Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

PROTEUS CONSTRUCT SRL

CUI 21608613J51/259/2007

TRANDAFIRILOR, bl. D25, sc. 6, et. PARTER, Municipiul Călărași, Călărași

În 2025: cifra de afaceri 348 mii lei, profit net 54 mii lei, 1 angajați.

Despre PROTEUS CONSTRUCT SRL

PROTEUS CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 aprilie 2007 cu numărul J51/259/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21608613, cu sediul în Călărași, județul Călărași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 348 mii lei (-47% față de 2024), un profit net de 54 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 336 mii lei la 348 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 aprilie 2007.

Date de identificare

CUI
21608613
Nr. Registrul Comerțului
J51/259/2007
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 aprilie 2007
EUID
ROONRC.J51/259/2007
Cod poștal
910126

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 23.04.2007

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
348 mii lei

-47% față de 2024

Profit net
54 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
501 mii lei
Datorii
116 mii lei
Active totale
618 mii lei
Marjă netă
15,5%
Cifră / angajat
348 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 47% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 235.702 lei; profit net 14.684 lei20162017: cifra de afaceri 497.316 lei; profit net 8.910 lei20172018: cifra de afaceri 414.043 lei; profit net 149.671 lei20182019: cifra de afaceri 470.744 lei; profit net 219.549 lei20192020: cifra de afaceri 230.329 lei; pierdere netă 47.133 lei20202021: cifra de afaceri 336.345 lei; pierdere netă 10.172 lei20212022: cifra de afaceri 261.569 lei; pierdere netă 4.221 lei20222023: cifra de afaceri 498.513 lei; profit net 223.297 lei20232024: cifra de afaceri 654.243 lei; profit net 25.521 lei20242025: cifra de afaceri 348.346 lei; profit net 53.967 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă236 mii497 mii414 mii471 mii230 mii336 mii262 mii499 mii654 mii348 mii
Venituri totale236 mii497 mii681 mii882 mii230 mii606 mii262 mii700 mii654 mii349 mii
Cheltuieli totale217 mii483 mii524 mii654 mii276 mii611 mii263 mii470 mii625 mii286 mii
Profit / pierdere brută19 mii14 mii156 mii228 mii-46 mii-4.331-1.647230 mii30 mii63 mii
Profit / pierdere netă15 mii8.910150 mii220 mii-47 mii-10 mii-4.221223 mii26 mii54 mii
Număr mediu de angajați2334321111
Active imobilizate191 mii188 mii182 mii9.5569.5569.5569.5569.5569.5569.556
Active circulante732 mii603 mii506 mii565 mii484 mii255 mii544 mii646 mii569 mii608 mii
din care stocuri686 mii589 mii499 mii449 mii474 mii241 mii493 mii559 mii513 mii540 mii
creanțe45 mii11 mii5.582115 mii8.04511 mii48 mii62 mii57 mii66 mii
casa și conturi la bănci6213.0129684822.0782.9722.77825 mii-5872.519
Datorii1,1 mil918 mii665 mii333 mii299 mii79 mii373 mii249 mii131 mii116 mii
Capitaluri proprii-136 mii-127 mii23 mii242 mii195 mii185 mii181 mii407 mii448 mii501 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 318 din 773 în județul Călărași și locul 15.409 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Călărași

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Întrebări frecvente despre PROTEUS CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei PROTEUS CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROTEUS CONSTRUCT SRL este 21608613, iar codul de TVA este RO21608613. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J51/259/2007, iar codul EUID este ROONRC.J51/259/2007.

Unde are sediul PROTEUS CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei PROTEUS CONSTRUCT SRL este în TRANDAFIRILOR, bl. D25, sc. 6, et. PARTER, Municipiul Călărași, Călărași, județul Călărași, cod poștal 910126, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PROTEUS CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei PROTEUS CONSTRUCT SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PROTEUS CONSTRUCT SRL?

PROTEUS CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 aprilie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PROTEUS CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0720 *** 472). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PROTEUS CONSTRUCT SRL?

În 2025, PROTEUS CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 348 mii lei și un profit net de 54 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PROTEUS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. PROTEUS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 aprilie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează