Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA10 ani pe piață

Q-SYS MARKET SRL

CUI 36339289J2016000931040

LETEA, sc. C, et. P, Municipiul Bacău, Bacău

În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 32 mii lei, 3 angajați.

Despre Q-SYS MARKET SRL

Q-SYS MARKET SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iulie 2016 cu numărul J2016000931040 și codul unic de înregistrare (CUI) 36339289, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+17% față de 2024), un profit net de 32 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 846 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2017.

Date de identificare

CUI
36339289
Nr. Registrul Comerțului
J2016000931040
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 iulie 2016
EUID
ROONRC.J2016000931040
Cod poștal
600121

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2017

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,5 mil lei

+17% față de 2024

Profit net
32 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
30 mii lei
Datorii
121 mii lei
Active totale
151 mii lei
Marjă netă
2,1%
Cifră / angajat
509 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 80% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 104.485 lei; profit net 1.507 lei20162017: cifra de afaceri 432.705 lei; profit net 11.617 lei20172018: cifra de afaceri 782.187 lei; profit net 116.856 lei20182019: cifra de afaceri 795.018 lei; profit net 76.380 lei20192020: cifra de afaceri 959.875 lei; profit net 139.005 lei20202021: cifra de afaceri 845.883 lei; profit net 84.874 lei20212022: cifra de afaceri 1.013.600 lei; profit net 62.857 lei20222023: cifra de afaceri 1.119.278 lei; profit net 51.375 lei20232024: cifra de afaceri 1.307.450 lei; pierdere netă 32.436 lei20242025: cifra de afaceri 1.526.556 lei; profit net 31.912 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă104 mii433 mii782 mii795 mii960 mii846 mii1 mil1,1 mil1,3 mil1,5 mil
Venituri totale104 mii433 mii782 mii795 mii960 mii846 mii1 mil1,1 mil1,3 mil1,5 mil
Cheltuieli totale102 mii417 mii658 mii711 mii812 mii753 mii942 mii1,1 mil1,3 mil1,5 mil
Profit / pierdere brută2.55216 mii125 mii84 mii148 mii93 mii73 mii61 mii80039 mii
Profit / pierdere netă1.50712 mii117 mii76 mii139 mii85 mii63 mii51 mii-32 mii32 mii
Număr mediu de angajați1—————4443
Active imobilizate—11 mii8.3395.8383.3366.1274.7894.28512 mii6.407
Active circulante65 mii277 mii165 mii213 mii249 mii241 mii245 mii161 mii71 mii143 mii
din care stocuri64 mii241 mii156 mii157 mii89 mii96 mii38 mii89 mii39 mii69 mii
creanțe—28 mii-396—02.2892.75919 mii5.8874.894
casa și conturi la bănci3217.68510 mii56 mii160 mii142 mii204 mii53 mii26 mii70 mii
Cheltuieli în avans———————1672931.971
Datorii63 mii275 mii44 mii12 mii7.02216 mii157 mii53 mii85 mii121 mii
Capitaluri proprii1.70713 mii130 mii207 mii246 mii230 mii93 mii112 mii-1.89530 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 153 din 1.147 în județul Bacău și locul 6.071 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Bacău

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

Întrebări frecvente despre Q-SYS MARKET SRL

Care este CUI-ul firmei Q-SYS MARKET SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei Q-SYS MARKET SRL este 36339289, iar codul de TVA este RO36339289. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000931040, iar codul EUID este ROONRC.J2016000931040.

Unde are sediul Q-SYS MARKET SRL?

Sediul social al firmei Q-SYS MARKET SRL este în LETEA, sc. C, et. P, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, cod poștal 600121, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are Q-SYS MARKET SRL?

Activitatea principală a firmei Q-SYS MARKET SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată Q-SYS MARKET SRL?

Q-SYS MARKET SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iulie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma Q-SYS MARKET SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru Q-SYS MARKET SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bacău sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are Q-SYS MARKET SRL?

În 2025, Q-SYS MARKET SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 32 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este Q-SYS MARKET SRL plătitoare de TVA?

Da. Q-SYS MARKET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează