Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA22 ani pe piață

R & C CONSTRUCT SRL

CUI 16556216J2004000960320

ANGĂRUL DE JOS, Municipiul Mediaș, Sibiu

În 2025: cifra de afaceri 209 mii lei, profit net 8.437 lei, 3 angajați.

Despre R & C CONSTRUCT SRL

R & C CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iunie 2004 cu numărul J2004000960320 și codul unic de înregistrare (CUI) 16556216, cu sediul în Mediaș, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie” (cod CAEN 4332). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 209 mii lei (+18% față de 2024), un profit net de 8.437 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 165 mii lei la 209 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
16556216
Nr. Registrul Comerțului
J2004000960320
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 iunie 2004
EUID
ROONRC.J2004000960320
Cod poștal
551052

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mediaş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
209 mii lei

+18% față de 2024

Profit net
8.437 lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
126 mii lei
Datorii
16 mii lei
Active totale
142 mii lei
Marjă netă
4%
Cifră / angajat
70 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 61.355 lei; pierdere netă 16 lei20162017: cifra de afaceri 121.235 lei; profit net 31.985 lei20172018: cifra de afaceri 81.187 lei; pierdere netă 34.417 lei20182019: cifra de afaceri 90.723 lei; pierdere netă 33.811 lei20192020: cifra de afaceri 275.564 lei; profit net 82.472 lei20202021: cifra de afaceri 164.953 lei; profit net 683 lei20212022: cifra de afaceri 184.330 lei; pierdere netă 7.640 lei20222023: cifra de afaceri 259.953 lei; profit net 63.831 lei20232024: cifra de afaceri 177.484 lei; profit net 26.434 lei20242025: cifra de afaceri 209.152 lei; profit net 8.437 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă61 mii121 mii81 mii91 mii276 mii165 mii184 mii260 mii177 mii209 mii
Venituri totale61 mii121 mii81 mii91 mii276 mii167 mii184 mii294 mii202 mii209 mii
Cheltuieli totale60 mii88 mii115 mii124 mii190 mii165 mii190 mii228 mii174 mii199 mii
Profit / pierdere brută1.21133 mii-34 mii-33 mii85 mii2.332-5.98067 mii28 mii11 mii
Profit / pierdere netă-1632 mii-34 mii-34 mii82 mii683-7.64064 mii26 mii8.437
Număr mediu de angajați3333434423
Active imobilizate61 mii95 mii72 mii49 mii30 mii14 mii12 mii36 mii25 mii24 mii
Active circulante53 mii49 mii40 mii49 mii70 mii79 mii77 mii126 mii153 mii118 mii
creanțe16 mii2.0112.01029 mii2.0302.0302.0232.0232.0262.026
casa și conturi la bănci37 mii47 mii38 mii20 mii68 mii77 mii75 mii124 mii151 mii116 mii
Cheltuieli în avans237319407383577695984683——
Datorii3.3832.7104.85025 mii17 mii11 mii14 mii23 mii12 mii16 mii
Capitaluri proprii110 mii142 mii108 mii74 mii83 mii83 mii76 mii140 mii166 mii126 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 31 din 65 în județul Sibiu și locul 1.609 din 2.868 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie.

Firme similare din județul Sibiu

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Întrebări frecvente despre R & C CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei R & C CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei R & C CONSTRUCT SRL este 16556216. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000960320, iar codul EUID este ROONRC.J2004000960320.

Unde are sediul R & C CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei R & C CONSTRUCT SRL este în ANGĂRUL DE JOS, Municipiul Mediaș, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 551052, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are R & C CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei R & C CONSTRUCT SRL este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie”, cod CAEN 4332. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată R & C CONSTRUCT SRL?

R & C CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iunie 2004, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma R & C CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0751 *** 029). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are R & C CONSTRUCT SRL?

În 2025, R & C CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 209 mii lei și un profit net de 8.437 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este R & C CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, R & C CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează