RA TAX SRL
Sat Bistrița, Comuna Alexandru Cel Bun, Neamț
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 665 mii lei, profit net 136 mii lei, 2 angajați.
Despre RA TAX SRL
RA TAX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 martie 1999 cu numărul J1999000079277 și codul unic de înregistrare (CUI) 11603015, cu sediul în Bistrița (com. Alexandru Cel Bun), județul Neamț. Activitatea principală este „Alte servicii de cazare” (cod CAEN 5590). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 665 mii lei (+8% față de 2024), un profit net de 136 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 462 mii lei la 665 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 martie 1999.
Date de identificare
- CUI
- 11603015
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999000079277
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 martie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999000079277
- Cod poștal
- 617508
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 29.03.1999
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Neamţ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 665 mii lei
- Profit net
- 136 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 860 mii lei
- Datorii
- 186 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- 20,5%
- Cifră / angajat
- 332 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 18% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 813 mii | 404 mii | 671 mii | 665 mii | 409 mii | 462 mii | 630 mii | 658 mii | 618 mii | 665 mii |
| Venituri totale | 815 mii | 406 mii | 671 mii | 665 mii | 418 mii | 561 mii | 686 mii | 658 mii | 618 mii | 681 mii |
| Cheltuieli totale | 631 mii | 402 mii | 464 mii | 630 mii | 401 mii | 391 mii | 539 mii | 597 mii | 581 mii | 525 mii |
| Profit / pierdere brută | 184 mii | 4.093 | 206 mii | 35 mii | 17 mii | 170 mii | 147 mii | 61 mii | 37 mii | 156 mii |
| Profit / pierdere netă | 163 mii | 222 | 200 mii | 29 mii | 13 mii | 166 mii | 141 mii | 56 mii | 19 mii | 136 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 537 mii | 542 mii | 503 mii | 792 mii | 815 mii | 786 mii | 867 mii | 956 mii | 895 mii | 895 mii |
| Active circulante | 151 mii | 65 mii | 234 mii | 141 mii | 117 mii | 215 mii | 254 mii | 46 mii | 70 mii | 151 mii |
| din care stocuri | 2.804 | 10 mii | 30 mii | 534 | 1.751 | 13 mii | 51 mii | 19 mii | 25 mii | 74 mii |
| creanțe | 3.008 | 49 mii | 44 mii | 19 mii | 24 mii | 19 mii | 39 mii | 14 mii | 23 mii | 16 mii |
| casa și conturi la bănci | 146 mii | 6.106 | 160 mii | 122 mii | 91 mii | 184 mii | 164 mii | 13 mii | 21 mii | 61 mii |
| Datorii | 198 mii | 139 mii | 69 mii | 228 mii | 223 mii | 245 mii | 348 mii | 247 mii | 192 mii | 186 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 24 mii | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 490 mii | 468 mii | 668 mii | 705 mii | 709 mii | 732 mii | 773 mii | 754 mii | 773 mii | 860 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 24 în județul Neamț și locul 314 din 1.657 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5590 – Alte servicii de cazare.
Firme similare din județul Neamț
- BRAVES SRL · Pângărați815 mii lei · 5 ang.
- CABANA AKI S.R.L. · Topolița (com. Grumăzești)422 mii lei · 1 ang.
- BACHUS BAR SRL · Piatra Neamț280 mii lei · 2 ang.
- AMA ALFO SRL · Bicazu Ardelean233 mii lei · 1 ang.
- HALLAS GRUP SRL · Bicazu Ardelean133 mii lei · 0 ang.
- AMBIANCE & CO SRL · Bistrița (com. Alexandru Cel Bun)127 mii lei · 1 ang.
- CĂSUȚA CU IAZ S.R.L. · Horia116 mii lei · 0 ang.
- PENSIUNEA CRUSITU SRL · Bicaz116 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
7 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 13640/279/202424.10.2024
validare poprire DS EX 61/2022
Judecătoria Piatraneamt · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 11228/3/2020/a4107.11.2023
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar împotriva măsurilor dispuse prin Raportul de activitate nr.13 publicat în BPI nr. 17421/31.10.2023 (CIVITAS SYSTEMS SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 11228/3/2020/a4026.10.2023
contestaţie
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 20423/3/2022/a518.08.2023
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.masurii prevazute la pct.7.2din Rap.de activit.4 (DGAMC)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 11228/3/2020/a4024.05.2023
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.raportului de activitate nr.12 (Civitas Systems SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 20423/3/202226.07.2022
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 11228/3/2020/a3730.05.2022
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar de respingere a solicitarii de rep.in discutie a ordinii de zi a ad.credit.din 01.10.2020 (COMSA SA)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5590 – Alte servicii de cazare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
Întrebări frecvente despre RA TAX SRL
Care este CUI-ul firmei RA TAX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RA TAX SRL este 11603015, iar codul de TVA este RO11603015. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999000079277, iar codul EUID este ROONRC.J1999000079277.
Unde are sediul RA TAX SRL?
Sediul social al firmei RA TAX SRL este în Sat Bistrița, Comuna Alexandru Cel Bun, Neamț, Bistrița (com. Alexandru Cel Bun), județul Neamț, cod poștal 617508, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RA TAX SRL?
Activitatea principală a firmei RA TAX SRL este „Alte servicii de cazare”, cod CAEN 5590. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RA TAX SRL?
RA TAX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 martie 1999, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RA TAX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0748 *** 294). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RA TAX SRL?
În 2025, RA TAX SRL a raportat o cifră de afaceri de 665 mii lei și un profit net de 136 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RA TAX SRL plătitoare de TVA?
Da. RA TAX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 martie 1999. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.