POPA V E SNC
Buzău, Buzău
În 2025: cifra de afaceri 6.005 lei, profit net 780 lei.
Despre POPA V E SNC
POPA V E SNC este o societate în nume colectiv (SNC) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iulie 1993 cu numărul J10/1000/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 4384974, cu sediul în Buzău, județul Buzău. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6.005 lei (-18% față de 2024), un profit net de 780 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 17 mii lei la 6.005 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 4384974
- Nr. Registrul Comerțului
- J10/1000/1993
- Formă juridică
- SNC
- Data înregistrării
- 16 iulie 1993
- EUID
- ROONRC.J10/1000/1993
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 6.005 lei
- Profit net
- 780 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 1.180 lei
- Datorii
- 1.721 lei
- Active totale
- 2.901 lei
- Marjă netă
- 13%
-18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 28 mii | 21 mii | 22 mii | 14 mii | 18 mii | 17 mii | 9.451 | 13 mii | 7.359 | 6.005 |
| Venituri totale | 28 mii | 21 mii | 22 mii | 14 mii | 18 mii | 17 mii | 9.451 | 13 mii | 7.359 | 6.005 |
| Cheltuieli totale | 25 mii | 19 mii | 21 mii | 14 mii | 17 mii | 16 mii | 8.547 | 12 mii | 5.879 | 5.010 |
| Profit / pierdere brută | 3.544 | 1.778 | 1.566 | 667 | 853 | 919 | 904 | 970 | 1.480 | 995 |
| Profit / pierdere netă | 2.699 | 1.145 | 903 | 235 | 315 | 424 | 620 | 722 | 1.244 | 780 |
| Active circulante | 18 mii | 20 mii | 20 mii | 19 mii | 12 mii | 6.622 | 2.369 | 4.011 | 3.440 | 2.901 |
| din care stocuri | 16 mii | 19 mii | 18 mii | 18 mii | 12 mii | 3.876 | 1.981 | 344 | 924 | 2.293 |
| casa și conturi la bănci | 2.161 | 298 | 2.272 | 742 | 512 | 2.746 | 388 | 3.667 | 2.516 | 608 |
| Datorii | 15 mii | 18 mii | 19 mii | 18 mii | 12 mii | 5.798 | 1.349 | 2.889 | 1.796 | 1.721 |
| Capitaluri proprii | 3.099 | 1.545 | 1.303 | 635 | 715 | 824 | 1.020 | 1.122 | 1.644 | 1.180 |
| din care capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.000 din 1.040 în județul Buzău și locul 32.178 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Buzău
- BANULESCU JUNIOR SRL · Plevna (com. Grebănu)6.482 lei · 0 ang.
- REBECA ȘI COSMIN S.R.L. · Cândești (com. Vernești)6.202 lei · 0 ang.
- PROGRESS TOGHETER EXPERT SALES S.R.L. · Vintilă Vodă6.016 lei · 1 ang.
- MOLMAR COM SRL · Tisău6.002 lei · 1 ang.
- ELIOCRIS 2000 SRL · Vernești5.978 lei · 0 ang.
- TILEVIODAN SRL · Pietrosu (com. Costești)5.729 lei · 0 ang.
- TORA SERVCOM SRL · Râmnicu Sărat5.643 lei · 0 ang.
- PREMIUM CAR WASH VIP S.R.L. · Buzău5.500 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Întrebări frecvente despre POPA V E SNC
Care este CUI-ul firmei POPA V E SNC?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei POPA V E SNC este 4384974. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J10/1000/1993, iar codul EUID este ROONRC.J10/1000/1993.
Unde are sediul POPA V E SNC?
Sediul social al firmei POPA V E SNC este în Buzău, Buzău, județul Buzău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are POPA V E SNC?
Activitatea principală a firmei POPA V E SNC este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată POPA V E SNC?
POPA V E SNC a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iulie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma POPA V E SNC?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru POPA V E SNC. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Buzău sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are POPA V E SNC?
În 2025, POPA V E SNC a raportat o cifră de afaceri de 6.005 lei și un profit net de 780 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este POPA V E SNC plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, POPA V E SNC nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.