Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare10 ani pe piață

PRORAD ROOFING SISTEM SRL

CUI 35709529J2016000410299

CĂLINEȘTI, Sat Călinești, Comuna Florești, Prahova

În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 22 mii lei, 10 angajați.

Despre PRORAD ROOFING SISTEM SRL

PRORAD ROOFING SISTEM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 2016 cu numărul J2016000410299 și codul unic de înregistrare (CUI) 35709529, cu sediul în Călinești (com. Florești), județul Prahova. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (-13% față de 2024), un profit net de 22 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 877 mii lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 mai 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
35709529
Nr. Registrul Comerțului
J2016000410299
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
25 februarie 2016
EUID
ROONRC.J2016000410299
Cod poștal
107257

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 18.05.2017

TVA la încasare
Da

din 01.04.2023

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Băicoi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,3 mil lei

-13% față de 2024

Profit net
22 mii lei
Angajați (medie)
10
Capitaluri proprii
1 mil lei
Datorii
868 mii lei
Active totale
1,9 mil lei
Marjă netă
1,7%
Cifră / angajat
130 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 46% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 113.061 lei; profit net 9.404 lei20162017: cifra de afaceri 393.752 lei; profit net 63.122 lei20172018: cifra de afaceri 656.839 lei; profit net 92.639 lei20182019: cifra de afaceri 715.259 lei; profit net 152.638 lei20192020: cifra de afaceri 266.666 lei; pierdere netă 6.160 lei20202021: cifra de afaceri 877.179 lei; profit net 167.443 lei20212022: cifra de afaceri 470.564 lei; profit net 53.694 lei20222023: cifra de afaceri 1.291.644 lei; profit net 660.559 lei20232024: cifra de afaceri 1.502.829 lei; profit net 390.369 lei20242025: cifra de afaceri 1.303.316 lei; profit net 21.747 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă113 mii394 mii657 mii715 mii267 mii877 mii471 mii1,3 mil1,5 mil1,3 mil
Venituri totale113 mii394 mii657 mii715 mii267 mii877 mii471 mii2,2 mil1,5 mil1,3 mil
Cheltuieli totale100 mii319 mii542 mii541 mii271 mii701 mii412 mii1,5 mil1,1 mil1,2 mil
Profit / pierdere brută13 mii75 mii114 mii174 mii-4.319176 mii58 mii682 mii433 mii57 mii
Profit / pierdere netă9.40463 mii93 mii153 mii-6.160167 mii54 mii661 mii390 mii22 mii
Număr mediu de angajați—11—1212910
Active imobilizate123—————641641206 mii235 mii
Active circulante25 mii187 mii675 mii1,1 mil1,5 mil1,6 mil1,8 mil1,4 mil1,7 mil1,7 mil
din care stocuri5.664985205 mii347 mii557 mii794 mii842 mii133 mii191 mii364 mii
creanțe8.57879 mii443 mii743 mii883 mii827 mii921 mii1,2 mil1,4 mil1,3 mil
casa și conturi la bănci11 mii107 mii27 mii34 mii15 mii24 mii4.80262 mii42 mii925
Datorii15 mii115 mii489 mii696 mii1,1 mil1,2 mil1,2 mil196 mii490 mii868 mii
Venituri în avans——20 mii111 mii——————
Capitaluri proprii9.60473 mii165 mii318 mii312 mii479 mii533 mii1,2 mil1,4 mil1 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Prahova

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 2382/105/202509.07.2025

    deschiderea procedurii la cererea creditorului

    Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 11149/204/202425.10.2024

    validare poprire DS EX 485/2010

    Judecătoria Campina · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 30.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre PRORAD ROOFING SISTEM SRL

Care este CUI-ul firmei PRORAD ROOFING SISTEM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRORAD ROOFING SISTEM SRL este 35709529, iar codul de TVA este RO35709529. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000410299, iar codul EUID este ROONRC.J2016000410299.

Unde are sediul PRORAD ROOFING SISTEM SRL?

Sediul social al firmei PRORAD ROOFING SISTEM SRL este în CĂLINEȘTI, Sat Călinești, Comuna Florești, Prahova, Călinești (com. Florești), județul Prahova, cod poștal 107257, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PRORAD ROOFING SISTEM SRL?

Activitatea principală a firmei PRORAD ROOFING SISTEM SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PRORAD ROOFING SISTEM SRL?

PRORAD ROOFING SISTEM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PRORAD ROOFING SISTEM SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru PRORAD ROOFING SISTEM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Călinești (com. Florești) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are PRORAD ROOFING SISTEM SRL?

În 2025, PRORAD ROOFING SISTEM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 22 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PRORAD ROOFING SISTEM SRL plătitoare de TVA?

Da. PRORAD ROOFING SISTEM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 mai 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/35709529

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează