Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

PUBLIC CLEAN SRL

CUI 27871545J40/39/2011

Str. PRESEI, bl. 28, sc. D, et. 1, ap. 7, București Sectorul 1, București

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 251 mii lei, 4 angajați.

Despre PUBLIC CLEAN SRL

PUBLIC CLEAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 ianuarie 2011 cu numărul J40/39/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 27871545, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (+47% față de 2024), un profit net de 251 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 4,6 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2011.

Date de identificare

CUI
27871545
Nr. Registrul Comerțului
J40/39/2011
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
05 ianuarie 2011
EUID
ROONRC.J40/39/2011
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.2011

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,4 mil lei

+47% față de 2024

Profit net
251 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
1,6 mil lei
Datorii
2,2 mil lei
Active totale
4 mil lei
Marjă netă
10,6%
Cifră / angajat
594 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 56% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 466.463 lei; profit net 84.182 lei20162017: cifra de afaceri 461.009 lei; profit net 56.801 lei20172018: cifra de afaceri 459.116 lei; profit net 6.032 lei20182019: cifra de afaceri 1.071.717 lei; profit net 242.852 lei20192020: cifra de afaceri 1.318.763 lei; profit net 464.376 lei20202021: cifra de afaceri 4.587.359 lei; profit net 733.433 lei20212022: cifra de afaceri 4.938.731 lei; profit net 14.611 lei20222023: cifra de afaceri 2.464.826 lei; profit net 29.070 lei20232024: cifra de afaceri 1.611.650 lei; profit net 39.936 lei20242025: cifra de afaceri 2.375.039 lei; profit net 250.855 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă466 mii461 mii459 mii1,1 mil1,3 mil4,6 mil4,9 mil2,5 mil1,6 mil2,4 mil
Venituri totale466 mii461 mii508 mii1,1 mil1,8 mil5,1 mil5 mil2,7 mil2,3 mil2,5 mil
Cheltuieli totale365 mii400 mii498 mii834 mii1,3 mil4,3 mil5 mil2,6 mil2,2 mil2,3 mil
Profit / pierdere brută102 mii61 mii11 mii254 mii479 mii775 mii46 mii37 mii40 mii251 mii
Profit / pierdere netă84 mii57 mii6.032243 mii464 mii733 mii15 mii29 mii40 mii251 mii
Număr mediu de angajați6641334444
Active imobilizate33 mii21 mii9.7223.020204 mii924 mii3,3 mil3,2 mil2,9 mil2,7 mil
Active circulante95 mii90 mii407 mii441 mii734 mii3,9 mil1,2 mil1,5 mil1,3 mil1,3 mil
din care stocuri——59 mii52 mii322 mii1,2 mil332 mii275 mii210 mii166 mii
creanțe44 mii49 mii69 mii81 mii225 mii2,4 mil421 mii233 mii1 mil772 mii
casa și conturi la bănci52 mii41 mii279 mii308 mii37 mii267 mii413 mii952 mii96 mii344 mii
Cheltuieli în avans—191191———20 mii———
Datorii32 mii42 mii398 mii183 mii456 mii3,6 mil3,3 mil3,2 mil2,9 mil2,2 mil
Venituri în avans———————185 mii—187 mii
Capitaluri proprii96 mii69 mii19 mii261 mii483 mii1,2 mil1,2 mil1,3 mil1,3 mil1,6 mil
din care capital subscris vărsat10 mii10 mii11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 75 din 220 în județul București și locul 2.419 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare
  • 0164 Pregătirea semințelor
  • 1061 Fabricarea produselor de morărit
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 5210 Depozitări
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
  • 9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană

Întrebări frecvente despre PUBLIC CLEAN SRL

Care este CUI-ul firmei PUBLIC CLEAN SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PUBLIC CLEAN SRL este 27871545, iar codul de TVA este RO27871545. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/39/2011, iar codul EUID este ROONRC.J40/39/2011.

Unde are sediul PUBLIC CLEAN SRL?

Sediul social al firmei PUBLIC CLEAN SRL este în Str. PRESEI, bl. 28, sc. D, et. 1, ap. 7, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PUBLIC CLEAN SRL?

Activitatea principală a firmei PUBLIC CLEAN SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PUBLIC CLEAN SRL?

PUBLIC CLEAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 ianuarie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PUBLIC CLEAN SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 853). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PUBLIC CLEAN SRL?

În 2025, PUBLIC CLEAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 251 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PUBLIC CLEAN SRL plătitoare de TVA?

Da. PUBLIC CLEAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează