PUBLI ART VECTOR SRL
VALEA NUCULUI, et. PARTER, ap. 1, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 2,1 mil lei, profit net 186 mii lei, 7 angajați.
Despre PUBLI ART VECTOR SRL
PUBLI ART VECTOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 aprilie 2013 cu numărul J2013005362400 și codul unic de înregistrare (CUI) 31548667, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,1 mil lei (-43% față de 2024), un profit net de 186 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 2,4 mil lei la 2,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 31548667
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013005362400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 aprilie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013005362400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.10.2014
din 01.10.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,1 mil lei
- Profit net
- 186 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 453 mii lei
- Datorii
- 448 mii lei
- Active totale
- 901 mii lei
- Marjă netă
- 8,7%
- Cifră / angajat
- 307 mii lei
-43% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 43% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,4 mil | 1,6 mil | 652 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 1,8 mil | 3,8 mil | 2,1 mil |
| Venituri totale | 1,4 mil | 1,6 mil | 652 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 1,8 mil | 4 mil | 2,1 mil |
| Cheltuieli totale | 1,3 mil | 1,5 mil | 853 mii | 1,6 mil | 1,7 mil | 2,6 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 3,2 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 183 mii | 62 mii | -200 mii | -301 mii | -89 mii | -245 mii | 821 mii | 114 mii | 753 mii | 230 mii |
| Profit / pierdere netă | 146 mii | 47 mii | -207 mii | -315 mii | -105 mii | -268 mii | 796 mii | 98 mii | 624 mii | 186 mii |
| Număr mediu de angajați | 14 | 13 | 8 | 12 | 15 | 9 | 10 | 8 | 10 | 7 |
| Active imobilizate | 207 mii | 294 mii | 265 mii | 231 mii | 208 mii | 196 mii | 201 mii | 188 mii | 321 mii | 330 mii |
| Active circulante | 237 mii | 391 mii | 247 mii | 265 mii | 216 mii | 205 mii | 300 mii | 277 mii | 789 mii | 572 mii |
| din care stocuri | 53 mii | 77 mii | 80 mii | 120 mii | 15 mii | 82 mii | 34 mii | 32 mii | 19 mii | 23 mii |
| creanțe | 143 mii | 267 mii | 138 mii | 133 mii | 190 mii | 100 mii | 216 mii | 153 mii | 648 mii | 235 mii |
| casa și conturi la bănci | 41 mii | 47 mii | 28 mii | 13 mii | 11 mii | 24 mii | 50 mii | 92 mii | 122 mii | 313 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 154 mii | 129 mii | — | — | — | 300 | 300 | — |
| Datorii | 261 mii | 457 mii | 643 mii | 918 mii | 822 mii | 1,1 mil | 437 mii | 367 mii | 486 mii | 448 mii |
| Capitaluri proprii | 182 mii | 229 mii | 22 mii | -293 mii | -397 mii | -666 mii | 64 mii | 99 mii | 624 mii | 453 mii |
| din care capital subscris vărsat | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 794 din 2.889 în județul București și locul 4.033 din 19.582 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul București
- Z & R HRB CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 12,2 mil lei · 1 ang.
- SWEET DECADE S.R.L. · București Sector 22,2 mil lei · 0 ang.
- SANCO SAFE CONSTRUCT SRL · București Sector 62,2 mil lei · 7 ang.
- TOP INTERNATIONAL REAL ESTATE SRL · București Sector 12,1 mil lei · 12 ang.
- IVY AMENAJARI SI CONSTRUCTII SRL · București Sector 12,1 mil lei · 2 ang.
- TUFAN GRUP CONSTRUCT SRL · București Sector 62,1 mil lei · 7 ang.
- BACOSTA CONSTRUCT SRL · București Sector 22,1 mil lei · 4 ang.
- DRS SMART CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 22,1 mil lei · 7 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 7253/192/202530.09.2025
validare poprire
Judecătoria Bolintinvale · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Întrebări frecvente despre PUBLI ART VECTOR SRL
Care este CUI-ul firmei PUBLI ART VECTOR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PUBLI ART VECTOR SRL este 31548667, iar codul de TVA este RO31548667. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013005362400, iar codul EUID este ROONRC.J2013005362400.
Unde are sediul PUBLI ART VECTOR SRL?
Sediul social al firmei PUBLI ART VECTOR SRL este în VALEA NUCULUI, et. PARTER, ap. 1, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PUBLI ART VECTOR SRL?
Activitatea principală a firmei PUBLI ART VECTOR SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PUBLI ART VECTOR SRL?
PUBLI ART VECTOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 aprilie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PUBLI ART VECTOR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PUBLI ART VECTOR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are PUBLI ART VECTOR SRL?
În 2025, PUBLI ART VECTOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,1 mil lei și un profit net de 186 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PUBLI ART VECTOR SRL plătitoare de TVA?
Da. PUBLI ART VECTOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.