PROD-COM-IMPEX SRL
PETŐFI SÁNDOR, Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 4,2 mil lei, profit net 165 mii lei, 6 angajați.
Despre PROD-COM-IMPEX SRL
PROD-COM-IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 august 1992 cu numărul J1992001033192 și codul unic de înregistrare (CUI) 494168, cu sediul în Odorheiu Secuiesc, județul Harghita. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,2 mil lei (+3% față de 2024), un profit net de 165 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,3 mil lei la 4,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 494168
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992001033192
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 august 1992
- EUID
- ROONRC.J1992001033192
- Cod poștal
- 535600
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,2 mil lei
- Profit net
- 165 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 224 mii lei
- Datorii
- 205 mii lei
- Active totale
- 429 mii lei
- Marjă netă
- 4%
- Cifră / angajat
- 696 mii lei
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 48% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 3 mil | 3,3 mil | 3,6 mil | 3,9 mil | 4,1 mil | 4,2 mil |
| Venituri totale | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 3 mil | 3,3 mil | 3,6 mil | 3,9 mil | 4,1 mil | 4,2 mil |
| Cheltuieli totale | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,8 mil | 3 mil | 3,4 mil | 3,7 mil | 3,8 mil | 4 mil |
| Profit / pierdere brută | 57 mii | 146 mii | 152 mii | 224 mii | 227 mii | 263 mii | 255 mii | 215 mii | 270 mii | 195 mii |
| Profit / pierdere netă | 48 mii | 126 mii | 128 mii | 197 mii | 201 mii | 232 mii | 219 mii | 180 mii | 233 mii | 165 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 40 mii | 31 mii | 21 mii | 14 mii | 4.374 | 13 mii | 10 mii | 6.937 | 6.374 | 6.542 |
| Active circulante | 61 mii | 119 mii | 142 mii | 214 mii | 239 mii | 280 mii | 453 mii | 294 mii | 423 mii | 422 mii |
| din care stocuri | 25 mii | 48 mii | 49 mii | 83 mii | 120 mii | 146 mii | 206 mii | 229 mii | 299 mii | 340 mii |
| creanțe | 11 mii | 27 mii | 18 mii | 78 mii | 79 mii | 80 mii | 214 mii | 20 mii | 33 mii | 45 mii |
| casa și conturi la bănci | 25 mii | 44 mii | 75 mii | 53 mii | 41 mii | 54 mii | 33 mii | 46 mii | 91 mii | 38 mii |
| Datorii | 16 mii | 23 mii | 35 mii | 31 mii | 42 mii | 61 mii | 243 mii | 121 mii | 124 mii | 205 mii |
| Capitaluri proprii | 85 mii | 127 mii | 129 mii | 197 mii | 201 mii | 233 mii | 220 mii | 180 mii | 305 mii | 224 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 49 din 395 în județul Harghita și locul 2.256 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Harghita
- SINCRON SRL · Vlăhița4,5 mil lei · 7 ang.
- PETBOT-TRADING SRL · Sâncrai (com. Dealu)4,5 mil lei · 10 ang.
- RODEO-COM SRL · Sâncrăieni4,4 mil lei · 13 ang.
- MIKCOMANI-ABC SRL · Bancu (com. Ciucsângeorgiu)4,3 mil lei · 5 ang.
- MIMI-COMIND SRL · Vlăhița4,2 mil lei · 8 ang.
- HEIDY IMPEX SRL · Ciucsângeorgiu3,9 mil lei · 11 ang.
- ERDOS MARKET SRL · Joseni3,9 mil lei · 8 ang.
- PILVAX SRL · Gheorgheni3,8 mil lei · 8 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 56 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2795/93/2024*14.07.2026
pretentii
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Asigurări sociale · calitate: Intimat
- 1814/120/202617.06.2026
contestaţie act administrativ fiscal DECIZIA DE IMPUNERE ÎNTREG. SUB NR. 2847/06.02.2026
Tribunalul Dambovita · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 2883/289/202622.05.2026
validare poprire
Judecătoria Reghin · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 6629/311/202621.05.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Slatina · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 17360/3/202606.05.2026
pretenţii lipsă de folosinţă
Tribunalul Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 8074/180/202630.04.2026
plângere contravenţională PV DRI-SCR-OJ BC NR 55/16.04.2026
Judecătoria Bacau · Fond · Civil · calitate: Petent
- 3531/3/2023/a208.04.2026
acţiune în constatare declinat
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 1562/289/202623.03.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Reghin · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 42/1371/2014/a5712.02.2026
alte cereri aprobare valorificare bunuri mobile
Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 211/310/202630.01.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sinaia · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Întrebări frecvente despre PROD-COM-IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei PROD-COM-IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROD-COM-IMPEX SRL este 494168, iar codul de TVA este RO494168. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992001033192, iar codul EUID este ROONRC.J1992001033192.
Unde are sediul PROD-COM-IMPEX SRL?
Sediul social al firmei PROD-COM-IMPEX SRL este în PETŐFI SÁNDOR, Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita, județul Harghita, cod poștal 535600, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PROD-COM-IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei PROD-COM-IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PROD-COM-IMPEX SRL?
PROD-COM-IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 august 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PROD-COM-IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 451). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PROD-COM-IMPEX SRL?
În 2025, PROD-COM-IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,2 mil lei și un profit net de 165 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PROD-COM-IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. PROD-COM-IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.