunie 2017 cu numărul J2017001464032 și codul unic de înregistrare (CUI) 37789990, cu sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,5 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 288 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,9 mil lei la 5,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 iulie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 37789990
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017001464032
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017001464032
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 05.07.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,5 mil lei
- Profit net
- 288 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 288 mii lei
- Datorii
- 451 mii lei
- Active totale
- 739 mii lei
- Marjă netă
- 5,3%
- Cifră / angajat
- 608 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 61% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 404 mii | 1,3 mil | 2,4 mil | 3,7 mil | 3,9 mil | 4,4 mil | 4,7 mil | 5,2 mil | 5,5 mil |
| Venituri totale | 406 mii | 1,3 mil | 2,4 mil | 3,7 mil | 3,9 mil | 4,4 mil | 4,7 mil | 5,2 mil | 5,5 mil |
| Cheltuieli totale | 397 mii | 1,1 mil | 2,2 mil | 3,3 mil | 3,9 mil | 4 mil | 4,5 mil | 4,8 mil | 5,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 8.752 | 134 mii | 224 mii | 435 mii | 85 mii | 332 mii | 277 mii | 352 mii | 344 mii |
| Profit / pierdere netă | 4.696 | 122 mii | 199 mii | 398 mii | 46 mii | 278 mii | 232 mii | 297 mii | 288 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 5 | 8 | 8 | 7 | 9 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 982 | 2.701 | 1.968 | 336 | 0 | 4.203 | 94 mii | 76 mii | 105 mii |
| Active circulante | 72 mii | 200 mii | 368 mii | 803 mii | 455 mii | 371 mii | 280 mii | 434 mii | 634 mii |
| din care stocuri | 48 mii | 91 mii | 179 mii | 221 mii | 168 mii | 255 mii | 245 mii | 421 mii | 449 mii |
| creanțe | 3.041 | — | 1.609 | 2.736 | 261 mii | 8.279 | 4.716 | 13 mii | 232 mii |
| casa și conturi la bănci | 21 mii | 109 mii | 187 mii | 580 mii | 26 mii | 108 mii | 30 mii | 35 mii | 2.034 |
| Datorii | 68 mii | 76 mii | 44 mii | 80 mii | 57 mii | 97 mii | 142 mii | 213 mii | 451 mii |
| Capitaluri proprii | 4.896 | 126 mii | 326 mii | 724 mii | 399 mii | 278 mii | 233 mii | 297 mii | 288 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Argeș
- BRIANA ALIMENT SRL · Pitești5,7 mil lei · 19 ang.
- TAXI-PAUNAS SRL · Curtea De Argeș5,6 mil lei · 8 ang.
- TOP MARKET TRADING SRL · Valea Danului5,5 mil lei · 18 ang.
- MIRIS COMSIF BADENI SRL · Câmpulung5,5 mil lei · 12 ang.
- ROMINE COMERT IMPORT EXPORT SRL · Mioveni5,5 mil lei · 3 ang.
- BOGDAN STAN BUSINESS S.R.L. · Mioveni5,3 mil lei · 6 ang.
- SAPTE DIN SAPTE SRL · Curtea De Argeș5,3 mil lei · 16 ang.
- PROXY MARKET SHOP S.R.L. · Moșteni-Greci (com. Boțești)5,3 mil lei · 11 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre RAMCOR TOP BUSINESS SRL
Care este CUI-ul firmei RAMCOR TOP BUSINESS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RAMCOR TOP BUSINESS SRL este 37789990, iar codul de TVA este RO37789990. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017001464032, iar codul EUID este ROONRC.J2017001464032.
Unde are sediul RAMCOR TOP BUSINESS SRL?
Sediul social al firmei RAMCOR TOP BUSINESS SRL este în Tudor Vianu, bl. B2A, sc. C, ap. 41, Municipiul Pitești, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RAMCOR TOP BUSINESS SRL?
Activitatea principală a firmei RAMCOR TOP BUSINESS SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RAMCOR TOP BUSINESS SRL?
RAMCOR TOP BUSINESS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RAMCOR TOP BUSINESS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru RAMCOR TOP BUSINESS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Pitești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are RAMCOR TOP BUSINESS SRL?
În 2025, RAMCOR TOP BUSINESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,5 mil lei și un profit net de 288 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RAMCOR TOP BUSINESS SRL plătitoare de TVA?
Da. RAMCOR TOP BUSINESS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 iulie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/37789990API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.