PRELMET SRL
PRIMĂVERII, bl. S4, ap. 361, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 3,6 mil lei, profit net 967 mii lei, 12 angajați.
Despre PRELMET SRL
PRELMET SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 2000 cu numărul J2000000102122 și codul unic de înregistrare (CUI) 12632450, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Operațiuni de mecanică generală” (cod CAEN 2553). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,6 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 967 mii lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,5 mil lei la 3,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 februarie 2000.
Date de identificare
- CUI
- 12632450
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000000102122
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 februarie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000000102122
- Cod poștal
- 400540
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 04.02.2000
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,6 mil lei
- Profit net
- 967 mii lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- 2,3 mil lei
- Datorii
- 1,6 mil lei
- Active totale
- 3,9 mil lei
- Marjă netă
- 26,9%
- Cifră / angajat
- 300 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 41% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,1 mil | 2,6 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 3,6 mil | 3,7 mil | 3,4 mil | 3,6 mil |
| Venituri totale | 2,1 mil | 2,6 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 3,7 mil | 3,7 mil | 3,5 mil | 3,6 mil |
| Cheltuieli totale | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 275 mii | 944 mii | 345 mii | 550 mii | 383 mii | 366 mii | 1 mil | 1,1 mil | 868 mii | 1,1 mil |
| Profit / pierdere netă | 252 mii | 879 mii | 324 mii | 528 mii | 362 mii | 341 mii | 997 mii | 1,1 mil | 732 mii | 967 mii |
| Număr mediu de angajați | 13 | 12 | 13 | 13 | 14 | 15 | 13 | 14 | 13 | 12 |
| Active imobilizate | 1,5 mil | 1,2 mil | 944 mii | 948 mii | 712 mii | 516 mii | 654 mii | 518 mii | 443 mii | 379 mii |
| Active circulante | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 3 mil | 2,7 mil | 2,4 mil | 3,5 mil |
| din care stocuri | 40 mii | 29 mii | 62 mii | 53 mii | 69 mii | 105 mii | 113 mii | 132 mii | 96 mii | 111 mii |
| creanțe | 388 mii | 708 mii | 592 mii | 549 mii | 597 mii | 757 mii | 1,1 mil | 840 mii | 807 mii | 1,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 1,1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 999 mii | 1 mil |
| Cheltuieli în avans | 440 | 3.081 | 2.968 | 2.955 | 2.856 | 2.969 | 3.421 | 3.532 | 3.809 | 4.169 |
| Datorii | 1,6 mil | 681 mii | 119 mii | 309 mii | 157 mii | 184 mii | 1,3 mil | 243 mii | 824 mii | 1,6 mil |
| Capitaluri proprii | 1,4 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 3 mil | 3 mil | 2,3 mil | 3 mil | 2 mil | 2,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 63 în județul Cluj și locul 211 din 1.059 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2553 – Operațiuni de mecanică generală.
Firme similare din județul Cluj
- HYDROSCAND SRL · Florești3,5 mil lei · 9 ang.
- MECANICA HUEDIN SA · Huedin3,4 mil lei · 26 ang.
- NAPOTEHNICA S.R.L. · Cluj-Napoca3 mil lei · 12 ang.
- EXPERTMODER IR SRL · Cluj-Napoca2,6 mil lei · 9 ang.
- REMONT SRL · Câmpia Turzii2,6 mil lei · 4 ang.
- AAD TECHNO LIGHT SRL · Stolna (com. Savadisla)2,4 mil lei · 3 ang.
- MECANO HIDRAULICA SRL · Cluj-Napoca1,9 mil lei · 8 ang.
- NAPOTOOLS SRL · Răscruci (com. Bonțida)1,4 mil lei · 7 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2553 – Operațiuni de mecanică generală
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2563 Fabricarea uneltelor
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
- 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
- 2811 Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete.)
- 2813 Fabricarea de pompe și compresoare
- 2814 Fabricarea de articole de robinetărie
- 2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
- 2891 Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
- 2892 Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
- 2893 Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
- 2894 Fabricarea utilajelor pentru industria textilă, a îmbrăcămintei și a pielăriei
- 2895 Fabricarea utilajelor pentru industria hârtiei și cartonului
- 2896 Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea maselor plastice și a cauciucului
- 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Întrebări frecvente despre PRELMET SRL
Care este CUI-ul firmei PRELMET SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PRELMET SRL este 12632450, iar codul de TVA este RO12632450. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000102122, iar codul EUID este ROONRC.J2000000102122.
Unde are sediul PRELMET SRL?
Sediul social al firmei PRELMET SRL este în PRIMĂVERII, bl. S4, ap. 361, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400540, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PRELMET SRL?
Activitatea principală a firmei PRELMET SRL este „Operațiuni de mecanică generală”, cod CAEN 2553. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PRELMET SRL?
PRELMET SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PRELMET SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 007). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PRELMET SRL?
În 2025, PRELMET SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,6 mil lei și un profit net de 967 mii lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PRELMET SRL plătitoare de TVA?
Da. PRELMET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 februarie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.