Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA9 ani pe piață

PRINTART CENTRE SRL

CUI 37670875J12/3146/2017

BACIULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 355 mii lei, profit net 45 mii lei, 3 angajați.

Despre PRINTART CENTRE SRL

PRINTART CENTRE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 2017 cu numărul J12/3146/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37670875, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)” (cod CAEN 1392). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 355 mii lei (+139% față de 2024), un profit net de 45 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4.044 lei la 355 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 august 2017.

Date de identificare

CUI
37670875
Nr. Registrul Comerțului
J12/3146/2017
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
29 mai 2017
EUID
ROONRC.J12/3146/2017
Cod poștal
400230

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 10.08.2017

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
355 mii lei

+139% față de 2024

Profit net
45 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
-291 mii lei
Datorii
627 mii lei
Active totale
486 mii lei
Marjă netă
12,7%
Cifră / angajat
118 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (129%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii2017: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 1.369 lei20172018: cifra de afaceri 29.577 lei; pierdere netă 41.366 lei20182019: cifra de afaceri 19.954 lei; pierdere netă 98.375 lei20192020: cifra de afaceri 8.250 lei; pierdere netă 80.759 lei20202021: cifra de afaceri 4.044 lei; pierdere netă 61.388 lei20212022: cifra de afaceri 11.100 lei; pierdere netă 91.078 lei20222023: cifra de afaceri 1.741 lei; profit net 36.789 lei20232024: cifra de afaceri 148.813 lei; profit net 1.020 lei20242025: cifra de afaceri 354.924 lei; profit net 45.101 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă030 mii20 mii8.2504.04411 mii1.741149 mii355 mii
Venituri totale043 mii52 mii46 mii36 mii43 mii133 mii175 mii379 mii
Cheltuieli totale1.36984 mii150 mii126 mii97 mii134 mii89 mii172 mii325 mii
Profit / pierdere brută-1.369-41 mii-98 mii-80 mii-61 mii-91 mii44 mii2.50854 mii
Profit / pierdere netă-1.369-41 mii-98 mii-81 mii-61 mii-91 mii37 mii1.02045 mii
Număr mediu de angajați012210033
Active imobilizate443176 mii144 mii111 mii89 mii75 mii351 mii309 mii267 mii
Active circulante200 mii25 mii9.3181.86737 mii248 mii328 mii257 mii219 mii
din care stocuri0———————9.081
creanțe200 mii24 mii7.20344436 mii248 mii326 mii256 mii206 mii
casa și conturi la bănci3148622.1151.4231.6183642.055774.395
Datorii1.92657 mii139 mii211 mii318 mii638 mii818 mii728 mii627 mii
Venituri în avans200 mii187 mii155 mii123 mii91 mii60 mii200 mii174 mii150 mii
Capitaluri proprii-1.169-43 mii-141 mii-222 mii-283 mii-374 mii-337 mii-336 mii-291 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 17 din 41 în județul Cluj și locul 299 din 779 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1392 – Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp).

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1392 – Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)

  • 1330 Finisarea materialelor textile
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7410 Activități de design specializat
  • 7420 Activități fotografice

Întrebări frecvente despre PRINTART CENTRE SRL

Care este CUI-ul firmei PRINTART CENTRE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRINTART CENTRE SRL este 37670875, iar codul de TVA este RO37670875. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/3146/2017, iar codul EUID este ROONRC.J12/3146/2017.

Unde are sediul PRINTART CENTRE SRL?

Sediul social al firmei PRINTART CENTRE SRL este în BACIULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400230, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PRINTART CENTRE SRL?

Activitatea principală a firmei PRINTART CENTRE SRL este „Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)”, cod CAEN 1392. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PRINTART CENTRE SRL?

PRINTART CENTRE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PRINTART CENTRE SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0727 *** 250). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PRINTART CENTRE SRL?

În 2025, PRINTART CENTRE SRL a raportat o cifră de afaceri de 355 mii lei și un profit net de 45 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PRINTART CENTRE SRL plătitoare de TVA?

Da. PRINTART CENTRE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 august 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează