Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

PRODASERV MANAGRO SRL

CUI 28201870J39/174/2011

ÎNVĂȚĂTOR COSTIN SAVA, Sat Bălești, Comuna Bălești, Vrancea

A primit finanțare publică (3 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 721 mii lei, 6 angajați.

Despre PRODASERV MANAGRO SRL

PRODASERV MANAGRO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 2011 cu numărul J39/174/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28201870, cu sediul în Bălești, județul Vrancea. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+195% față de 2024), un profit net de 721 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,8 mil lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2011.

Date de identificare

CUI
28201870
Nr. Registrul Comerțului
J39/174/2011
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
17 martie 2011
EUID
ROONRC.J39/174/2011
Cod poștal
627015

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 22.03.2011

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,8 mil lei

+195% față de 2024

Profit net
721 mii lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
1,6 mil lei
Datorii
231 mii lei
Active totale
1,8 mil lei
Marjă netă
39%
Cifră / angajat
308 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 13% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil2016: cifra de afaceri 721.252 lei; profit net 216.626 lei20162017: cifra de afaceri 915.177 lei; profit net 455.797 lei20172018: cifra de afaceri 757.404 lei; profit net 70.544 lei20182019: cifra de afaceri 1.115.382 lei; profit net 376.811 lei20192020: cifra de afaceri 523.996 lei; pierdere netă 602.165 lei20202021: cifra de afaceri 1.797.050 lei; profit net 783.627 lei20212022: cifra de afaceri 498.084 lei; pierdere netă 367.337 lei20222023: cifra de afaceri 1.590.392 lei; pierdere netă 428.450 lei20232024: cifra de afaceri 625.796 lei; profit net 46.197 lei20242025: cifra de afaceri 1.845.889 lei; profit net 720.706 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă721 mii915 mii757 mii1,1 mil524 mii1,8 mil498 mii1,6 mil626 mii1,8 mil
Venituri totale1,3 mil1,7 mil1,5 mil2 mil1,1 mil2,7 mil1,5 mil1,4 mil1,8 mil2,7 mil
Cheltuieli totale1 mil1,2 mil1,5 mil1,6 mil1,7 mil1,9 mil1,9 mil1,8 mil1,7 mil1,9 mil
Profit / pierdere brută273 mii533 mii78 mii389 mii-597 mii801 mii-362 mii-409 mii67 mii762 mii
Profit / pierdere netă217 mii456 mii71 mii377 mii-602 mii784 mii-367 mii-428 mii46 mii721 mii
Număr mediu de angajați6677777776
Active imobilizate2 mil1,7 mil1,9 mil1,4 mil1,3 mil964 mii553 mii336 mii107 mii148 mii
Active circulante862 mii1.000 mii794 mii1 mil554 mii1,1 mil1,2 mil658 mii907 mii1,6 mil
din care stocuri329 mii514 mii391 mii506 mii359 mii750 mii890 mii383 mii460 mii923 mii
creanțe350 mii267 mii369 mii102 mii83 mii115 mii85 mii200 mii255 mii392 mii
casa și conturi la bănci183 mii219 mii33 mii423 mii112 mii244 mii183 mii74 mii192 mii330 mii
Datorii282 mii242 mii503 mii217 mii527 mii329 mii489 mii200 mii173 mii231 mii
Venituri în avans2 mil1,5 mil1,1 mil806 mii476 mii145 mii————
Capitaluri proprii558 mii1 mil1 mil1,4 mil817 mii1,6 mil1,2 mil794 mii841 mii1,6 mil
din care capital subscris vărsat300300300300300300300300300300

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 41 din 130 în județul Vrancea și locul 2.920 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.

Firme similare din județul Vrancea

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare
  • 0164 Pregătirea semințelor
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări

Întrebări frecvente despre PRODASERV MANAGRO SRL

Care este CUI-ul firmei PRODASERV MANAGRO SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRODASERV MANAGRO SRL este 28201870, iar codul de TVA este RO28201870. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/174/2011, iar codul EUID este ROONRC.J39/174/2011.

Unde are sediul PRODASERV MANAGRO SRL?

Sediul social al firmei PRODASERV MANAGRO SRL este în ÎNVĂȚĂTOR COSTIN SAVA, Sat Bălești, Comuna Bălești, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 627015, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PRODASERV MANAGRO SRL?

Activitatea principală a firmei PRODASERV MANAGRO SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PRODASERV MANAGRO SRL?

PRODASERV MANAGRO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PRODASERV MANAGRO SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0768 *** 310). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PRODASERV MANAGRO SRL?

În 2025, PRODASERV MANAGRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 721 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PRODASERV MANAGRO SRL plătitoare de TVA?

Da. PRODASERV MANAGRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează