PRESALY SERV SRL
Str. VĂLENI, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 168 mii lei, pierdere netă 250 mii lei, 1 angajați.
Despre PRESALY SERV SRL
PRESALY SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 octombrie 2004 cu numărul J2004002127293 și codul unic de înregistrare (CUI) 16834657, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 168 mii lei (-9% față de 2024), o pierdere netă de 250 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 177 mii lei la 168 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 16834657
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004002127293
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 octombrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004002127293
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.12.2005
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 168 mii lei
- Pierdere netă
- 250 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 13 mii lei
- Datorii
- 388 mii lei
- Active totale
- 408 mii lei
- Marjă netă
- -148,7%
- Cifră / angajat
- 168 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 95% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 58 mii | 180 mii | 102 mii | 136 mii | 156 mii | 177 mii | 142 mii | 144 mii | 184 mii | 168 mii |
| Venituri totale | 58 mii | 180 mii | 102 mii | 136 mii | 176 mii | 177 mii | 143 mii | 146 mii | 184 mii | 168 mii |
| Cheltuieli totale | 112 mii | 204 mii | 84 mii | 122 mii | 62 mii | 172 mii | 38 mii | 129 mii | 136 mii | 416 mii |
| Profit / pierdere brută | -54 mii | -24 mii | 18 mii | 15 mii | 115 mii | 5.644 | 106 mii | 17 mii | 48 mii | -248 mii |
| Profit / pierdere netă | -55 mii | -26 mii | 15 mii | 11 mii | 108 mii | 338 | 101 mii | 15 mii | 47 mii | -250 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 388 mii | 348 mii | 375 mii | 350 mii | 347 mii | 338 mii | 354 mii | 351 mii | 369 mii | 361 mii |
| Active circulante | 32 mii | 322 mii | 378 mii | 534 mii | 598 mii | 9.125 | 40 mii | 34 mii | 18 mii | 47 mii |
| din care stocuri | 15 mii | 11 mii | 11 mii | 2.312 | 0 | 0 | — | — | — | 22 mii |
| creanțe | 2.848 | 309 mii | 346 mii | 521 mii | 564 mii | 4.387 | 1.403 | 16 mii | 2.457 | 6.672 |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 1.084 | 21 mii | 11 mii | 34 mii | 4.738 | 39 mii | 18 mii | 16 mii | 18 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | 714 | 599 | — | — | — | 191 | — | — | — |
| Datorii | 83 mii | 388 mii | 455 mii | 582 mii | 582 mii | 548 mii | 493 mii | 469 mii | 425 mii | 388 mii |
| Venituri în avans | — | — | 870 | 16 mii | — | — | — | — | — | 7.000 |
| Capitaluri proprii | 336 mii | 282 mii | 297 mii | 286 mii | 363 mii | -201 mii | -99 mii | -84 mii | -37 mii | 13 mii |
| din care capital subscris vărsat | 40 mii | 40 mii | 40 mii | 40 mii | 40 mii | 40 mii | 40 mii | 40 mii | 40 mii | 40 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 194 din 337 în județul Prahova și locul 8.632 din 14.556 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Prahova
- MELISS BEAUTY CONCEPT S.R.L. · Ploiești176 mii lei · 2 ang.
- PADUM BUSINESS SERV S.R.L. · Ploiești175 mii lei · 1 ang.
- DUMI SRL · Ploiești169 mii lei · 0 ang.
- VIRCOMED GROUP SRL · Băicoi168 mii lei · 1 ang.
- RISTIFAL PROD SRL · Bertea166 mii lei · 1 ang.
- SIGA & CO CIMPINA SRL · Câmpina165 mii lei · 1 ang.
- SARAH JOY BETT S.R.L. · Ploiești164 mii lei · 1 ang.
- AGENȚIA W23 S.R.L. · Ploiești162 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre PRESALY SERV SRL
Care este CUI-ul firmei PRESALY SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRESALY SERV SRL este 16834657, iar codul de TVA este RO16834657. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004002127293, iar codul EUID este ROONRC.J2004002127293.
Unde are sediul PRESALY SERV SRL?
Sediul social al firmei PRESALY SERV SRL este în Str. VĂLENI, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PRESALY SERV SRL?
Activitatea principală a firmei PRESALY SERV SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PRESALY SERV SRL?
PRESALY SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 octombrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PRESALY SERV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 214). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PRESALY SERV SRL?
În 2025, PRESALY SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 168 mii lei și o pierdere netă de 250 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PRESALY SERV SRL plătitoare de TVA?
Da. PRESALY SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.