Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare12 ani pe piață

PREMIER INSTAL SRL

CUI 32677856J27/28/2014

CARTIERULUI, Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamț

În 2025: cifra de afaceri 331 mii lei, profit net 135 mii lei, 3 angajați.

Despre PREMIER INSTAL SRL

PREMIER INSTAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 2014 cu numărul J27/28/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 32677856, cu sediul în Cordun, județul Neamț. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 331 mii lei (-26% față de 2024), un profit net de 135 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 466 mii lei la 331 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 iunie 2019 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
32677856
Nr. Registrul Comerțului
J27/28/2014
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 ianuarie 2014
EUID
ROONRC.J27/28/2014
Cod poștal
617135

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 06.06.2019

TVA la încasare
Da

din 01.04.2025

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală ROMAN

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
331 mii lei

-26% față de 2024

Profit net
135 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
289 mii lei
Datorii
39 mii lei
Active totale
328 mii lei
Marjă netă
40,8%
Cifră / angajat
110 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 12% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 94.857 lei; profit net 30.577 lei20162017: cifra de afaceri 105.966 lei; profit net 1.777 lei20172018: cifra de afaceri 152.969 lei; profit net 54.500 lei20182019: cifra de afaceri 287.916 lei; profit net 108.197 lei20192020: cifra de afaceri 533.625 lei; profit net 119.403 lei20202021: cifra de afaceri 465.875 lei; profit net 288.765 lei20212022: cifra de afaceri 394.063 lei; profit net 200.346 lei20222023: cifra de afaceri 211.694 lei; profit net 31.233 lei20232024: cifra de afaceri 448.301 lei; profit net 209.287 lei20242025: cifra de afaceri 330.655 lei; profit net 134.996 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă95 mii106 mii153 mii288 mii534 mii466 mii394 mii212 mii448 mii331 mii
Venituri totale95 mii106 mii153 mii288 mii534 mii466 mii394 mii212 mii449 mii331 mii
Cheltuieli totale63 mii103 mii97 mii177 mii409 mii173 mii190 mii179 mii226 mii191 mii
Profit / pierdere brută32 mii2.83756 mii111 mii124 mii293 mii204 mii33 mii222 mii140 mii
Profit / pierdere netă31 mii1.77755 mii108 mii119 mii289 mii200 mii31 mii209 mii135 mii
Număr mediu de angajați2222434443
Active imobilizate—8.9965.6673.3841.450——7.5905.6993.808
Active circulante130 mii124 mii182 mii340 mii456 mii718 mii519 mii533 mii226 mii316 mii
din care stocuri—————1.99313 mii3.00000
creanțe16 mii14 mii8.9454.00031 mii223 mii53 mii212 mii72 mii112 mii
casa și conturi la bănci114 mii109 mii173 mii336 mii424 mii493 mii453 mii318 mii154 mii204 mii
Cheltuieli în avans—————1853.9828.0658.0658.065
Datorii3.3673.9154.73652 mii46 mii19 mii53 mii48 mii60 mii39 mii
Capitaluri proprii127 mii129 mii183 mii291 mii411 mii699 mii470 mii501 mii180 mii289 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 78 din 222 în județul Neamț și locul 6.463 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul Neamț

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Întrebări frecvente despre PREMIER INSTAL SRL

Care este CUI-ul firmei PREMIER INSTAL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PREMIER INSTAL SRL este 32677856, iar codul de TVA este RO32677856. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/28/2014, iar codul EUID este ROONRC.J27/28/2014.

Unde are sediul PREMIER INSTAL SRL?

Sediul social al firmei PREMIER INSTAL SRL este în CARTIERULUI, Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamț, județul Neamț, cod poștal 617135, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are PREMIER INSTAL SRL?

Activitatea principală a firmei PREMIER INSTAL SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată PREMIER INSTAL SRL?

PREMIER INSTAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 2014, deci are 12 ani de activitate.

Cum pot contacta firma PREMIER INSTAL SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 322). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are PREMIER INSTAL SRL?

În 2025, PREMIER INSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 331 mii lei și un profit net de 135 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este PREMIER INSTAL SRL plătitoare de TVA?

Da. PREMIER INSTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 iunie 2019 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează