R-COATING SRL
PAUL MORAND, Municipiul Timișoara, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 5,8 mil lei, pierdere netă 745 mii lei, 3 angajați.
Despre R-COATING SRL
R-COATING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 august 2004 cu numărul J2004002336352 și codul unic de înregistrare (CUI) 16683740, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Acoperirea metalelor” (cod CAEN 2551). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,8 mil lei (-25% față de 2024), o pierdere netă de 745 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 6,5 mil lei la 5,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 august 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16683740
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004002336352
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 august 2004
- EUID
- ROONRC.J2004002336352
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 20.08.2004
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,8 mil lei
- Pierdere netă
- 745 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 5 mil lei
- Datorii
- 432 mii lei
- Active totale
- 5,8 mil lei
- Marjă netă
- -12,7%
- Cifră / angajat
- 1,9 mil lei
-25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8,5 mil | 9 mil | 8,4 mil | 6,8 mil | 3,5 mil | 6,5 mil | 10,5 mil | 9,4 mil | 7,8 mil | 5,8 mil |
| Venituri totale | 8,5 mil | 9,2 mil | 8,4 mil | 6,9 mil | 3,5 mil | 6,5 mil | 10,6 mil | 9,5 mil | 7,9 mil | 5,9 mil |
| Cheltuieli totale | 6,2 mil | 6,7 mil | 7 mil | 6,3 mil | 4,2 mil | 6,1 mil | 8,7 mil | 8,7 mil | 7,7 mil | 6,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 2,4 mil | 2,5 mil | 1,5 mil | 556 mii | -741 mii | 385 mii | 1,9 mil | 779 mii | 147 mii | -745 mii |
| Profit / pierdere netă | 2 mil | 2,1 mil | 1,2 mil | 465 mii | -741 mii | 385 mii | 1,6 mil | 661 mii | 117 mii | -745 mii |
| Număr mediu de angajați | 44 | 48 | 49 | 46 | 33 | 36 | 40 | 42 | 42 | 3 |
| Active imobilizate | 2,9 mil | 4,6 mil | 4,8 mil | 4,7 mil | 4,3 mil | 3,9 mil | 3,9 mil | 3,8 mil | 3,3 mil | 2,9 mil |
| Active circulante | 3 mil | 3 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2 mil | 2,7 mil | 3,8 mil | 3,6 mil | 3,2 mil | 2,8 mil |
| din care stocuri | 325 mii | 350 mii | 343 mii | 318 mii | 357 mii | 284 mii | 678 mii | 576 mii | 384 mii | 428 mii |
| creanțe | 892 mii | 1 mil | 852 mii | 1,1 mil | 610 mii | 843 mii | 1,8 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 911 mii |
| casa și conturi la bănci | 1,8 mil | 1,6 mil | 1 mil | 1,3 mil | 1 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli în avans | 2.407 | 8.841 | 11 mii | 9.472 | 8.217 | 11 mii | 12 mii | 11 mii | 13 mii | 11 mii |
| Datorii | 366 mii | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 931 mii | 828 mii | 533 mii | 558 mii | 439 mii | 432 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 485 mii | 462 mii | 421 mii | 381 mii |
| Capitaluri proprii | 5,5 mil | 6 mil | 5,6 mil | 6,1 mil | 5,3 mil | 5,7 mil | 6,7 mil | 6,3 mil | 5,7 mil | 5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,8 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 7 în județul Timiș și locul 31 din 141 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2551 – Acoperirea metalelor.
Firme similare din județul Timiș
- BERG BANAT SRL · Timișoara125 mil lei · 261 ang.
- VOESTALPINE ROTEC COATING SRL · Timișoara25,4 mil lei · 166 ang.
- BARUM TECHNIK SRL · Timișoara3,6 mil lei · 1 ang.
- ADE GALVANO - TIM SRL · Timișoara1,9 mil lei · 5 ang.
- VIMEX SRL · Giroc1,1 mil lei · 7 ang.
- VOPSITORIE ELECTROSTATICA BĂLĂTESCU S.R.L. · Săcălaz912 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2551 – Acoperirea metalelor
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 5210 Depozitări
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre R-COATING SRL
Care este CUI-ul firmei R-COATING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei R-COATING SRL este 16683740, iar codul de TVA este RO16683740. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004002336352, iar codul EUID este ROONRC.J2004002336352.
Unde are sediul R-COATING SRL?
Sediul social al firmei R-COATING SRL este în PAUL MORAND, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are R-COATING SRL?
Activitatea principală a firmei R-COATING SRL este „Acoperirea metalelor”, cod CAEN 2551. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată R-COATING SRL?
R-COATING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 august 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma R-COATING SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru R-COATING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Timișoara sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are R-COATING SRL?
În 2025, R-COATING SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,8 mil lei și o pierdere netă de 745 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este R-COATING SRL plătitoare de TVA?
Da. R-COATING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 august 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.