PROMAN TECH SERVICES SRL
BUCUREȘTI, bl. 4D, sc. A, et. 1, ap. 8, Municipiul Ploiești, Prahova
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 7,7 mil lei, profit net 1,5 mil lei, 7 angajați.
Despre PROMAN TECH SERVICES SRL
PROMAN TECH SERVICES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 octombrie 2014 cu numărul J29/1370/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33699518, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,7 mil lei (+41% față de 2024), un profit net de 1,5 mil lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 969 mii lei la 7,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 ianuarie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 33699518
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/1370/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 octombrie 2014
- EUID
- ROONRC.J29/1370/2014
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 21.01.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 7,7 mil lei
- Profit net
- 1,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 2,3 mil lei
- Datorii
- 5,2 mil lei
- Active totale
- 7,5 mil lei
- Marjă netă
- 19,3%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
+41% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 69% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 303 mii | 81 mii | 825 mii | 826 mii | 1,4 mil | 969 mii | 854 mii | 1,4 mil | 5,5 mil | 7,7 mil |
| Venituri totale | 393 mii | 602 mii | 887 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 854 mii | 1,7 mil | 5,9 mil | 7,7 mil |
| Cheltuieli totale | 201 mii | 528 mii | 819 mii | 962 mii | 1,3 mil | 1 mil | 719 mii | 1,4 mil | 3,7 mil | 6 mil |
| Profit / pierdere brută | 193 mii | 74 mii | 68 mii | 113 mii | 246 mii | 88 mii | 135 mii | 281 mii | 2,2 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 187 mii | 69 mii | 60 mii | 105 mii | 233 mii | 80 mii | 126 mii | 267 mii | 2 mil | 1,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 1 | 4 | 7 | 9 | 9 | 7 | 5 | 6 | 5 | 7 |
| Active imobilizate | 370 mii | 287 mii | 896 mii | 721 mii | 541 mii | 364 mii | 267 mii | 298 mii | 800 mii | 1 mil |
| Active circulante | 247 mii | 1 mil | 815 mii | 761 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1 mil | 1,7 mil | 3,3 mil | 6,5 mil |
| din care stocuri | 881 | — | 101 mii | 282 mii | 362 mii | 197 mii | 330 mii | 302 mii | 158 mii | 1,1 mil |
| creanțe | 33 mii | 636 mii | 158 mii | 250 mii | 568 mii | 440 mii | 510 mii | 1,3 mil | 2,6 mil | 2,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 213 mii | 376 mii | 556 mii | 229 mii | 218 mii | 406 mii | 184 mii | 144 mii | 552 mii | 2,9 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | 1.000 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 184 mii | 230 mii | 691 mii | 606 mii | 711 mii | 620 mii | 704 mii | 1,2 mil | 1,8 mil | 5,2 mil |
| Venituri în avans | — | 566 mii | 514 mii | 265 mii | 133 mii | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 434 mii | 503 mii | 507 mii | 612 mii | 844 mii | 787 mii | 588 mii | 854 mii | 2,3 mil | 2,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 20 din 513 în județul Prahova și locul 397 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Prahova
- CHEMELEX ROMANIA S.R.L. · Ploiești9,4 mil lei · 29 ang.
- TEAM OIL SRL · Ploiești9,3 mil lei · 52 ang.
- DAFAL MANAGEMENT SRL · Fânari (com. Gorgota)9,1 mil lei · 33 ang.
- THE BADGER COMPANY ROM SRL · Ploiești8,8 mil lei · 41 ang.
- PETROSTAR SA · Ploiești6,5 mil lei · 83 ang.
- OPTIMATIC SOLUTIONS SRL · Ploiești6,4 mil lei · 18 ang.
- DINENG DEV SRL · Ploiești6,2 mil lei · 2 ang.
- IAT ENGINEERING & DESIGN SRL · Ploiești6,2 mil lei · 9 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 14492/281/202628.05.2026
validare poprire
Judecătoria Ploiesti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 5815/281/202519.03.2025
validare poprire
Judecătoria Ploiesti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 24919/281/202322.11.2023
cerere de valoare redusă
Judecătoria Ploiesti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
- 2732 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
- 2733 Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre PROMAN TECH SERVICES SRL
Care este CUI-ul firmei PROMAN TECH SERVICES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROMAN TECH SERVICES SRL este 33699518, iar codul de TVA este RO33699518. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/1370/2014, iar codul EUID este ROONRC.J29/1370/2014.
Unde are sediul PROMAN TECH SERVICES SRL?
Sediul social al firmei PROMAN TECH SERVICES SRL este în BUCUREȘTI, bl. 4D, sc. A, et. 1, ap. 8, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PROMAN TECH SERVICES SRL?
Activitatea principală a firmei PROMAN TECH SERVICES SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PROMAN TECH SERVICES SRL?
PROMAN TECH SERVICES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 octombrie 2014, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PROMAN TECH SERVICES SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 293). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PROMAN TECH SERVICES SRL?
În 2025, PROMAN TECH SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,7 mil lei și un profit net de 1,5 mil lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PROMAN TECH SERVICES SRL plătitoare de TVA?
Da. PROMAN TECH SERVICES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 ianuarie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Ploiești
- Firme cu CAEN 7112 din județul Prahova
- CAEN 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- Top firme din județul Prahova
- Top firme cu CAEN 7112
- Firme noi din județul Prahova
- Beneficiari de fonduri din județul Prahova
- Compară PROMAN TECH SERVICES SRL cu alte firme