RADSIL CONSTRUCT S.R.L.
VALEA SEACĂ, Municipiul Rădăuți, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 130 mii lei, profit net 16 mii lei, 2 angajați.
Despre RADSIL CONSTRUCT S.R.L.
RADSIL CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 februarie 2016 cu numărul J33/207/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 35608460, cu sediul în Rădăuți, județul Suceava. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 130 mii lei (-45% față de 2024), un profit net de 16 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 64 mii lei la 130 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 35608460
- Nr. Registrul Comerțului
- J33/207/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 februarie 2016
- EUID
- ROONRC.J33/207/2016
- Cod poștal
- 725400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 130 mii lei
- Profit net
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 260 mii lei
- Datorii
- 22 mii lei
- Active totale
- 283 mii lei
- Marjă netă
- 12%
- Cifră / angajat
- 65 mii lei
-45% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 45% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 214 mii | 161 mii | 290 mii | 63 mii | 64 mii | 140 mii | 293 mii | 238 mii | 130 mii |
| Venituri totale | 214 mii | 162 mii | 290 mii | 64 mii | 66 mii | 140 mii | 294 mii | 238 mii | 130 mii |
| Cheltuieli totale | 49 mii | 56 mii | 132 mii | 59 mii | 70 mii | 116 mii | 403 mii | 324 mii | 113 mii |
| Profit / pierdere brută | 165 mii | 106 mii | 158 mii | 5.106 | -3.976 | 24 mii | -109 mii | -85 mii | 17 mii |
| Profit / pierdere netă | 162 mii | 105 mii | 155 mii | 4.479 | -4.596 | 22 mii | -112 mii | -88 mii | 16 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 2 | 3 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 |
| Active circulante | 209 mii | 271 mii | 428 mii | 432 mii | 434 mii | 491 mii | 307 mii | 216 mii | 283 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 6.907 | 6.906 | 6.905 | 6.906 |
| creanțe | 129 mii | 103 mii | 379 mii | 149 mii | 155 mii | 164 mii | 28 mii | 121 mii | 188 mii |
| casa și conturi la bănci | 80 mii | 168 mii | 49 mii | 283 mii | 279 mii | 320 mii | 272 mii | 89 mii | 88 mii |
| Datorii | 47 mii | 3.645 | 6.026 | 4.966 | 12 mii | 105 mii | 34 mii | 30 mii | 22 mii |
| Capitaluri proprii | 163 mii | 267 mii | 422 mii | 427 mii | 422 mii | 386 mii | 274 mii | 186 mii | 260 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 429 din 658 în județul Suceava și locul 10.066 din 16.144 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Suceava
- BALCAGIO CONSTRUCTION S.R.L. · Moișa (com. Boroaia)134 mii lei · 1 ang.
- TACHI STEEL S.R.L. · Șcheia134 mii lei · 2 ang.
- KANONE HAUS S.R.L. · Gura Humorului132 mii lei · 0 ang.
- ANAIDA BUCOVINA S.R.L. · Vatra Dornei130 mii lei · 1 ang.
- PET TIMB S.R.L. · Câmpulung Moldovenesc129 mii lei · 2 ang.
- ALIDOM INSTAL S.R.L. · Breaza127 mii lei · 1 ang.
- MHL SPEED S.R.L. · Marginea127 mii lei · 0 ang.
- YONAS&TIM CONSTRUCT S.R.L. · Berchișești127 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre RADSIL CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei RADSIL CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RADSIL CONSTRUCT S.R.L. este 35608460. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/207/2016, iar codul EUID este ROONRC.J33/207/2016.
Unde are sediul RADSIL CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei RADSIL CONSTRUCT S.R.L. este în VALEA SEACĂ, Municipiul Rădăuți, Suceava, județul Suceava, cod poștal 725400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RADSIL CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei RADSIL CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RADSIL CONSTRUCT S.R.L.?
RADSIL CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 februarie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RADSIL CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 148). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RADSIL CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, RADSIL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 130 mii lei și un profit net de 16 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RADSIL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, RADSIL CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.