QUARKRAY S.R.L.
ALEXANDRU OBREGIA, bl. I2B, sc. 2, et. 10, ap. 76, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 478 mii lei, profit net 406 mii lei, 1 angajați.
Despre QUARKRAY S.R.L.
QUARKRAY S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 mai 2021 cu numărul J40/8270/2021 și codul unic de înregistrare (CUI) 44243788, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 478 mii lei (-10% față de 2024), un profit net de 406 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 179 mii lei la 478 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 44243788
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/8270/2021
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 mai 2021
- EUID
- ROONRC.J40/8270/2021
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 478 mii lei
- Profit net
- 406 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 406 mii lei
- Datorii
- 5.407 lei
- Active totale
- 411 mii lei
- Marjă netă
- 84,9%
- Cifră / angajat
- 478 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 1% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 179 mii | 460 mii | 458 mii | 532 mii | 478 mii |
| Venituri totale | 179 mii | 461 mii | 458 mii | 532 mii | 481 mii |
| Cheltuieli totale | 19 mii | 46 mii | 51 mii | 55 mii | 61 mii |
| Profit / pierdere brută | 160 mii | 414 mii | 407 mii | 477 mii | 420 mii |
| Profit / pierdere netă | 158 mii | 410 mii | 402 mii | 464 mii | 406 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 96 | — | — | — | 14 mii |
| Active circulante | 163 mii | 415 mii | 407 mii | 475 mii | 397 mii |
| din care stocuri | — | 1.600 | — | — | 299 |
| creanțe | — | 405 mii | 255 mii | 452 mii | 245 mii |
| casa și conturi la bănci | 163 mii | 7.817 | 152 mii | 24 mii | 151 mii |
| Datorii | 4.831 | 3.341 | 4.696 | 11 mii | 5.407 |
| Capitaluri proprii | 158 mii | 411 mii | 403 mii | 464 mii | 406 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 606 din 2.069 în județul București și locul 2.024 din 8.291 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul București
- ON TIME VERIFICATION S.R.L. · București Sector 4480 mii lei · 1 ang.
- FEATURE SAFE S.R.L. · București Sector 6479 mii lei · 1 ang.
- NLE SMART BI SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 5478 mii lei · 1 ang.
- FOCA MANAGEMENT PARTNERS SRL · București Sector 6478 mii lei · 1 ang.
- YOTOKA TECHNOLOGIES SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · București Sector 4477 mii lei · 2 ang.
- PINBUD INTERNATIONAL SRL · București Sector 1477 mii lei · 4 ang.
- FILLMORE ANALYTICS S.R.L. · București Sector 3476 mii lei · 1 ang.
- BYTE BUILDERS S.R.L. · București Sector 4476 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
Întrebări frecvente despre QUARKRAY S.R.L.
Care este CUI-ul firmei QUARKRAY S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei QUARKRAY S.R.L. este 44243788, iar codul de TVA este RO44243788. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/8270/2021, iar codul EUID este ROONRC.J40/8270/2021.
Unde are sediul QUARKRAY S.R.L.?
Sediul social al firmei QUARKRAY S.R.L. este în ALEXANDRU OBREGIA, bl. I2B, sc. 2, et. 10, ap. 76, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are QUARKRAY S.R.L.?
Activitatea principală a firmei QUARKRAY S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată QUARKRAY S.R.L.?
QUARKRAY S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 mai 2021, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma QUARKRAY S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru QUARKRAY S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are QUARKRAY S.R.L.?
În 2025, QUARKRAY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 478 mii lei și un profit net de 406 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este QUARKRAY S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. QUARKRAY S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.