PRIALIS SRL
MIHAI CARANFIL, Sat Turcoaia, Comuna Turcoaia, Tulcea
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 86 mii lei, 2 angajați.
Despre PRIALIS SRL
PRIALIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 septembrie 2004 cu numărul J2004000340366 și codul unic de înregistrare (CUI) 16749047, cu sediul în Turcoaia, județul Tulcea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+30% față de 2024), un profit net de 86 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 177 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 16749047
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000340366
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 septembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000340366
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.01.2024
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Măcin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 86 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 80 mii lei
- Datorii
- 600 mii lei
- Active totale
- 681 mii lei
- Marjă netă
- 8%
- Cifră / angajat
- 533 mii lei
+30% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 155 mii | 159 mii | 127 mii | 160 mii | 182 mii | 177 mii | 300 mii | 391 mii | 819 mii | 1,1 mil |
| Venituri totale | 164 mii | 159 mii | 127 mii | 164 mii | 192 mii | 227 mii | 305 mii | 392 mii | 819 mii | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 201 mii | 200 mii | 166 mii | 190 mii | 181 mii | 187 mii | 291 mii | 381 mii | 703 mii | 963 mii |
| Profit / pierdere brută | -38 mii | -41 mii | -40 mii | -27 mii | 11 mii | 40 mii | 14 mii | 11 mii | 116 mii | 103 mii |
| Profit / pierdere netă | -40 mii | -43 mii | -41 mii | -28 mii | 9.348 | 39 mii | 11 mii | 6.875 | 108 mii | 86 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 267 mii | 255 mii | 242 mii | 241 mii | 240 mii | 238 mii | 237 mii | 237 mii | 237 mii | 323 mii |
| Active circulante | 22 mii | 25 mii | 58 mii | 43 mii | 24 mii | 56 mii | 67 mii | 104 mii | 175 mii | 358 mii |
| din care stocuri | 20 mii | 24 mii | 57 mii | 40 mii | 24 mii | 55 mii | 65 mii | 101 mii | 167 mii | 331 mii |
| creanțe | 1.859 | 407 | 545 | 407 | 407 | 407 | 1.500 | 2.244 | 1.179 | 21 mii |
| casa și conturi la bănci | 209 | 15 | 233 | 2.603 | 199 | 1.228 | 291 | 1.153 | 6.854 | 6.350 |
| Cheltuieli în avans | 706 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 358 mii | 390 mii | 451 mii | 463 mii | 434 mii | 425 mii | 424 mii | 454 mii | 417 mii | 600 mii |
| Capitaluri proprii | -68 mii | -110 mii | -151 mii | -179 mii | -170 mii | -131 mii | -120 mii | -113 mii | -5.212 | 80 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 120 din 487 în județul Tulcea și locul 7.963 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Tulcea
- C.V.L. LEONID S.R.L. · Dunăvățu De Jos (com. Murighiol)1,1 mil lei · 1 ang.
- NICOMIX-FAN SRL · Nicolae Bălcescu (com. Nalbant)1,1 mil lei · 2 ang.
- PELICANUL EXPRESS TOUR S.R.L. · Mila 23 (com. Crișan)1,1 mil lei · 2 ang.
- DALIAN GROUP SRL · Tulcea1,1 mil lei · 2 ang.
- GESACO SRL · Tulcea1,1 mil lei · 5 ang.
- ZORILE VICTORIA SRL · Tulcea1 mil lei · 1 ang.
- NICOMAT BOUTIQUE S.R.L. · Baia1 mil lei · 3 ang.
- UN PAS IN DELTA S.R.L. · Sulina1 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5611 Restaurante
Întrebări frecvente despre PRIALIS SRL
Care este CUI-ul firmei PRIALIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRIALIS SRL este 16749047, iar codul de TVA este RO16749047. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000340366, iar codul EUID este ROONRC.J2004000340366.
Unde are sediul PRIALIS SRL?
Sediul social al firmei PRIALIS SRL este în MIHAI CARANFIL, Sat Turcoaia, Comuna Turcoaia, Tulcea, județul Tulcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PRIALIS SRL?
Activitatea principală a firmei PRIALIS SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PRIALIS SRL?
PRIALIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PRIALIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0240 *** 478). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PRIALIS SRL?
În 2025, PRIALIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 86 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PRIALIS SRL plătitoare de TVA?
Da. PRIALIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.