PROACT SRL
Str. CIREȘOAIA, Municipiul Suceava, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 983 mii lei, profit net 21 mii lei, 5 angajați.
Despre PROACT SRL
PROACT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 1999 cu numărul J1999000016335 și codul unic de înregistrare (CUI) 11382755, cu sediul în Suceava, județul Suceava. Activitatea principală este „Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)” (cod CAEN 7430). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 983 mii lei (-3% față de 2024), un profit net de 21 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1 mil lei la 983 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2000 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 11382755
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999000016335
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 ianuarie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999000016335
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.10.2000
din 01.01.2013
reactivat 08.05.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 983 mii lei
- Profit net
- 21 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 439 mii lei
- Datorii
- 205 mii lei
- Active totale
- 678 mii lei
- Marjă netă
- 2,1%
- Cifră / angajat
- 197 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 959 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1 mil | 983 mii |
| Venituri totale | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1 mil |
| Cheltuieli totale | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 1 mil | 1 mil | 979 mii |
| Profit / pierdere brută | 32 mii | 24 mii | 18 mii | 209 mii | 79 mii | 17 mii | 45 mii | 33 mii | 25 mii | 30 mii |
| Profit / pierdere netă | 27 mii | 12 mii | 3.757 | 192 mii | 71 mii | 7.739 | 32 mii | 24 mii | 2.478 | 21 mii |
| Număr mediu de angajați | 14 | 15 | 15 | 11 | 9 | 7 | 7 | 7 | 7 | 5 |
| Active imobilizate | 259 mii | 346 mii | 411 mii | 398 mii | 185 mii | 200 mii | 247 mii | 531 mii | 421 mii | 353 mii |
| Active circulante | 144 mii | 210 mii | 115 mii | 129 mii | 240 mii | 263 mii | 330 mii | 266 mii | 354 mii | 325 mii |
| din care stocuri | 119 mii | 190 mii | 97 mii | 43 mii | 130 mii | 163 mii | 188 mii | 240 mii | 327 mii | 278 mii |
| creanțe | 12 mii | 16 mii | 8.203 | 15 mii | 4.763 | 46 mii | 137 mii | 23 mii | 10 mii | 17 mii |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 3.620 | 9.631 | 71 mii | 106 mii | 54 mii | 4.678 | 2.383 | 16 mii | 31 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 51 mii | 0 | — | — | — |
| Datorii | 265 mii | 407 mii | 372 mii | 200 mii | 49 mii | 153 mii | 184 mii | 323 mii | 311 mii | 205 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 57 mii | 46 mii | 34 mii |
| Capitaluri proprii | 138 mii | 150 mii | 154 mii | 327 mii | 377 mii | 361 mii | 393 mii | 416 mii | 419 mii | 439 mii |
| din care capital subscris vărsat | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 22 în județul Suceava și locul 42 din 1.392 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7430 – Activități de traducere scrisă și orală (interpreți).
Firme similare din județul Suceava
- PUBLITRAD SRL · Botești (com. Horodniceni)1,6 mil lei · 12 ang.
- RISE2PRO S.R.L. · Suceava981 mii lei · 1 ang.
- RISE2PROFESSIONAL S.R.L. · Suceava969 mii lei · 1 ang.
- PURE LIGHT SUPPORT S.R.L. · Suceava369 mii lei · 1 ang.
- EUROACT SRL · Rădăuți322 mii lei · 2 ang.
- TOTALACT SRL · Suceava299 mii lei · 2 ang.
- FAO-ROM SRL · Suceava196 mii lei · 2 ang.
- A-LEX TT GROUP S.R.L. · Suceava148 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1823/314/202616.02.2026
anulare proces verbal de contravenţie DGAF-0004756
Judecătoria Suceava · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
- 11700/314/202405.11.2024
pretenţii
Judecătoria Suceava · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 8783/314/202413.08.2024
cerere de valoare redusă
Judecătoria Suceava · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 2643/314/202317.03.2023
actiune în daune delictuale
Judecătoria Suceava · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 01.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7430 – Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
Întrebări frecvente despre PROACT SRL
Care este CUI-ul firmei PROACT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PROACT SRL este 11382755, iar codul de TVA este RO11382755. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999000016335, iar codul EUID este ROONRC.J1999000016335.
Unde are sediul PROACT SRL?
Sediul social al firmei PROACT SRL este în Str. CIREȘOAIA, Municipiul Suceava, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PROACT SRL?
Activitatea principală a firmei PROACT SRL este „Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)”, cod CAEN 7430. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PROACT SRL?
PROACT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 1999, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PROACT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0731 *** 133). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PROACT SRL?
În 2025, PROACT SRL a raportat o cifră de afaceri de 983 mii lei și un profit net de 21 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PROACT SRL plătitoare de TVA?
Da. PROACT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2000 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.