QUARTZ CAFFE S.R.L.
OLTULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2024: cifra de afaceri 991 mii lei, profit net 43 mii lei, 3 angajați.
Despre QUARTZ CAFFE S.R.L.
QUARTZ CAFFE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 2019 cu numărul J2019004147125 și codul unic de înregistrare (CUI) 41818105, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 6 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 991 mii lei (+47% față de 2023), un profit net de 43 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 660 mii lei la 991 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2020.
Date de identificare
- CUI
- 41818105
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019004147125
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 octombrie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019004147125
- Cod poștal
- 400600
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.05.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 991 mii lei
- Profit net
- 43 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 506 mii lei
- Datorii
- 65 mii lei
- Active totale
- 570 mii lei
- Marjă netă
- 4,3%
- Cifră / angajat
- 330 mii lei
+47% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 126 mii | 660 mii | 855 mii | 1,3 mil | 675 mii | 991 mii |
| Venituri totale | 126 mii | 687 mii | 874 mii | 1,3 mil | 678 mii | 991 mii |
| Cheltuieli totale | 92 mii | 553 mii | 700 mii | 1 mil | 466 mii | 923 mii |
| Profit / pierdere brută | 34 mii | 134 mii | 175 mii | 270 mii | 212 mii | 69 mii |
| Profit / pierdere netă | 33 mii | 128 mii | 166 mii | 257 mii | 206 mii | 43 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 5 | 5 | 5 | 1 | 3 |
| Active imobilizate | — | — | 3.105 | 2.040 | 976 | 63 mii |
| Active circulante | 125 mii | 260 mii | 453 mii | 366 mii | 500 mii | 507 mii |
| din care stocuri | 16 mii | 15 mii | 14 mii | 15 mii | 28 mii | 21 mii |
| creanțe | 38 mii | 233 mii | 396 mii | 290 mii | 347 mii | 406 mii |
| casa și conturi la bănci | 71 mii | 12 mii | 44 mii | 60 mii | 125 mii | 80 mii |
| Cheltuieli în avans | 14 mii | 16 mii | 13 mii | 2.887 | 615 | 68 |
| Datorii | 106 mii | 115 mii | 142 mii | 113 mii | 38 mii | 65 mii |
| Capitaluri proprii | 33 mii | 161 mii | 327 mii | 257 mii | 463 mii | 506 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 66 din 334 în județul Cluj și locul 921 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.
Firme similare din județul Cluj
- PMP COFFEE S.R.L. · Copaceni (com. Săndulești)1 mil lei · 4 ang.
- NEW KAFIC S.R.L. · Cluj-Napoca1 mil lei · 0 ang.
- THE LONDONER SRL · Cluj-Napoca1 mil lei · 6 ang.
- HORAZ STAR SRL · Cluj-Napoca1 mil lei · 11 ang.
- FRONT RIVER SRL · Cluj-Napoca1 mil lei · 5 ang.
- RAW FRESHNESS S.R.L. · Florești958 mii lei · 1 ang.
- PATRICMAR SERVICE IMPEX SRL · Cluj-Napoca957 mii lei · 3 ang.
- FOLKVIGADO KFT S.R.L. · Cluj-Napoca954 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7420 Activități fotografice
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9313 Activități ale centrelor de fitness
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre QUARTZ CAFFE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei QUARTZ CAFFE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei QUARTZ CAFFE S.R.L. este 41818105, iar codul de TVA este RO41818105. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019004147125, iar codul EUID este ROONRC.J2019004147125.
Unde are sediul QUARTZ CAFFE S.R.L.?
Sediul social al firmei QUARTZ CAFFE S.R.L. este în OLTULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400600, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are QUARTZ CAFFE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei QUARTZ CAFFE S.R.L. este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată QUARTZ CAFFE S.R.L.?
QUARTZ CAFFE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 2019, deci are 6 ani de activitate.
Cum pot contacta firma QUARTZ CAFFE S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru QUARTZ CAFFE S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are QUARTZ CAFFE S.R.L.?
În 2024, QUARTZ CAFFE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 991 mii lei și un profit net de 43 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este QUARTZ CAFFE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. QUARTZ CAFFE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.