Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

POP TRANS SRL

CUI 17638489J2005000778339

Crinilor, Sat Ipotești, Comuna Ipotești, Suceava

În 2025: cifra de afaceri 798 mii lei, profit net 24 mii lei, 3 angajați.

Despre POP TRANS SRL

POP TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 2005 cu numărul J2005000778339 și codul unic de înregistrare (CUI) 17638489, cu sediul în Ipotești, județul Suceava. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 798 mii lei (+33% față de 2024), un profit net de 24 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 999 mii lei la 798 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2005.

Date de identificare

CUI
17638489
Nr. Registrul Comerțului
J2005000778339
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
30 mai 2005
EUID
ROONRC.J2005000778339
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.06.2005

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
798 mii lei

+33% față de 2024

Profit net
24 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
146 mii lei
Datorii
313 mii lei
Active totale
459 mii lei
Marjă netă
3%
Cifră / angajat
266 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 68% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 784.067 lei; profit net 81.158 lei20162017: cifra de afaceri 906.719 lei; profit net 153.017 lei20172018: cifra de afaceri 1.272.657 lei; profit net 168.737 lei20182019: cifra de afaceri 1.115.793 lei; profit net 184.367 lei20192020: cifra de afaceri 1.349.346 lei; profit net 70.278 lei20202021: cifra de afaceri 998.635 lei; profit net 88.552 lei20212022: cifra de afaceri 1.788.554 lei; profit net 200.141 lei20222023: cifra de afaceri 602.268 lei; profit net 25.539 lei20232024: cifra de afaceri 600.916 lei; pierdere netă 132.176 lei20242025: cifra de afaceri 797.705 lei; profit net 23.759 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă784 mii907 mii1,3 mil1,1 mil1,3 mil999 mii1,8 mil602 mii601 mii798 mii
Venituri totale811 mii1 mil1,4 mil1,3 mil1,4 mil1,1 mil1,8 mil642 mii604 mii802 mii
Cheltuieli totale714 mii879 mii1,2 mil1,1 mil1,3 mil1 mil1,6 mil610 mii723 mii758 mii
Profit / pierdere brută97 mii162 mii183 mii197 mii83 mii99 mii218 mii31 mii-119 mii44 mii
Profit / pierdere netă81 mii153 mii169 mii184 mii70 mii89 mii200 mii26 mii-132 mii24 mii
Număr mediu de angajați4476747233
Active imobilizate57 mii93 mii157 mii311 mii231 mii151 mii76 mii38 mii126 mii119 mii
Active circulante161 mii233 mii402 mii349 mii700 mii491 mii518 mii276 mii226 mii316 mii
din care stocuri—01.4474.73914 mii2.2575.3692.5522.56415 mii
creanțe104 mii175 mii199 mii159 mii377 mii131 mii495 mii206 mii98 mii199 mii
casa și conturi la bănci57 mii58 mii202 mii185 mii310 mii358 mii18 mii68 mii126 mii101 mii
Cheltuieli în avans1.132—13 mii19 mii20 mii13 mii10 mii4.6974.68424 mii
Datorii165 mii119 mii197 mii119 mii320 mii5.662155 mii43 mii235 mii313 mii
Capitaluri proprii54 mii207 mii376 mii560 mii631 mii649 mii449 mii275 mii123 mii146 mii
din care capital subscris vărsat210210210210210210210210210210

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 763 din 1.582 în județul Suceava și locul 11.567 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Suceava

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 12 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 8062/290/202609.10.2026

    validare poprire

    Judecătoria Resita · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 5864/99/2012/a2728.09.2026

    contestaţie

    Curtea de Apel Iasi · Recurs · Faliment · calitate: Intimat creditor

  • 23861/1748/202618.09.2026

    validare poprire

    Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 2723/101/202611.08.2026

    suspendare executare act administrativ privind hotărârea nr.68 din 30.06.2026, etc.

    Tribunalul Mehedinti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant

  • 17296/55/202627.07.2026

    validare poprire DS. EX. 769/2026

    Judecătoria Arad · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit

  • 5864/99/2012/a2718.02.2026

    contestaţie raport lichidator judiciar - BPI nr. 3982/13.02.2026

    Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 146/84/202610.02.2026

    cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) practician agreat

    Tribunalul Salaj · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 4534/337/202429.08.2024

    plângere contravenţională L 171/2010 PV CCS 0249585/28.06.2024

    Judecătoria Zalau · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 5864/99/2012/a2609.04.2024

    contestaţie

    Curtea de Apel Iasi · Recurs · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 5864/99/2012/a2603.04.2024

    procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni recurs încheierea 23.02.2024

    Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Întrebări frecvente despre POP TRANS SRL

Care este CUI-ul firmei POP TRANS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei POP TRANS SRL este 17638489, iar codul de TVA este RO17638489. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000778339, iar codul EUID este ROONRC.J2005000778339.

Unde are sediul POP TRANS SRL?

Sediul social al firmei POP TRANS SRL este în Crinilor, Sat Ipotești, Comuna Ipotești, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are POP TRANS SRL?

Activitatea principală a firmei POP TRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată POP TRANS SRL?

POP TRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma POP TRANS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0230 *** 423). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are POP TRANS SRL?

În 2025, POP TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 798 mii lei și un profit net de 24 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este POP TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da. POP TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează